Power chord hakkında ufak bir çalım tekniği sorusu

Merhabalar herkese bugün kitapta çalışırken bir şey dikkatimi çekti ama hangisi doğru bilmiyorum.

Mesela bir tabımız olsun

------2--------
------2--------
------0-------

bu tabı çalarken tek parmakla 2 teli basmak mı daha doğru olur yoksa 2 tel için 2 parmak kullanmak mı daha doğru olur ?
Kitaba göre tek parmak kullanmış.

Soru basit olabilir kusura bakmayın çalmayı baya bir unutmuşum zaten çok ileri değildim çoğu şeyi unutmuşum temelimi yanlış oturtmak istemiyorum.

Teşekkür ederim.

Merhabalar herkese bugün kitapta çalışırken bir şey dikkatimi çekti ama hangisi doğru bilmiyorum.

Mesela bir tabımız olsun

------2--------
------2--------
------0-------

bu tabı çalarken tek parmakla 2 teli basmak mı daha doğru olur yoksa 2 tel için 2 parmak kullanmak mı daha doğru olur ?

Soru basit olabilir kusura bakmayın çalmayı baya bir unutmuşum zaten çok ileri değildim çoğu şeyi unutmuşum temelimi yanlış oturtmak istemiyorum.

Teşekkür ederim.
Power chord mantığında çoğu zaman böyle bir şey tek parmakla basılabilir. Ancak aynı şekli başka pozisyonlara taşıdığında durum değişecektir. Mesela:
------5--------
------5--------
------3-------

Bu durumda ben 5. perdedeki notaları 3. ve 4. parmağımla çalarım. İkisini birden 3. parmağımla basmaya çalışmam pek. Bu ancak özel bir durumda, mesela 4. parmağımla farklı bir şey yapmak istiyorsam düşünebileceğim bir şeydir.
Yine bu tip şeylerin pek doğrusu-yanlışı olmuyor, çünkü elde etmek istediğiniz sonuca göre tercihler değişebilir.

Mesela bir tabımız olsun

------2--------
------2--------
------0-------

Teşekkür ederim.

ayakta çalarken bare basılıyor genelde gözlemim bu yönde...yaşasın cın cın :)

Geri