Lag t500 serisi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba bir ara ciddi olarak niyetlenmiştim hatta zuhal müziği arayıp sordum sonra almaktan vazgeçtim. Başka bir akustik aldım mutluyum :)

Merhabalar, iki yılı geçmiş en son yazılalı bu başlığa, denk gelince yazmak istedim. 2018 Haziran civarı Zuhal’in Garage Sale indiriminden 1800 liraya Lag T500 DCE modelini almıştım. yaklaşık 3 yıl bende kaldı, birkaç defa sahne gördü. Gitarda genel olarak epey bir değişiklik yapmıştım. Üst eşik biraz kalitesiz ve ucuz hissettiriyordu. Fatih Yılmaz (ve Volkan da sağolsun) atölyesinde kemik eşikle değiştirdik. Akor burgularından bir tanesi mekanik olarak işlevsiz hale geldi, dönmüyordu hiçbir türlü. Direkt diğer 5 tanesini de çıkartıp yeni akor burgularu taktık. Klavyesi güzeldi, simsiyah bir abanoz klavyesi vardı. Perdeler çok hafif bir tesviye gördü, köşeleri yuvarlatıldı ve alt eşiğin de altı hafif zımparalanıp tel yüksekliği konforlu bir seviyeye indirildi. Bütün bunların dışında gitarın arkasında sebebini tam anlayamadığım bir cila atması oldu. İlginç diyorum çünkü o dönem sahnede/stüdyoda veya evde kullandığım bütün gitarlarda ne bir çizilme ya da kozmetik kusur yoktu. Bir tek bu Lag gitarımda olmuştu, ki pimpirikli bir adamım gitar bakımı konusunda. Genel olarak bazı parçaları hafiften ucuz hissettirsede ağaç kalitesi olarak iyi bir gitardı. Yaz kış yol yaptık, çok ufak oynamalar dışında sapında veya perdelerinde bir problem olmadı ilklim değişikliğine bağlı olarak. 2020’nin sonlarına doğru pandemi ve kariyerimin müzikten çok farklı bir yöne gitmesi sebebiyle satılığa koydum. Ankara’da düzenli sahne alan müzisyen bir arkadaş aldı, umarım güzel günlerde çalıyordur.

Geri