Ses Kartından Ses Alamıyorum Yardım!!

Merhabalar;
Esi U22 XT marka ses kartımı bilgisayara tanıttım daha sonra "kayıttan yürüt" kısmından varsayılan olarak ayarladım en son olarak da yaşı benden büyük olan 5+1 ses sistemine 2 girişi de rca olan kablolarla ses kartı ve hoparlör arasındaki bağlantıyı kurdum .Fakat ne hoparlörden ses alabiliyorum,ne de sağ alt köşedeki hoparlör simgesinden sesin çıktığına dair o yükselip alçalan yeşil bar hareket ediyor.Arkadaşım 5+1 bağlantı sistemi farklı dedi fakat internette bir sonuç bulamadım.Ne yapacağım hakkında bir fikrim yok,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle yaşınızı bilmiyorum hocam diye hitap edeceğim.
Hocam öncelikle 2 konu açmanız size daha hızlı cevap sağlamayacak düzeni bozacak sadece.
Onun haricinde bağlantı şeklinizi fotoğraflarsanız daha düzgün ve net cevap alabileceğinizi düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle yaşınızı bilmiyorum hocam diye hitap edeceğim.
Hocam öncelikle 2 konu açmanız size daha hızlı cevap sağlamayacak düzeni bozacak sadece.
Onun haricinde bağlantı şeklinizi fotoğraflarsanız daha düzgün ve net cevap alabileceğinizi düşünüyorum.
Kusura bakmayın paylaşılmadığını düşünüp tekrar paylaştım epeydir girmiyordum foruma düzen değişmiş diğerini siliyorum hemen.
Fotoğraftaki gibi direkt bağladım rca kablolarını yalnız şimdi farkettim ki bağladığım yerin üstte "input" yazıyor bunun "output" olması mı lazım?.Arkadaşım 2 rca 1 ucu aux olan kabloyu "headphones" girişine takmamı söylüyor.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.23.59 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.23.59 PM.jpeg
    88 KB · Gösterim: 256
  • WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.27.48 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.27.48 PM.jpeg
    90.7 KB · Gösterim: 275
  • WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.27.57 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.27.57 PM.jpeg
    99.6 KB · Gösterim: 260
  • WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.23.59 PM (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-27 at 11.23.59 PM (1).jpeg
    111.3 KB · Gösterim: 233

Buraya göre 13 numaralı yer için böyle diyor.
Left and Right RCA input connectors, this is the stereo line input that connects to devices with line level outputs such as a mixing desk, a CD player or a synthesizer for example.

Yani giriş yerleri buralar eğer oraları doğru yaptıysanız ( kendi gördüğüm doğru yapmışsınız) sorun diğer 5+1 de olabilir sorun derken yani bağlama biçiminiz veya belki yazılımsal bilgisayardan bir şeydir. Üstte attığım link biraz işinize yarayabilir belki umarım çözersiniz kolay gelsin.

Buraya göre 13 numaralı yer için böyle diyor.
Left and Right RCA input connectors, this is the stereo line input that connects to devices with line level outputs such as a mixing desk, a CD player or a synthesizer for example.

Yani giriş yerleri buralar eğer oraları doğru yaptıysanız ( kendi gördüğüm doğru yapmışsınız) sorun diğer 5+1 de olabilir sorun derken yani bağlama biçiminiz veya belki yazılımsal bilgisayardan bir şeydir. Üstte attığım link biraz işinize yarayabilir belki umarım çözersiniz kolay gelsin.
Hoparlörde bir sıkıntı yok gibi kablo uçlarına dokununca cızırtı yapıyor sanıyorum yazılımsal bir sorun bu. Teşekkür ederim cevabınız için bakacağım kaynağa.

Merhaba, benim de aynı karttan var. Benim sorunum şu; bağlantılarım normal, ses alıyorum ama çok düşük. Ben müzik setine bağladım. Kulaklık çıkışını da denedim, ordan da çok düşük seviyede ses albiliyorum. Nedenini anlamadım.

Merhaba, benim de aynı karttan var. Benim sorunum şu; bağlantılarım normal, ses alıyorum ama çok düşük. Ben müzik setine bağladım. Kulaklık çıkışını da denedim, ordan da çok düşük seviyede ses albiliyorum. Nedenini anlamadım.
Kablonuzda bir sıkıntı olabilir ya da kart üzerindeki ses potları kısık olabilir.Çok bilgim yok maalesef ben de ses alamıyorum şimdi asio ile alakalı bir sıkıntıdan dolayı.

Geri