RG2550'me led taktım (yeni resim ilk mesajda)

Floyd rose'un altındaki ledler mistik bir hava katmış, çok güzel olmuş. Şu an nasıl oluyor bilmiyorum ama dive yapınca ledler biraz daha meydana çıksa, daha parlak ışık verseler şahane olur. :)

Bir de klavyede, bastığın zaman yanan ledler vardı. Onlar da ayrı bir güzel. Bir switch olsa, soloya geçerken hem boost etse hem de ledleri aktif hale getirse oldukça etkileyici olur. :)

Bende pazardan yeni terlik aldım, bende başlık açıyım yeni terliklerim nasıl olmuş ayaklarımın ten rengine uymuş mu diye..(!)

Zaten hava atabilmeniz için gitarını göster diye bir başlık var, onun dışında ibanez başlığı var oda yetmedi benim açtığım Ibanez Rg2550 başlığı var.

Ama bence bi tanede "Akşam kız arkadaşımla buluşucam hangi parfümü sürmeliyim sizce ?" diyede bi başlık açabiliriz.

_DreamofStyks_ demiş ki:
Bende pazardan yeni terlik aldım, bende başlık açıyım yeni terliklerim nasıl olmuş ayaklarımın ten rengine uymuş mu diye..(!)

Zaten hava atabilmeniz için gitarını göster diye bir başlık var, onun dışında ibanez başlığı var oda yetmedi benim açtığım Ibanez Rg2550 başlığı var.

Ama bence bi tanede "Akşam kız arkadaşımla buluşucam hangi parfümü sürmeliyim sizce ?" diyede bi başlık açabiliriz.

Terkliklerini güle güle giy beni ilgilendirmez.İstersen topic açabilirsin.gitarını göster topğine koymadım.neden dersen orda insanlar gitarlarını gösteriyo ben se gitarıma farklı bişey yaptım.senin açtığın rg 2550 forumuna koymamın sebebi de budur.

Sen zahmet buyurup uyarmışsın ki moderatörler gerek görmemiş buna bak sen şu işe.Yinede sağol ama neye topic açarım neye açmamam gerektiğini biliyorum.

Acayibime gitti böyle bişey yazman ondan yazdım bunları.Ama inanki ledler .ombok olmuş yada hiç gereksiz olmuş ne biliyim saçma olmuş gibi şeyler yazsan bu kadar derine hiç inmezdim.

Genel olarak....

Bu forumda ciddi bir problemdir ki sakın yanlış anlama dreamofstyks sana değil bunlar;insanlar nedense birbirlerini anlamıyolar.hemen bir açık bulalımda geçirelim havasındalar.Benim bu foruma ilgim çok az bu yüzden.Şevk kırmada birebir.O yüzden kimsenin umrunda olmayabilir ama 3 yıldır üyeyim ve mesaj sayım sadece 120 sırf bunun sebebi budur.

Neyse kim yazar kim okur devam edelim.........

Gitara LED taktırmak ilede ilgili başlıklar var hatta gitarına led taktıranlarında başlığı var arama butonuna basman yeterli görmen için.
Arama yapmak içinde moderatörlerin sana özel mesaj atmasını bekliosan ne diyim zaten 2 tane adam binlerce üyeden binlerce topicden hangi birisini takip etsin.

_JuDaS demiş ki:
Floyd rose'un altındaki ledler mistik bir hava katmış, çok güzel olmuş. Şu an nasıl oluyor bilmiyorum ama dive yapınca ledler biraz daha meydana çıksa, daha parlak ışık verseler şahane olur. :)

Bir de klavyede, bastığın zaman yanan ledler vardı. Onlar da ayrı bir güzel. Bir switch olsa, soloya geçerken hem boost etse hem de ledleri aktif hale getirse oldukça etkileyici olur. :)

teşekkür ederim.

Bu boost olaynı denicem bu arada.işte bu topiği ayrı açmamın amacı bu.
fikirler ve düşüncelere uyan bir post olmuş.

Neyse olay heyecanı diyelim en güzeli bence kapayalım konuyu.
Bu arada kime yaptırdın ne kadar yaptırdın gitara ne işlem uyguladılar enerjiyi nasıl sağlıyo v.b gibi merak ettiğim şeyler var başka arkadaşlarda merak ediyodur ilk mesajı ona göre düzenle istersen bide daha kaliteli fotoları bekliyoruz merakla.

_DreamofStyks_ demiş ki:
Neyse olay heyecanı diyelim en güzeli bence kapayalım konuyu.
Bu arada kime yaptırdın ne kadar yaptırdın gitara ne işlem uyguladılar enerjiyi nasıl sağlıyo v.b gibi merak ettiğim şeyler var başka arkadaşlarda merak ediyodur ilk mesajı ona göre düzenle istersen bide daha kaliteli fotoları bekliyoruz merakla.

bencede teşekkür ederim ilgine....

kendim yaptım.lehim aleti lehim teli gibi malzemeleri saymazsak 15 milyona bile gelmemiştir maliyeti.bir pilin eksi artısını bilen insan rahatlıkla yapabilir.

Pil biterse ne olcak peki pil yuvası gibi birşey göremedim bende fotoğraflarda lehimli gibi geldi her seferinde pil lehimlemek zor olur.Yada jackdan gelen elektrikle kendini şarjmı ediyo dicemde o kadar güçlü bi sinyal gelmiyo bildiğim kadarıyla ?

_DreamofStyks_ demiş ki:
Pil biterse ne olcak peki pil yuvası gibi birşey göremedim bende fotoğraflarda lehimli gibi geldi her seferinde pil lehimlemek zor olur.Yada jackdan gelen elektrikle kendini şarjmı ediyo dicemde o kadar güçlü bi sinyal gelmiyo bildiğim kadarıyla ?

Keşke gelseydi :D

Pil ilk başlarda beni de çok düşündürdü.nereye koyarım ne yaparım diye.Aslında pilde lehim yok hiç.doğrudan hazır 9 voltluk pil konnetktörlerinden kullandım resimde gördüğün gibi.Şu anda pil kapağın içinde.

Ancak şuda var;
gitarın arka kısmında bulunan jack girişine ulaşılan küçük kapağın olduğu bölüme 9 voltluk pil rahatlıkla sığabiliyor tek ki jack girişinin kutup başları biraz kısaltılsın.Arkadaşım çok yakında Almanyadan aynısından bir tane getiricek ve bende onu uygun şekilde modifiye edip uygulıyacağım.Şu anda yapmaya cesaret edemiyorum çünkü onlar kırılırsa telafisi olmayabilir. o zaman sadece pili değiştirmek için iki vidanın sökülmesi gerekecek.

Fakat her hafta tellerimi değiştirdiğim için açıkçası kapağı söküp pilli değiştirmek benim için sorun olmuyor.tabi bu her kullanıcı için uygun olmayabilir.(yani zor gelebilir)Ama dediğim gibi şu an için bana bir rahtasızlığıda yok.

Ben de böyle bişey yaptırmak istiyorum kendim yapıyım diyemiyorum çünkü geçen gün manyetigi çıkardım ve takmak için 1 saat ugrastım :) Böyle birşey için yardımcı olabilir misiniz ya da olacak birileri var mı? Bildigim kadarıyla perde işaretlerinde çok zor oluyor ama böyle manyetikler üzerinde bile güzel... Yapabilecek arkadasların mesajlarını bekliyorum...

Bu arada gitar gerçekten güzel olmuş ama renk uymamış sanki :)

Geri