Soru sormak için açıp dert yandım.

Herkese merhaba,
14 yaşında görme kayıpları ile başlayan sorunlarım 16 yaşıma kadar gece gündüz çalıştığım, yazdığım program hastaneden dönerim devamını yazarım dediğim gün doktorun çaresi yok bilgisayara çok bakma demesi ile son buldu bu hayal.
Müziğe sarıldım, sol kulağımda sesler azaldı bir gün aniden doktorlar görmediler. Zaman geçtikçe azalıyor hissediyorum duymam. Bazen ise daha iyi duyuyorum gibi.
Başta müziği de bıraktım ben. Bu ikisi üst üste geldiğinde odamda krizler geçiriyordum. Kitleniyordum sabaha kadar, yolda kalbime sancılar giriyordu aglayamadım diye, vücudum uyuşuyordu. Elektro Gitar ile tanıştım sonra.
Yanık, uzun çok farklı bir sesi vardı. inanır mısınız, intihar etmedim çalacağım diye.
Yarın duyamam diye korkan ben bugünde çalarım belki, yarın çalmayı düşüneceğime dedim. Şu an 18 yaşındayım, bir çoğunuz abim yaşında benden büyüksunuz. 16 yaşında bir çocuk aniden görme ve duyma sorunları yaşayıp hayal kurma yetisini tamamen kaybettiğinde az çok anlayabilirsiniz. Bu yüzden yazıyorum. İyi ki varsınız çünkü.
Hep bir abim olsun her şeyimi anlatayım istedim önüme gelen büyüğe sığınırım hep zaten.
Uzun lafın kısası, gerçekten sevdiğim bir gitar almak istiyorum. Sustain iyi, ama overdrive da kulaklarım kaldırmıyor. İbanezler, shecterlar uzaktan baktığımca hep çok hoşuma gitmiştir. Strat ve les paulları denedim ama o ruhu alamadım, ısınamadım. Muhtemel bir yetenek her turlu aglatır tabi ama anlarsınız ya, bağ kurmak. Özellikle ağıt yakar gibi çalanlar vardı. Bu cahillikle nasıl anlatırım bilmiyorum, ama uzunca bir notaya girip, ardından uzunca bend ve yavaşça naturale donerek, ardından da sitemli bir rocknroll a bağlarsanız sanırım beni anlarsınız. Açıkçası sadece bütçemi ve gitar önerisi almak istemiştim. Ama içimden çok geldi birazda dertleşmek istedim. Paylaşmak ne kadar iyi geliyor, konuşmak anlatamam.
Lise stajeriyim, aylık 400 tl civarı bir gelirim olacak bu sene. Beklemek istemediğimden taksit ile 1300 e kadar zorlayabilirim sanırım.
Baktım olmuyor bilgisayarı satar 200 tl falan da eklerim. Çok araştırdım arkadaşlar. Gerçekten buraya gelip lappadanak diye konu açmadım bu konuda en azından. :D
Keşke bir kore üretimi alabilseydim ama alamam. Ben de size nasıl bir gitar alır bu insan diye danısmak istedim.
Oncekiler icin kusuruma bakmayın :D Baş ağrısı oldum forumunuza ama çok naif insanlar var burada hiç kırmadılar, en degerli şeyleri zamanlarını ayırdılar bana.
bkz. Şehinşah bana hitap etmese de 1:50 ye kadar arkada takılan gitar beni mest etti.
bkz. Barış Benice <3 bu da 1:50 ye kadar arkadaşlar,
bu iki parçayı 1:50 ye kadar dinlerseniz sanırım beni çok daha iyi anlarsınız :D
Herkese teşekkür ederim.

Direk gitar önerisine dalıyorum. Hocam tam emin değilim ama ilk videoda perdesiz gitar kullanılıyor olabilir, belki daha dikkatli bir dinleme yapmam gerekir. Bu durumda önce perdeli gitarda başlayıp ustalaştıktan sonra geçmelisiniz perdesize. İkinci videoda ise Sustainiac diye bir sap manyetiği var. Bu manyetik sesi sonsuza kadar uzatır, yani sustain olduğundan çok daha fazla görünür. Size de bu tarz birşey lazım o istediğiniz doğal notalalar harici sularda gezinmek için. Gitarın tremolo kolunu kullanarak bu tarz sesleri kontrollü şekilde çıkarabilmek için öncelikle bend tekniğini notalarıyla birlikte yalayıp yutmanız, ardından floyd roselu bir gitarda kol kullanımı için bolca çalışma yapmanız gerek. Ama bu aşamada bunlara gerek yok bence, işin içinden hem bütçe olarak çıkamazsınız hem teknik olarak. Siz bir başlangıç elektro gitarı alın, dediğiniz o ibanez ve schecterlardan da bu videoda attığınıza benzer yumuşak tonlar gelir tabii ki uygun amfiyle. Gitarı gerçekten seviyorsanız zaten birşeyler başardıkça sevecek ve bu videolardaki tonları almak için ne yapmanız gerektiğini kendiniz bulmaya çalışırken sağlam bir raya oturacaksınız diye tahmin ediyorum. Bol şanslar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk gitar önerisine dalıyorum. Hocam tam emin değilim ama ilk videoda perdesiz gitar kullanılıyor olabilir, belki daha dikkatli bir dinleme yapmam gerekir. Bu durumda önce perdeli gitarda başlayıp ustalaştıktan sonra geçmelisiniz perdesize. İkinci videoda ise Sustainiac diye bir sap manyetiği var. Bu manyetik sesi sonsuza kadar uzatır, yani sustain olduğundan çok daha fazla görünür. Size de bu tarz birşey lazım o istediğiniz doğal notalalar harici sularda gezinmek için. Gitarın tremolo kolunu kullanarak bu tarz sesleri kontrollü şekilde çıkarabilmek için öncelikle bend tekniğini notalarıyla birlikte yalayıp yutmanız, ardından floyd roselu bir gitarda kol kullanımı için bolca çalışma yapmanız gerek. Ama bu aşamada bunlara gerek yok bence, işin içinden hem bütçe olarak çıkamazsınız hem teknik olarak. Siz bir başlangıç elektro gitarı alın, dediğiniz o ibanez ve schecterlardan da bu videoda attığınıza benzer yumuşak tonlar gelir tabii ki uygun amfiyle. Gitarı gerçekten seviyorsanız zaten birşeyler başardıkça sevecek ve bu videolardaki tonları almak için ne yapmanız gerektiğini kendiniz bulmaya çalışırken sağlam bir raya oturacaksınız diye tahmin ediyorum. Bol şanslar.
Çok teşekkürler.

Bu gitardaki sustainac manyetik biraz pahalı gitarlar açıkçası ,bütçenin üzerinde olur. Belki ucuz bir prosesör alıp böyle bir ton da bulabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle merhaba. Benim de yeni nickim ile ilk mesajım olacak bu :)

Sıfır almamanızı tavsiye ediyorum. İkinci el piyasasını takip ederseniz arada çok uygun fiyata çok güzel gitarlar denk gelebiliyor.
Tertemiz cort kx1qe elektro gitar - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 741855710
İlan sahibi değilim ve kendisiyle herhangi bir bağlantım da yok önce onu belirteyim, bu tarz bir gitar işinizi bence başlangıç için fazlasıyla görecektir. Daha önce bir iki kez denemişliğim var ve ikinci elde uygun fiyata düşürebilirseniz tam bir fiyat/performans gitarı. Ayrıca ton yelpazeleri de oldukça geniş diye düşünüyorum. Cort oldukça popüler bir marka Türkiye'de bu sebeple ileride satarken de sıkıntı çekmezseniz.

Umarım aradığınızı bulabilirsiniz. Bol şans :)
Çok iyi nick :) Ah o borcunu ödemek için neler yaptın Tommy . Teşekkürler :)

Geri