Boss Rv5 digital reverb

J

JohnnyBoy

Herkese Selam Bu ilk mesjım.

Arkadaşlar bu memlekette Boss RV-5 bulunmaz mı?
Bakmadığım yer kalmadı İstanbul ve Ankara'da. İlla RV-3 mü alcaz yani? Bi bilgisi olan var mı?

MüzikTek'e hoşgeldin.

Boss ürünlerinin Türkiye Temsilcisi Ant Müzik'ten Serdar forumumuzu takip ediyor, en güzel cevabı ondan alabilirsin. İletişim detayları yukarıda Temsilci Firmalar Listesi başlığında mevcut.

RV-3 'ün ne sakıncasini gördünki anlamadım RV-3'ü ben bi ara kullandım ve memnundum,ayrıca benim bildigim rv-5 sadece reverb pedalı ama rv-3 delay/reverb pedalı...RV-5 de sağa sola ayrı parametrelerle reverb verebiliyosun.ama rv-3'de iyidir yani pişman olmazsın...hemde daha fonksiyonel delay/reverb...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternet te yaptığım araştırmalarda RV-5 in reverb olayına daha hakim olduğunu gördüm. RV-5 hakkındaki yazılarda delay için ayrı bir pedal kullanılmasının daha iyi sonuçlar verdiğini okudum. Ayrıca Boss galiba RV-3 ün üretimini de durdurdu. Reverb pedal olarak RV-5 i gösteriyorlar web sitelerinde sadece. Kararsız kaldım valla

RV-3'ün üretimi durdugu için zaten RV-5 çıkıyo sitelerde RV-5 daha iyi bir reverb pedalı olabilir ama ben RV-3'ün hem delay hemde reverb'ünden hoşnuttum paran çoksa orasını bilemem ayrı ayrı al...

Almayın boss, almayıon boss, almayın boss diyorum yırtınıyorum alıyosunuz. Sende sattın senin pedalları yücel aldın bi behringer sonunda.

Alın orta şekerli bir rack alet halledin fx işinizi onunla

Selamlar...
Öncelikle BOSS almayın diyen arkadaşlara sebebini sormak istiyorum bende?
Boss Dünya üzerinde geçen yil 8.000.000 (Sekiz Milyon) üzerinde tek pedal satmış bir firmadır. Pedallarının en büyük özellikleri kaliteli çıkışları UZUN ÖMÜRLÜ olmaları; ARAŞTIRILIP UZUN BİR ARGE çalışmasından sonra üretime geçilmiş olmalarıdır. Kıyaslanılan firma ise herşeyi kopyalayan arge çalışması olmayan tamamen kalitesiz malzemeden üretilen bir üründür. Ben bu konu hakkında tartışmaya girmek istemiyorum sadece şahsi fikirlerimi söylüyorum.

RV-5 elimizde var... İsterseniz showroom umuza gelip deneyebilirsiniz. Adresimiz temsilci firmalar bolümünde mevcuttur. Fiyatı ise 195 € dur.

E ben Şimdi Ankara'dayım. Gittim de kıvılcım müziğe sordum İstanbul'da. Sadece onlar satıyor sanıyordum. Ankara'da yokmu ANT müzik şubesi?

Boss iyi üründür. Muhalefet olmak için değil, tecrübemi paylaşmak için söylüyorum. Konuyu kişisel algılayıp boss'u bir şekilde sevmeyip yanlış tanıtmamak gerek (eğer böyle bir yaklaşımı olan var ise). İşinize yarıyorsa bilgi verin. Neden kötüyse anlatın bilelim. Ben 12 değişik pedalı ve birkaç başka sampler-drum machine tarzı ürünlerini memnun kalarak kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

Tam yeri gelmişken, ben, Atalay ANT olarak, ve Ankara ANT Müzik Dijital Kayıt Stüdyosu sahibi olarak, yukarıda geçen ANT Müzik şirketi ile bir bağımız olmadığı için ürün satışları ve fiyatları ile ilgili bilgileri bana danışmayınız :)

Serdar_ANT demiş ki:
Selamlar...
Öncelikle BOSS almayın diyen arkadaşlara sebebini sormak istiyorum bende?
Boss Dünya üzerinde geçen yil 8.000.000 (Sekiz Milyon) üzerinde tek pedal satmış bir firmadır. Pedallarının en büyük özellikleri kaliteli çıkışları UZUN ÖMÜRLÜ olmaları; ARAŞTIRILIP UZUN BİR ARGE çalışmasından sonra üretime geçilmiş olmalarıdır. Kıyaslanılan firma ise herşeyi kopyalayan arge çalışması olmayan tamamen kalitesiz malzemeden üretilen bir üründür. Ben bu konu hakkında tartışmaya girmek istemiyorum sadece şahsi fikirlerimi söylüyorum.

RV-5 elimizde var... İsterseniz showroom umuza gelip deneyebilirsiniz. Adresimiz temsilci firmalar bolümünde mevcuttur. Fiyatı ise 195 € dur.
Siz ürünlerinizi diğer firmaları kötüleyerek mi yoksa müşteri memnuniyetini göz önüne alarakmı satıyosunuz.?Boss'dan çok daha kaliteli firmalar var ayrıca niye sadece reverb için okadar para yatıralım bir compact pedala,performans için tek bir patch sheet ile neden sınırlı kalmalıyım?okadar arge çalışması yapıyolarsa compact pedallarına bide midi eklesinler bir zahmet...Bir kere alan alsın almayan almasın bizim adımız var yaklaşımlı bir firma gibi geliyo bana hep ,yanlış anlaşılmasın ürünlerini kötülemiyorum,ayrıca Boss'unda karakteristik olmayan modelleme yapan ürünleri var,bknz od-20,pw-2 vs.lütfen satış politakınızı diğer firmaları kötülemek üzerine kurmayın...

1 . Fiyat 195 euro
2 . Aletin çıkış tarihi ( DSP bazed bir alet alındığında aletin çıktığı tarihe bir bakmak gerekir, hangi günün teknolojisidir diye. )
3. Deep editing. Bir reverb ünitesine 250 dolara yakın para veriliyorsa o aletin ekstra tweakable bir alet olması gerekir ( Günümüzün teknolojisinde )
4. Boss pedalların genelinde olan üretimde istikrarsızlık. Forumlara bakarsanız insanların üretim yerine nekadar dikkat ettiğini görürsünüz
5. En önemli problem, 9v ile çalışan bu ufak aletlerdeki headroom sorunu. Örneğin cazur cuzur çalışan güzel bir preampliniz varsa master volume ü çeyreği geçerseniz sisteminizdeki Boss NS-2 ötmeye başlar, deneyin görün :)
6. Boss un boya politikası ( Buda forumlarda konuşulmuştur, nette aratırsanız çıkar) Built like tank diye sattıkları boss pedalları en ufak sert yere çarptığınız anda boyası dökülür, mal gibi altından demir yüzünü görürsünüz aletin. Sıfır olarak daha fazla satabilmek için yapıyorlar bunu.
7. Müzik dünyasındaki kaliteli aletler fazla satmaz, hatta adı bile duyulmamış aletlerdir genelde. Türkiyede en çok satan arabalardan biri Reno 12 dir. Gitsin herkes alsın ondan 8.000.00 mantığına göre.(bogner, rivera, matchless, soldano, alembic.........)
8. Piyasada reverb için alınacak çok daha mantıklı aletler var. Compelde kampanyada TC m300 var, 250 euroya TC reverbi alıyosun bir daha sırtın yere gelmiyor. Yada gidip bir tane behringer dsp ikibinbimlemkaç alıyosun 200 dolara yine sırtın yere gelmiyor.

Şimdi daha açıklayıcı oldu sanırım

İyi iyi kızıştı ortalık da ben nerden bulacam bu RV-5 i?

Bir de Reno 12 benzetmesi alakasız geldi bana. Reno 12 kalitesinden değil ucuzluğundan satmış bir araba. Aman Boss alalım çok ucuz diyen birini gördünüz mü? Reno 12 mantığına göre herkes gidip Benthley alsın tabi para yeterse. ;) Boss satışlarını fiyatına değil kalitesine borçludur. Hatta burda Boss un iyi bir pedal olup olmadığını tartıştığıma bile inanamıyorum.

(Boyası çıkmayan pedal varmı ya? )

Öncelikle firmamızın politikası diger firmaları kotulemek amaçlı kesinlikle degil...
Ben firma ismi kullanmayarak kendi sahsi goruslerimi dile getirdim...
Ama bazi arkadaslar bir nokta bulup bu noktayı bir dag haline getirmesini çok iyi biliyorlar...

Boss 'un ürün kalitesi anlatmaya çalıştım sizlere ama tabi yanlış anlamak isteyen arkadaşlarımız yine yanlış anladirlar biz burda insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ürünlerimizi satmaya uğraşmıyoruz...

JohnnyBoy selamlar RV-5 elimizde var istersen showroom umuza gelip deneybilirsin...
Adresimizi temsilci firmalar listesinden bulabilirsin...

Ass müziğe uğramıştım daha önce. Mağazaya bakan kişiyle kıyasıya tartışmaya girmiştim RV-5 in varlığını kanıtlamak için. Ama baya oldu oraya uğrayalı. Bi daha gideyim bari

Atalay demiş ki:
Tam yeri gelmişken, ben, Atalay ANT olarak, ve Ankara ANT Müzik Dijital Kayıt Stüdyosu sahibi olarak, yukarıda geçen ANT Müzik şirketi ile bir bağımız olmadığı için ürün satışları ve fiyatları ile ilgili bilgileri bana danışmayınız :)

Eh Atalay, hazır elin değmişken isimler de tutuyorken al şu Roland Boss Edirol Ankara bayiliğini de milletin kafasını karışmaktan kurtaralım :D

Geri