Tele mi Strat mı...?

Bir sürü yazı okumama ve video izlememe rağmen hangisini tercih etsem bilemiyorum. Çalmak istediğim müzikler Duman, blues ve sert tarzlar pek tercihim olmayacak. İlk elektro gitarım olacak ve yıllar boyu onunla ilerleyeceğim. HSS dizilimli Squier CV 70s ve Squier CV 50s telecaster arasında kaldım. Hangisi daha uygun olur?
Konumumdan dolayı gitarları deneme imkanım yok.
Bütçeyi arttırdığımda HSS Fender modern player tele var o nasıldır?

Son düzenleme:
2.el Sx strat ve Sx tele al, gitarları 2-3 ay kullan, hangisini daha çok kullanıyosan Sxleri aldığın fiyata satıp Squier veya Fender tele-strat modelini al. (önce dene tabi, arada o parayı verecek kadar fark yoksa satma gitarları)

2.el Sx strat ve Sx tele al, gitarları 2-3 ay kullan, hangisini daha çok kullanıyosan Sxleri aldığın fiyata satıp Squier veya Fender tele-strat modelini al. (önce dene tabi, arada o parayı verecek kadar fark yoksa satma gitarları)
aa çok mantıklı satılıp satılmyacağı ne malum ayrıcı biri neden bir eşyasını 2.el e koyar araba gibi değildir eşya

aa çok mantıklı satılıp satılmyacağı ne malum ayrıcı biri neden bir eşyasını 2.el e koyar araba gibi değildir eşya

bu ne saçma bir yorumdur arkadaş. gitar alınır satılır kardeşim, sana hitap etmeyen gitar başkasına hitap edebilir veya daha iyi gitara geçersin satarsın vs vs.

ne yapacak adam turşusunumu kuracak evde gitarın satmayıp (eşya btw), işi yoksa onla tabiki satacak. Yeni başlayanın 2.el gitar ile başlayıp veya daha önce kullanmadığı tip bir kasa-manyetik dizilimi gitarın benzerini 2.el alıp, o tonu o gitar gövdesini az çok tecrübe edip, gitarlar hakkındaki fikrini bilgisini tecrübesini ilerlettikten sonra karar verip o 3000-4000 lira üstü gitarları alması daha mantıklı bana kalırsa. Böyle forumlarda kişisel olarak herkesin farklı görüşü olduğu konuları sormak yerine tecrübe edip mümkün olduğunca az zararla aradığını bulması için 2.el her zaman iyidir.

Gitar enstrümandır bu arada., alınır satılır. Süs eşyası olarak odanın bir kenarına koyacaksanız orasını bilemem tabi.

Eğer aldığım bütün gitarları "araba gibi bi eşya olmadıkları için" satmayıp biriktirseydim şu an iki sebepten kapıdan giremezdim; hem adım atacak yer olmazdı, hem de yer olsaydı bile evdekiler eve almazlardı. :D

Geri