Mirage

sanırım tekrar bir araya geleceklermiş.en azından teoman bir röportajda öyle diyor.'eski grubum mirage le tekrar birşeyler yapmaya çalışacağız.gidip bir yerlerde içeceğimize müzik yapalım dedik'.

teoman yakupoğlu
tanju eren
sunay özgür
gürkan kurtkaya
ender akay

ben hiç dinleyemedim ama 'winds of change' çok güzel şarkıymış.bu şarkının yer aldığı toplama albüm nasıl,nerden bulunur?

mirage in çok eski (zaten yeni olamazdı ya)bir röportajını okumuştum bir zamanlar.teoman gitar çalmayı pek beceremez(az çok biliyoruz zaten :p ) ama gitarla gayda sesi çıkartabilirmiş.öbürleri öyle diyordu.

Ey gidi hey :D

Rektörlüğe rağmen Boğaziçi BTS konserleri, ÖFB'de akordu kaçık piyanonun başında çekilen "Wind Of Change" klibi, Teoman'ın arakladığı hatunlar, menejer geçinen Alman vatandaş Eberhard'dan yenen kazıklar, Ender'in uzun lepiska saçları, herkesin uzun saçları, Tanju'nun "Two Beer Or Not Two Beer. Shakesbeer" tişörtü... The Age Of Mullets :LOL:

Eskilere götürdün beni, bak Goliath Kaya abi bunları daha iyi hatırlar :LOL:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mahcem demiş ki:
Ey gidi hey :D

Rektörlüğe rağmen Boğaziçi BTS konserleri, ÖFB'de akordu kaçık piyanonun başında çekilen "Wind Of Change" klibi, Teoman'ın arakladığı hatunlar, menejer geçinen Alman vatandaş Eberhard'dan yenen kazıklar, Ender'in uzun lepiska saçları, herkesin uzun saçları, Tanju'nun "Two Beer Or Not Two Beer. Shakesbeer" tişörtü... The Age Of Mullets :LOL:

Eskilere götürdün beni, bak Goliath Kaya abi bunları daha iyi hatırlar :LOL:

o yıllar hepiniz için çok güzel yıllardır sanırım.zaten hep geçmiş daha güzeldir ya,öyle olur genellikle.

mirage, müzik yaptıkları yıllar itibariyle ülke standartlarının üstünde bir gruptu.

"wind of change" gruba ait bir parçadır. sözleri teoman'a bestesi ise tanju'ya aittir.

1987 yılının sonlarına doğru ilhan irem ve güven erkin erkal önderliğinde, hey dergisinin desteğiyle genç müzisyen ve gruplara albüm kapılarını aralama amaçlı bir yarışma tertiplendi. katılan yüzlerce eser, jürinin zor seçimine bırakıldı; hepsi birbirinden güzeldi çünkü. 8 gruba planlanan karma albümde yer verildi. "ra" ve "klips" ikişer parçayla yeralarak 10 parçalık, adı "winds of change" olan albüm 1988 yılında uzelli tarafından piyasaya sürüldü. dönemin popüler olan "sadaks", "ra", "softart", "seth", "klips", "meridian", "t.a." ve "mirage" grupları albümde yeraldılar. (bu gruplarla ilgili detayları yazarsam forumu işgal etmiş olurum)

1988 yılında o zamanki adıyla bursa teyyare sineması'nda düzenlenen rock konserine çıkar mirage. şebnem ferah'ın 4 ayrı grupta gitar çalarak gelecek günlerin sinyalini verdiği bu konserlerde pentagram, klips, king white ve erkin koray sahne alan diğer önemli isimlerdi. tanju'nun gitar soloları büyük ilgi görür. 1989 yılında trt'de yayınlanan "yarım elma" programında yeralırlar.

albüme konulacak şarkılar hazırdır, ne yazık ki bu proje gerçekleşemez. grubun o zaman ki kadrosunda yeralanlar, bugün aktif olarak müziğin içinde yaşamlarına devam etmektedirler.

ellerinde ingilizce sözcük yazacakları şarkılara kazık sözler arayan mirage hey gidi hey tekrar birarya gelselerde eskisi gibi olmaz

Sunay Özgür varsa işin içinde kesin çok güzel şeyelr çıkıcaktır diye düşünüyorum..

hakikaten süper bir grup diyecek sözüm yok ama hakkında çok az bilgi var efsane olmaya yüz tutmuş

erkinist demiş ki:
albüme konulacak şarkılar hazırdır, ne yazık ki bu proje gerçekleşemez. grubun o zaman ki kadrosunda yeralanlar, bugün aktif olarak müziğin içinde yaşamlarına devam etmektedirler.

Madem şarkılar hazırdı, uçmadı bu şarkılar ya bi yere. Çıkarsınlar şimdi :) Parada var turada artık. Yaş kemale erdi diye de bir şey yok, geçenlerde Teoman Balansta, liseden arakadaşıymış sahneye Pazar diye hitap ettiği gitarist birini çıkardı, thrash girdiler, blues çıktılar. Teomanın özellikle thrash metal vokali şahaneydi, öyle böyle değil. Konserin o bölümü kendi şarkılarını söylediği bölümden kat be kat üstündü. Şaştık, kaldık biz.

Geri