floyd rose montajı

WhatsApp Image 2019-10-30 at 18.30.13.jpeg
WhatsApp Image 2019-10-30 at 18.24.08.jpeg
Selam arkadaşlar

gitarımın telini değiştiriyordum ve düşünmeden' ya şunu bir temizliyim 'diye floyd rose u söktüm ama nasıl takılıcağı hakkında hiç bir fikrim yok. ilk resimde her tel için 3 tane ardarda vida delikleri var onları nasıl bir dizilimle takmalıyım

yardım ederseniz sevinirim

Öncelikle kolay gelsin, özellikle saddle'ları söküp ardından entonasyon yapmak yorucu olur. :)

Büyük vidalara yakın olanlara 3. delik dersek, genellikle 1. ve 2. deliklere takılır saddle'lar. Siz 2. deliğe takıp entonasyon ayarı yapın, eğer saddle sınıra dayanıp hareket etmezse veya vidadan uzaklaşırsa diğer deliklere geçeceksiniz mecburen.

Kısacası bunun net bir yöntemi yok. Keşke sökmeden önceki halinin fotoğrafını çekseydiniz. Yardımcı olursa eğer bendeki gitarda (25.5 inç skala) ince mi'den kalın mi'ye doğru 1-2-2-1-2-1. deliklere takılı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle kolay gelsin, özellikle saddle'ları söküp ardından entonasyon yapmak yorucu olur. :)

Büyük vidalara yakın olanlara 3. delik dersek, genellikle 1. ve 2. deliklere takılır saddle'lar. Siz 2. deliğe takıp entonasyon ayarı yapın, eğer saddle sınıra dayanıp hareket etmezse veya vidadan uzaklaşırsa diğer deliklere geçeceksiniz mecburen.

Kısacası bunun net bir yöntemi yok. Keşke sökmeden önceki halinin fotoğrafını çekseydiniz. Yardımcı olursa eğer bendeki gitarda (25.5 inç skala) ince mi'den kalın mi'ye doğru 1-2-2-1-2-1. deliklere takılı.
[/QUOT eskiden çektiğinm bir resim ile halletim
teşekkür ederim cevabınız için

Aşağıdaki linkler belki biraz yardımcı olabilir.

Bu arada köprüyü sökme sırasında çıkartığınız her parça ya da aşama için foto yada video çekmeyi deneyebilirsiniz bir sora ki sökme işlemi için. Böylelikle hangi sıra ile hangi parçayı söktüğünüzü eksiksiz olarak hatırlayarak takabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Geri