Heavy Metal Türünde Ibanez RG350 mi Jackson JS11 DB mi?

Merhaba,

Ayırdığım bütçe maksimum 1400 TL bu fiyat skalasında şu anda Ibanez RG350Dxz veya RG370Dxz bakıyorum akabinde ise 1 haftalık etiketi üzerinde bir tane Jackson JS11 Buldum

RG350Dxz 1400 TL
Jackson JS11 900 TL

Kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım?

5 Kasım ile güncellenen soru: Aynı renk aynı model JS11'lerde köprü rengi kimilerinde beyaz kimilerinde siyah bunun sebebi nedir bulamadım bilgi verirseniz sevinirim?

Beyaz Köprü
f7a4fc008150868245a1ecd51177dffe.jpg

Siyah Köprü
Jackson.JacksonJS11Dinky2PointTremoloRW.GlossWhite34592.jpg

Son düzenleme:
zero tremolo sistemi çok daha iyidir , stok manyetikler yeterlidir ancak ileride yetmezse steve vai nin kullandığı dp serisi manyetikleri takarsınız ve gitar uçar. uzun süre rg 350 dx(z olmayan) kullandım tek sorun tremolo koluydu bunu da z ile çözdüler. kesinlikle rg350dxz diyorum

Ibz manyetikler ile metal yapmak, hatta genel olarak kaliteli bir herhangi bir ton almak pek mümkün değil. Yerinde olsam cort evl k6 alırdım.

Geçenlerde şöyle bir yazı paylaştım uzun uzadıya tekrar yazmamak için buraya link bırakıyorum, umarım yardımcı olur.

Yıllar önce kullanmış ve bolca denemiş birisi olarak kişisel önerim bu fiyat bandında JS32 serisi olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Temiz RG350, 370 bulamıyorum bir türlü. Açıkçası gönlüm RG3 serisinden yana olsa da temiz bulamadım gitti.

@sali1313 İnanılmaz tartışmaya açık bir konu. Niye böyle düşündüğünü merak ettim.

@Berkay Aşar GRG170'i sevemedim ki bence aynı paraya Jackson JS22 daha iyi bir seçim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu güncelledim. JS11'lerde köprü renklerinin siyah/beyaz olması durumunu anlayamadım. Neden kimisi siyahken kimisi beyaz? Farkı ve olayı nedir?

Temiz RG350, 370 bulamıyorum bir türlü. Açıkçası gönlüm RG3 serisinden yana olsa da temiz bulamadım gitti.

@sali1313 İnanılmaz tartışmaya açık bir konu. Niye böyle düşündüğünü merak ettim.

@Berkay Aşar GRG170'i sevemedim ki bence aynı paraya Jackson JS22 daha iyi bir seçim.
Hocam bunlar şahsi görüşümdür. Ben olsam böyle yapardım ama karar senin, ben ibanezin kendi manyetiklerini hiç sevmiyorum. Ucuzundan tut v8-7'den dimarzio ibz'ye kadar hepsi kötü bana göre. Zayıf çelimsiz karakterli manyetikler. Bir dönem elime cort x2 geçti, elime çok iyi oturdu gayet de beğendim, cort evl k6'da çaldım o da alt sınıf sayılan bir gitara göre oldukca iyi. Benim çocugum yeğenim falan bugun gitara başlasa ucuz yollu ideal setup olarak blackstar id core + cort x2 alırdım. İkisi toplam 1000 liraya mal olur. Butcen varsa 1500e evl k6 da alabilirsin. 2000e temiz prs se olabilir, 2400e schecter blackjack ilanı var temiz. Bütçen ne kadar tam bilmiyorum ama başlangıç için id core'dan şaşmazdım amfide.

Orta seviye için, PRS Se Standard 24'ler ömürlük olur mu hocam? Bayadır bu PRS'ler içimde ukte, gidip sıfırını alacağım fakat çok pahalı geliyor gözüme. İkinci el alayım diyorum, şehrimde Ibanez 170DX lere 1500 fiyat çakmışlar. Omen Extreme 6 var Hepsiburada üzerinde, 2200 civarına geliyor. Onu mu alsam PRS Se mi alsam bilemedim.

Orta seviye için, PRS Se Standard 24'ler ömürlük olur mu hocam? Bayadır bu PRS'ler içimde ukte, gidip sıfırını alacağım fakat çok pahalı geliyor gözüme. İkinci el alayım diyorum, şehrimde Ibanez 170DX lere 1500 fiyat çakmışlar. Omen Extreme 6 var Hepsiburada üzerinde, 2200 civarına geliyor. Onu mu alsam PRS Se mi alsam bilemedim.
Bahsettiğiniz gitarlar hakkında öneri veremem ikisini de kullanmadım ama Omen extreme 6 almaya karar verirseniz sanıyorum distribütör do-re müzik. Uzun zamandır kampanya var (en azından sitenin beyanı bu yönde) ve floyd roselu modeli 2300 lira. Gözünüzden kaçtıysa bir bakın diye yazdım.

Hepsiburada.com daha güvenilir geliyor gözüme, dore konusunda çokça olumsuz yorum var. En azından HB'de sıkıntı çıksa kamuoyu oluşturur yaptırıma gideriz. Dore'nin pek umursadığı yok gibi duruyor. Bu arada Omen Extreme 6 FR modeli 2200 HB üzerinde. Almasına alırım ama bir yandan PRS varken tatmin eder mi beni. İlerde değiştirmek istediğim bir gitar olsun istemiyorum, ömür boyu manyetik geliştirmesiyle götürsün. :D

Hepsiburada.com daha güvenilir geliyor gözüme, dore konusunda çokça olumsuz yorum var. En azından HB'de sıkıntı çıksa kamuoyu oluşturur yaptırıma gideriz. Dore'nin pek umursadığı yok gibi duruyor. Bu arada Omen Extreme 6 FR modeli 2200 HB üzerinde. Almasına alırım ama bir yandan PRS varken tatmin eder mi beni. İlerde değiştirmek istediğim bir gitar olsun istemiyorum, ömür boyu manyetik geliştirmesiyle götürsün. :D
ben floyd rose olmayan model için 2200 liradan bahsediyorsunuz sandım. Tabi bu durumda nereden alacağınız sizin tercihiniz. Müzik tarzınızı bilmiyorum ama omen 6 yıllardır benim de dikkatimi çeken bir gitar. Görüntüsüne bayılıyorum. Bu yüzden çokça inceleme videosu izledim ve kendi kanaatim her ne kadar manyetikler bölünebiliyor olsa da gitar fazlaca sert karakterli, metal müzik dışında pek bir yola gelmez gibi geldi bana.

O gitarların kampanyalı olması artık üretiminin durması ve dore müzik'in stokları eritmesi için yapılıyor. Yalnız şuna dikkat etmek de fayda var, elde kalan son 1-2 gitar teşhir ürünü oluyor. Zamanında böyle sözde kampanyalı bir gitara dore müzik'e bakmaya gittiğimde gitarın hali berbattı. Üstelik arayıp hangi şubede olduğunu sorup öğrenmiştim, tek şubede vardı. O şubeyi arayıp yarın geleceğimi söyledim, gitardaki vuruk çizikleri, yeşillenen fretleri geçtim ama bari kırılan manyetik çerçevesini, gevşeyen potansları falan halledin ama klasik dore işte. 2. elde aynı gitar daha temize ve daha ucuza vardı.

En önemlisi bu gitarın siparişini internetten verseydim ne olacaktı sorusuna verilen cevaptı. Telefonla gitarın durumu söylenirmiş. :) Belki söylenmezdi bile. Söylense bile karttan parayı çek, sonra ben o paranın geri iadesini bekleyeyim, arada bir sürü zaman kaybedeyim falan filan.

O yüzden almadan önce telefonla iyice sorun gitarın durumunu. Çizik, kullanılmışlık görürseniz iade edeceğinizi belirtin.

Son düzenleme:
Genel olarak metal müzik çalınacak aslında aldığım gitarda. Fakat gel gelelim PRS SE'nin her türlü yola geliyor oluşu ve yapımındaki ince işçilik ilgimi çekiyor. En iyisi ben PRS SE bakayım. :) Onların da 3000 civarı fiyatı var. Bu paralar etmez biliyorum, mecbur indirim falan bekleyeceğim. :D

Geri