Hangi mixer'i ve hangi monitörü almalıyım?

Merhabalar. Ekipmanlarım KORG MICROKORG, LINE 6 UX2, Squier Strat, Novation Launchkey 25 midi klavye, condenser mikrofon, sr850 kulaklık, bass gitar, akustik gitar, elektronik davul.

Yapmak istediğim şey kulaklık olmadan referans monitöründen ses almak bütün ekipmanlarımdan aynı anda.

1) Şuan için bir amfim yok. Mixer alıp gitarı mixer'a girmek istiyorum ama arada ses kartım olsun istiyorum. UX2 nin çıkışlarına bakarsanız digital out u görürsünüz bu çıkış rca kablo türünden. Analog out r/l çıkışları da mevcut ama bu digital out tam olarak nedir?

Bunun yanında midi klavye var. Ableton'da in out u UX2 yapıp daw içerisinde bir kanalda gitarı tonlayıp diğer kanalda midiyi enstürman atadığımızı düşünelim. Kısacası Ableton'daki çıkış UX2 ye gitsin UX2 den de mixer a gitsin istiyorum.

2) Microkorg'un Right Left Monu çıkışları ve stereo kulaklık çıkışı var. Buradan direkt mixer'e girebilir miyim bir sorun yaşar mıyım özellikle stereo kulaklık çıkışından?

3) Bass gitarı direkt mixer e girmek istiyorum araya hangi pedalları almam mantıklı olur ya da ne almalıyım aynı soru akustik gitar için de geçerli ne yapmam gerekiyor araya temiz duyulması için ( ton olarak sormuyorum distortion fuzz vsvs demiyorum yani ) ?

4) Kafamı karıştıran şey yapmak istediğim şeyler bunlar iken nasıl bir mixer almalıyım? Bütçem çok yok zaten bu şartlarda nasıl bütçe olsun. korg volcalar bile 1000 tl olmuş. 2 Ay sonra danimarka'ya gidiyorum şuan araştırdığımda oradaki müzik marketlerde fiyatlar çok daha makul.

5) Bana referans monitörü de önerirseniz sevinirim. Amacım kulaklıktan ses almak değil bıktım artık kulaklıktan duymaktan. CAYIR CAYIR DUYMAK İSTİYORUM.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Referans monitörü konusunda adam a serisi ,yamaha h serisi ve tabi f/p açısından öve öve bitirmedikleri presonus eris e serisi var

Çok anlamıyorum bunlar herkeste gördüğüm özellikle adam çok öven var

Dostum öncelikle Danimarkayı bekle derim.
Mevcut ses kartını sat !
8in 8 out bir ses kartı al.
Hem bağlı olan diğer enstrümanlarından ses alırken istediğin an onları araya sinyali bozacak mixer gibi bir alet girmeden kaydedebiliyor da olursun.
Yarın birgün arkadaşlarınla hücum ama kanal kayıt alalım desen o işini de çözüyorsun.

Mutlaka bu yola git derim !

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum öncelikle Danimarkayı bekle derim.
Mevcut ses kartını sat !
8in 8 out bir ses kartı al.
Hem bağlı olan diğer enstrümanlarından ses alırken istediğin an onları araya sinyali bozacak mixer gibi bir alet girmeden kaydedebiliyor da olursun.
Yarın birgün arkadaşlarınla hücum ama kanal kayıt alalım desen o işini de çözüyorsun.

Mutlaka bu yola git derim !
çok teşekkür ederim cevabınız için. şuan fazlasıyla aklıma yattı tavsiyeniz

Geri