bir bayan vokalde hangi özellikler olmalı???

bir bara gittiğinizde sahnedeki bayan vokalde en çok neye dikkat edersiniz??
sesini kullanışına mı?
sahneyi kullanışına mı?
şarkının sözlerini doğru söyleyip söylemediğine mi?
yabancı parçalardaki tellaffuzuna mı?
müzik eğitimi olup olmadığına mı?
ya da benim aklıma gelmeyen başka birşeye mi?

Bu konuda vokali bay, bayan diye ayırmak bence yanlış. Bir vokalde hepsine dikkat edilir. Güzel söyleyebilmek için saydığın özellikler zaten olmalı. Yeteneği olmalı ve kendini belli etmeli. Sahneye yakışmalı, dış görünüşüyle, tavırlarıyla. En basitinden aklıma gelenler bunlar.

En baştaki arkadaşın saydıkları dahil bir de hata yaptığında nasıl toparlar; seyirciyi nasıl kontrol eder ve seyirci onu beğenmediğinde nasıl bir tepkiyle seyirciyi kendine çeker..Bunlar dikkat ettiğim konulardır..Cinsiyet ayrımı konusunda da _JuDaS'a katılıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlaar bi yanlış anlamayı düzeltıyım hemen benım bayan vokal dememde kı amaç kendım bayan vokal oldugum ve seyırcılerın goruslerını ogrenmek ıstememden kaynaklanıo.cınsıyet ayrımcılığı gıbı bır durum soz konusu olamaz...

bence burda bi hata yapıyosun bi gurup sadece vokalden oluşmaz. bu saydıkların dışında guruplada bütünleşebilmeli. ses eğtimi tabiki gerekli. kendinden emin olmalı.. vs...

söylediği şarkının sözlerine kendi içindeki duyguyu katabilmeli.sadece kendi yaptığı hatayı diil grubun genel trafiğindeki hatalarıda gözden kaçırmamalı ve anında örtbas etmeli.
bay bayan konusuna gelince,benim için fark yapmaz yeterki aklından geçenleri güzel bi şekilde döksün!!!

Sesini ve volümünü nasıl ayarladığına baklılır. Sahne performansı da önemlidir. Telaffuz ve sözleri unutmak vs benim için çok da önemli değildir.

Geri