Aliexpress'den Elektro Gitar almak.

Arkadaşlar merhaba dün gezerken çok güzel bir gitar gördüm.Görünüşü hoşuma gitti Vergilerle birlikte elime tam 1600-1700 tl olarak geçicek.Sizce almak mantıklımı sonradan bu manyetikleri eklemeyi düşünüyorum.

Gitar ise bu;
ofoV0t.png

Bence mantıklı değil nedenine gelecek olursak bu gitarlar bildigim kadarıyla seri üretim gibi çat çat çat üretilip geçiliyor. Ana görsele koyulan ürün üstünde uğraşılmış olup size gelecek olan gitar işçilik hatalarıyla dolu olabilir. Ayrıca bildiğim kadarıyla öyle kafama göre kötü gitara iyi bir manyetik takayım kafası her zaman uymuyor. Ağacın kaliteli olup manyetiği tabiri caizse kaldırması gerekli diye biliyorum.

Link bu galiba

Gördüğüm kadarıyla feedbackte yok. Riskli iş
Mesela ben de bu gitara yükseliyorum ama dediğim gibi riskli :)

Belki ben yanlış biliyorumdur başka bilgili kişileri sahaya bekliyoruz :)

Son düzenleme:
Bence de bulaşmayın. Elinize geçecek gitar böyle görünse bile ağaç, burgu, köprü ve manyetik kalitesinin çok iyi olacağını sanmıyorum. İkinci el bir Cort CR-Custom alabilirsiniz 2 civarına sahibinden de var. Ben kullanıyorum çok memnunum. Ya da Thomann dan SC-550 olabilir. İkinci el bir Epiphone Standart alabilirsiniz. Bütün ihtimaller Çin den gelecek bu gitardan iyi olacaktır o kesin.

Aliexpressten 16 mayısta satin aldığım 4 dolarlik bir ürün hala teslim edilmedi bana. Ayrıca bu tip büyük paketlerin ptt deposunda kaldığı gün kadar bekleme ücreti gibi ekstra bir para daha aldiklarini okumustum. O nedenle yurtdışından urun alirken bunlari da düşünün derim.

Şöyle birşey alın derim gidipte çinden almayın, aynı gitarın b-stock u var şu an daha ucuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Şöyle birşey alın derim gidipte çinden almayın, aynı gitarın b-stock u var şu an daha ucuz.
Merhaba siteyi daha öncede görmüştüm neyin nesidir acaba.Çinden almakla ne farkı var bilmiyorum

İronimi yaptınız tam olarak :D
Dostum ironi yaptı evet, aliexpress bildiğin üzere çinli abilerin satış yaptığı bir site. Yani ortada bir fiziksel mağaza yok veya aliexpress markalı ürünler yok sadece aracı bir yer.

Thomann ise büyük bir müzik marketi zinciri olarak düşün. Harley benton ise marketin kendi markası.
Google amca bilgisiyle: Harley Benton, Almanya'nın Bavyera merkezli büyük bir çok uluslu posta siparişi perakendecisi olan Musikhaus Thomann için orijinal ekipman üreticileri tarafından üretilen popüler bir müzik aleti ve ekipman serisi için bir ev markasıdır.

Saolun başka konu açmak istemiyorum burdan soriyim.Bu her kargoya vergi olayı başladıktan sonra hiç ordan sipariş veren arkadaş oldumu?Ne kadar vergi çıktı merak ediyorum mesela arkadaşın linkini attığı gitarı kargo dahil alsam 1600 tl civarı tutuyor sanırım vergisi ne kadar çıkar

Saolun başka konu açmak istemiyorum burdan soriyim.Bu her kargoya vergi olayı başladıktan sonra hiç ordan sipariş veren arkadaş oldumu?Ne kadar vergi çıktı merak ediyorum mesela arkadaşın linkini attığı gitarı kargo dahil alsam 1600 tl civarı tutuyor sanırım vergisi ne kadar çıkar
Avrupa ülkelerine vergi %18 olması lazım eğer değişmediyse
1600 lira gitar + 288 lira vergi + gümrüğe sunma ücreti + damga vergisi de 11 lira falan tutuyor ortalama.

1600 Sayısının %18: 288 olduguna göre 1888 eder. 11 lira damga vergisi eklenince 1899 eder. Siz her ihtimale karşı 2000 düz diyin bence.

Ama kargo ücreti vergiye dahil değildir. Kargo hariç fiyatının hesaplanması lazım. Yani 1600 den hesaplarsam yanlış olacaktır. Kafadan tahmini olarak kargo hariç 240-250 lira vergi çıkar diye düşünüyorum. Ötv gitarlarda en son yoktu herhalde onunda araştırılması lazım tam emin değilim. Bu prosedürler thomann a özel değil yurt dışı bütün alışverişler için böyle diye biliyorum.

Son düzenleme:
Şurada konuşuldu ve konuşulmaya devam ediyor. Bir göz atın isterseniz.

Geri