Semum

Hayatımda izlediğim en kötü film :)
Başroldeki erkek de hayatımda izlediğim en kötü oyuncu :)
Ayrıca bilimi aşağılayıp dini övüyor. Bilim adamı siyah giymiş, din adamı beyaz. Orada bile dandik bir alt metinle bilime laf atmaya çalışıyor. Sadece bu fanatikliği bile filmin rezil olması için yeterli bir neden. Hele "inanç olmadan bilim hiçbir şeydir" tarzı bir konuşması var ki o adamın; gerçekten hayatımda bu kadar ikna edici olmayan bir konuşma görmemiştim.
Filmin her tarafının çalıntı olması ayrı bir güzellik.
Efektler ikinci sınıf bilgisayar oyunu gibiydi. Semum denen yaratık da iron maiden'ın maskotuna benziyordu :)
Lüzumsuz şüphe uyandıran karakterlerin hiçbir anlamı yok. Klasik üçüncü sınıf Amerikan gençlik-korku (katil kimli filmler :D:D ) filmlerinden bile kötü olmuş o kısmı. En azından Amerikan filmlerinde o karakterleri bir şekilde bir yere bağlıyordu. Burada o da yok.
Başrol oyuncuların karakter analizleri zaten rezalet. Oyuncuların kişilikleri hakkında en ufak bir şey vermiyor film bize.

sava demiş ki:
Hayatımda izlediğim en kötü film :)
Başroldeki erkek de hayatımda izlediğim en kötü oyuncu :)
Ayrıca bilimi aşağılayıp dini övüyor. Bilim adamı siyah giymiş, din adamı beyaz. Orada bile dandik bir alt metinle bilime laf atmaya çalışıyor. Sadece bu fanatikliği bile filmin rezil olması için yeterli bir neden. Hele "inanç olmadan bilim hiçbir şeydir" tarzı bir konuşması var ki o adamın; gerçekten hayatımda bu kadar ikna edici olmayan bir konuşma görmemiştim.
Filmin her tarafının çalıntı olması ayrı bir güzellik.
Efektler ikinci sınıf bilgisayar oyunu gibiydi. Semum denen yaratık da iron maiden'ın maskotuna benziyordu :)
Lüzumsuz şüphe uyandıran karakterlerin hiçbir anlamı yok. Klasik üçüncü sınıf Amerikan gençlik-korku (katil kimli filmler :D:D ) filmlerinden bile kötü olmuş o kısmı. En azından Amerikan filmlerinde o karakterleri bir şekilde bir yere bağlıyordu. Burada o da yok.
Başrol oyuncuların karakter analizleri zaten rezalet. Oyuncuların kişilikleri hakkında en ufak bir şey vermiyor film bize.

bende şimdi yazacaktım ama senin şu satırlarını okuduktan sonra gerek olmadığına karar verdim. altına imzamı atarım.

:)

Bence korku filmi çekmek isteyenler biraz özgün bir şeyler ortaya koymaya çalışmalı. Din temalı korku filmleri artık kabak tadı vermeye başladı. Hepsi bir yerde birbirine bağlanıyor, hep aynı şeyler. Ha Amerikan filmi olmuş ha Türk filmi. Yok içine şeytan giriyor, yok semum, yok dabbe :S Ne bileyim, biraz John Carpenter filmi izlesinler de nasıl özgün bir şeyler yakalayabileceklerine baksınlar. Hiç olmadı bir Stephen King romanından uyarlama yapsınlar en azından :)

Biraz fazla sert bir eleştiri olacak ama; gidip sinemayla ilgili kurs murs alsınlar ya da kitap falan okusunlar. Senaryo yazmayla ilgili bir şeyler öğrensinler. Ben karakterlerin bu kadar havada olduğu "konulu" bir film hiç görmemiştim şimdiye kadar.

En önemlisi de insanlara "bilim kakadır, din her şeydir" tarzı yobaz ve dogmatik düşünceler aşılamaya kalkmasınlar.

Haa, film beni çok güldürdü o ayrı tabi. Başroldeki erkeğin oyunculuğuna gülmekten öldüm. Filmin güzel yanı oydu :)

kötü bile diyemiyorum bu film için...

filmin senaryosunu vs gectimde oyunculuk hakikaten sıfır,yani dabbe'deki amatör oyuncular daha başarılıydı....

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

dabbeden ağzı yanmış bir insan olarak kesinlikle gitmeyi düşünmüyorum,anca cdsi çıkarsa alır izlerim.fragmanlarını izledim hiç içaçıcı durmuyordu,avrupanın amerika'nın reklamlarda kullandıkları efektlerle film yapmışlar oda ayrı bi konu tabi:) bu arada o yaratık iron maiden'daki edie değilmi??:b

Geri