Tuşe farkının belirgin olduğu şarkı önerir misiniz ?

Merhabalar herkese,
Çoğu kişinin bildiği ve katıldığı bir olgu olan bir şey vardır ki tuşe hissiyatı çok önemlidir. Buna ben de katılıyorum çoğu kişi gibi ama aradığım tarzda bir video bulamadım istediğim şey şu tuşe farkını kanıtlayan gösteren bir video arıyorum.
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir çok teşekkür ederim

Merhabalar herkese,
Çoğu kişinin bildiği ve katıldığı bir olgu olan bir şey vardır ki tuşe hissiyatı çok önemlidir. Buna ben de katılıyorum çoğu kişi gibi ama aradığım tarzda bir video bulamadım istediğim şey şu tuşe farkını kanıtlayan gösteren bir video arıyorum.
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir çok teşekkür ederim
Ooo, burası video dolar yakında:)
Şaka bir yana, bunu kanıtlayan en iyi şey, aynı setup ile çalıp tamamen farklı tınlayan iki gitarist olur.

Bu fena bir örnek değil sanırım. Benim Black Country Communion'dan belki de en sevdiğim şarkıdır. Hepsi müthiş müzisyenler tabii ve olağanüstü dinamik kontrolü var hepsinde. Bonamassa şarkının girişinde temayı parmakla çalıyor, vokal altında akorlara adeta sadece dokunuyor, şarkı yükseldikçe hepsi tuşelerini yükseltiyorlar, soloda (özellikle tempoyu katladıkları noktada) Bonamassa'nın kullandığı tuşe (pena...) ile o girişteki tını arasında dağlar kadar fark var.

Bu şarkının stüdyo kaydında Bonamassayı girişteki temayı öyle bir çalıyor ki, bazı notalarda gitardan vokalimsi bir tını geliyor sanki (0:13...)

Tuşe olayı bir bakıma stil demek bana göre. Kimi gitarist solonun bazı yerlerinde telleri kapatır ve palm mute ile çalar, kimisi 7. perdeden 9. perdeye hammer on ile geçerken kimisi slide ile geçer. Kimisi bir riffi tamamen downpicking yaparak çalar, kimisi alternate ile çalar gibi. Örnekler çoğaltılabilir, önemli olan kopyaya kaçmadan kişiliği yansıtmak. Yeter ki şöyle olmasın :)

Geri