Ankara Profesyonel Bateri ve Elektro Gitar dersleri veriyorum...

Merhaba arkadaşlar 16 yıldır müzik ile uğraşmaktayım ve ölene kadar da öğrenmeye devam edeceğim sanırım :)
Profesyonel Bateri eğitmenliği yapıyorum... Daha önce M.E.B. Stüdyo Ankanom ve M.E.B Senkron Müzik de toplam 7 yıl hocalık yaptım. 300 den fazla öğrencim oldu ve bu işte tecrübelerimi bilgi birikimlerimi paylaşmayı çok seviyorum.
Nota ve teknik ağırlıklı dersler işlemekteyim. Dersler bire bir işlenmekte... İsterseniz Stüdyo'da Akustik davul ile isterseniz kendi evimde elektro davul ile ders verebilirim. Evdeki daha verimli olmakta ; ekstra etüt yapabiliyorsunuz ve davul kayıtları alabiliyorsunuz ve şarkılara eşlik edebiliyorsunuz...
Detaylı bilgi için lütfen arayınız... Ömür KAYA 05435058736 ( Gitar dersleri sadece evde verilmektedir. Evde profesyonel kayıt stüdyosu mevcuttur... )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar 16 yıldır müzik ile uğraşmaktayım ve ölene kadar da öğrenmeye devam edeceğim sanırım :)
Profesyonel Bateri eğitmenliği yapıyorum... Daha önce M.E.B. Stüdyo Ankanom ve M.E.B Senkron Müzik de toplam 7 yıl hocalık yaptım. 300 den fazla öğrencim oldu ve bu işte tecrübelerimi bilgi birikimlerimi paylaşmayı çok seviyorum.
Nota ve teknik ağırlıklı dersler işlemekteyim. Dersler bire bir işlenmekte... İsterseniz Stüdyo'da Akustik davul ile isterseniz kendi evimde elektro davul ile ders verebilirim. Evdeki daha verimli olmakta ; ekstra etüt yapabiliyorsunuz ve davul kayıtları alabiliyorsunuz ve şarkılara eşlik edebiliyorsunuz...
Detaylı bilgi için lütfen arayınız... Ömür KAYA 05435058736 ( Gitar dersleri sadece evde verilmektedir. Evde profesyonel kayıt stüdyosu mevcuttur... )
Bateri Çalmaya Dair Her Şey İçin RZ Sanat Çankaya

Günümüzün en popüler enstrümanlarından olan bateri, elbette eğitimi de en çok alınmak istenen enstrümandır. Bir cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın herkes tarafından sevilen bir enstrüman olmasının yanı sıra, melodik enstrümanlardan biraz daha çabuk kavranabiliyor gibi görünmesi ve elbette en eğlenceli enstrüman olması, Ankara Bateri Kursu taleplerini ciddi şekilde artırıyor. Sanatla Yeniden Doğmak İçin harekete geçenlerin ilk tercihi olan RZ Sanat ile siz de bateri dersleri alabilir, en kolay bateri öğrenme yollarını keşfedebilir, Ankara’nın en kaliteli eğitmen ekibi tarafından verilen derslerimizden, beklentilerinizin de ötesinde verim elde edebilirsiniz. RZ Sanat; Ankara’nın her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktada yer almakta olup, yılın her döneminde, eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Modern müziğin tartışmasız asıl enstrümanlarından olan bateri, ritim sazların en gelişmişi olarak tanımlanır. Oldukça karmaşık bir yapı olduğu düşünülse de aslında, temelde bir bas davul, 3 alto davul ve trampete eşlik eden 3 zilden oluşur. Elbette konfigürasyon çok karmaşık formlara dönüştürülebilir fakat, genel olarak konsept belirttiğimiz şekildedir. Vücut koordinasyonunun en yoğun kullanıldığı enstrüman olan davul çalınırken, her iki el ve ayak kullanılır. Bu da bateri dersi alanların fizik koordinasyon yetilerinin zaman içerisinde oldukça ileri düzeye ulaşmasını sağlar. Bateristler, ellerini ve ayaklarını birbirinden bağımsız biçimde kullanabilirler. Ancak tabii müzik böyle bir kaosun sonucu değildir ve bateri belli bir koordinasyon içerisinde yapılıyor olmasından dolayı, aslında bağımsız çalışma gibi bir durum söz konusu değildir.

Hiçbir enstrüman için, bir diğerinden daha kolay veya zor yorumunu yapmak söz konusu değildir. Bateri her ne kadar melodik bir enstrüman olmasa da sanıldığı gibi hiçbir notasız değildir. Müziğin esas değeri olan ritm fonksiyonunun şifrelenmesi biçiminde kendine özgü bir nota sistemi bulunan bateri kursu alırken, elbette bu kavramları da öğreneceksiniz. Kaldı ki, bir enstrümanı kolay olduğu seçmek pek de doğru bir yaklaşım değildir. Eğer bateri öğrenmek istiyorsanız, zor veya kolay olduğuna bakmadan, bateri dersi almaya hemen başlamalısınız.

Geri