Danelectro ve Azak Gitar

Daha çok markanın distribütör vasıtasıyla yurda dağıtılması güzel bir gelişme olmak ile birlikte, Azak guitars, Ormsby den birebir model çalıp, kendi tasarımları gibi Can Şengün signature olarak pazarlamaya çalıştığı (ve postu paylaşmadan önce Ormsby nin sayfasını, çalıntıyı görmesinler diye engellediği) zaman tüm değerini kaybetti. Türk markalar gelişsin diye gelecekte bir sipariş geçerim gibi düşünüyordum ama artık zor.

Daha çok markanın distribütör vasıtasıyla yurda dağıtılması güzel bir gelişme olmak ile birlikte, Azak guitars, Ormsby den birebir model çalıp, kendi tasarımları gibi Can Şengün signature olarak pazarlamaya çalıştığı (ve postu paylaşmadan önce Ormsby nin sayfasını, çalıntıyı görmesinler diye engellediği) zaman tüm değerini kaybetti. Türk markalar gelişsin diye gelecekte bir sipariş geçerim gibi düşünüyordum ama artık zor.
İnstagramda biraz bakındım fakat bulamadım. Mümkünse 2 hesaptaki çalıntı gitarın fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Hem kanıt olmuş olur.

İnstagramda biraz bakındım fakat bulamadım. Mümkünse 2 hesaptaki çalıntı gitarın fotoğraflarını paylaşabilir misiniz? Hem kanıt olmuş olur.
Hay hay.
Screenshot_20191024_171507.jpg
Screenshot_20191024_171447.jpg
Screenshot_20191024_171731.jpg

Son düzenleme:
danelectro fiyatları çok iyiymiş. solak model getirirlerse alırım.

edit: back ve top sunta olması biraz hayal kırıklığı yarattı.

Son düzenleme:
Tondan ziyade maliyeti dusurmek.Fender ler 125$ ken dano lar sanirim 30-35$ a satiliyordu.
elbette maliyet en büyük etkendir ama neticede suntanın da etkisiyle o tırtla güzel arasındaki ince çizgide kalan kendine has ton ortaya çıkmış. şaka bir yana ne olursa olsun bence gayet güzel gitarlar gerek görsel gerek ton olarak ama herkesin seveceği türden değil.

Herkese gore degil evet.Bilincli alip pisman olan da gormedim ama yada tek tuk.Aslinda genelde aliyim kenarda dursun gitaridir ama hemen hemen baba gitaristlerin hepsinde bir tane vardir.Ben bariton modele baya taktim Danelectro VBARDAQU Vintage Baritone Gitar
Ilginc olan Thoman'dan 1000TL daha ucuz su an.Bakmadim ama butun modeller oyle sanirim.Ne aci ki yeni bir gitara harcicak 1TL bile luksum yok :)
Eger dusunen varsa kacirilmicak fiyatlar bunlar.

danelectro fiyatları çok iyiymiş. solak model getirirlerse alırım.

edit: back ve top sunta olması biraz hayal kırıklığı yarattı.
Aslında fiyatlar da iyi değil.
Yapım yeri neresi bilmiyorum; ama aşağıdaki Strat kasa 4.300 TL.

Bunun yarısı fiyata Cort 260 CS var. Özellikleri de fena değil.

Aslında fiyatlar da iyi değil.
Yapım yeri neresi bilmiyorum; ama aşağıdaki Strat kasa 4.300 TL.

Bunun yarısı fiyata Cort 260 CS var. Özellikleri de fena değil.

her modeli karşılaştırmadım ama 59 modelleri yurtdışı fiyatıyla neredeyse aynı. muhtemelen diğerleri de öyledir. diğer markaların yurtdışı yurtiçi fiyatlarını düşünürsek gayet iyi oluyor fiyatlar. bu arada 59 modelinin ön arka ladin olan versiyonu da varmış.

her modeli karşılaştırmadım ama 59 modelleri yurtdışı fiyatıyla neredeyse aynı. muhtemelen diğerleri de öyledir. diğer markaların yurtdışı yurtiçi fiyatlarını düşünürsek gayet iyi oluyor fiyatlar. bu arada 59 modelinin ön arka ladin olan versiyonu da varmış.
Diğerleri neyse de, bu Meksika Strat fiyat aralığına giriyor. İkinci el piyasası da son derece belirsiz olduğundan kimsenin kolay kolay yanaşacağı bir fiyat değil.

Geri