! Elektro gitarımı taşımam lazım acil yardım. !

Merhaba yarın bir gitar kursuna katılacağım. Ben gitarı alırken satıcı akortlarını bilerek bozmuştu eve gidene kadar sıcaklık farkından etkilenip kopmasın diye. Şimdi yarın 13.00 gibi yaklaşık 10-15 dk lik bir yol gideceğim .Yarın hava durumu 18 derece gösteriyor . Akort u bozup orda mı yapsam buna gerek var mı ?

Birde bu standı : Gitar Standı ve Sehpası Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

Ve bu iki kablodan birini alacağım önerileriniz neler ? : KIRLIN IC241 Enstrüman Kablosu (3 mt)

Gerek tabi ki yok eve gidene kadar gitar teli mi koparmış kim diyor size bunları. Uçakta bagaja verince bile bir şey olmuyor gitara bilmem kaç bin feette.

Ya satıcı şuursuzun bayrak taşıyanı ya da gitarı Antalya'dan aldın evin St.Petersburg'da ... camları kapalı arabada güneş altında 3 saat filan bırakman lazım öyle şeyler olması için. Koy kılıfa as omzuna istediğin yere git.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya satıcı şuursuzun bayrak taşıyanı ya da gitarı Antalya'dan aldın evin St.Petersburg'da ... camları kapalı arabada güneş altında 3 saat filan bırakman lazım öyle şeyler olması için. Koy kılıfa as omzuna istediğin yere git.
Kılıf dediniz de şu an bendeki kılıf baya ince bir kılıf satıcı ücretsiz verdi bilirsiniz. Haftada 2 kere taşımam gerekecek bide belki bu yıl 1 veya 2 kere uzun yolculuğumuz olabilir 10 saatten fazla süren. Sizce softcase mi bakmalıyım yoksa hardcase mi ?

Hardcase daha korunaklı ama elde taşımaktan nefret ediyorum kalas gibi. Sağlam kalın ve azıcık pahalı gigbagler taşıman açısından daha rahat olacaktır. İçim iyice rahat olsun diyorsan hardcase tabi.

Sizce softcase mi bakmalıyım yoksa hardcase mi ?
Hardcase iyi korur fakat ağırdır, sürekli elde taşıması da zordur. Gitarın çok değerlidir en ufak yerine bir şey olmasın istiyorsundur o zaman kullanırsın da, ben şahsen tercih etmem arabam vs. olmadığı sürece. Yukarıda dendiği gibi gigbag al, yeter de artar. Hem cepleri olur aksesuar koymak için, havaalanından bavul taşır gibi de elinde taşımak zorunda kalmazsın.

Bakırköy'de GitarPark diye bir dükkan var ( ya da ona yakın bir adı var), buranın kendi ürettirdiği gigbagler var, hem makul fiyatlı hem de iyi.

Geri