Blackstar 10W vs 20W

Blackstar ID:CORE 10 V2
Blackstar ID:CORE 20 V2

2 amfi arasında kaldım. Arada 200tl fark var peki bu farka değer mi ? Ev kullanıcısıyım ve yeni olduğum için karar veremedim.

Arada 300 lira fark var resmi distribütörde. Aralarındaki temel fark hoparlör çapı, biri 2*3 diğeri 2*5 inç. İnç arttıkça clean tonlar daha temiz, baslar daha dolgun olacaktır. Geriye sadece fiyat/performans oranı kalıyor. Ona da siz karar vereceksiniz.

Evde sesi açmana çok bir engel yoksa 20 watt olani al
Hem hoparlörleri daha büyük, hem de ses yüksekliği daha fazla. 10 watt olanı da apartmanda sonuna kadar acamazsin muhtemelen ama olur da rahat yere goturursen amfiyi diye 20 wattlik olanı tercih edebilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evde ses konusunda rahatım ya çokta dert değil. Bu konu hakkında açılan konuları okudum, ama spider IV önermişler genel olarak. Şuan doremusic'de indirimde o nedenle 200tl fark var yazdım. Youtube da izleyince 20W olan daha dolğun geldi bana ama kayıt mic. filan keşke gidip deneme şansım olsa.

Spider IV tavsiye etmem, milattan kalma amfi.

10W olan modelinde Footswitch şansı maalesef yok. v1'ler için ufak bir kablo montajıyla ve lehimiyle fs opsiyonu eklenebiliyor ama maalesef bunda v2'de bu durum yapılamıyor. Her neyse 20'liğini kullanmadım ama zamanında v2 aldığım ve FS eksikliği çektim, bu yüzden 20W alabilirsiniz. Bambaşka bir açıdan bakarsanız, BOSS KATANA 50 öneririm.

İd core serisinde master volume yok. 1 gain bir de volume potansı var. Ben 10 watt olanı kullandım gainli tonlarda volume potansını saat 9 yönünden yukarı pek çıkaramadım. 20 watt olunca volume daha da kısık olması gerekecektir. Bu da istediğiniz tonu yaratma konusunda sıkıntı çıkarabilir. Eğer sesi açma konusunda sıkıntım yok derseniz odanız da buna müsaitse hoparlör boyutunun büyümesi sebebiyle 20 watt düşünebilirsiniz. Ama eğer bütçenize uygunsa ben de değer arkadaşlar gibi katana 50 öneriyorum. Yakın zamanda satın aldım ben ve id core a kıyasla çok memnunum. Master volume sayesinde ev içinde 50 watt modunda kullanabiliyorum. Ve gerçekten çok daha karakterli sesler veriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İd core serisinde master volume yok. 1 gain bir de volume potansı var. Ben 10 watt olanı kullandım gainli tonlarda volume potansını saat 9 yönünden yukarı pek çıkaramadım. 20 watt olunca volume daha da kısık olması gerekecektir. Bu da istediğiniz tonu yaratma konusunda sıkıntı çıkarabilir. Eğer sesi açma konusunda sıkıntım yok derseniz odanız da buna müsaitse hoparlör boyutunun büyümesi sebebiyle 20 watt düşünebilirsiniz. Ama eğer bütçenize uygunsa ben de değer arkadaşlar gibi katana 50 öneriyorum. Yakın zamanda satın aldım ben ve id core a kıyasla çok memnunum. Master volume sayesinde ev içinde 50 watt modunda kullanabiliyorum. Ve gerçekten çok daha karakterli sesler veriyor.
Katana 50 bütçemin çok üzerinde malesef

Ben bugün yaptığım bir takasın parçası olarak Blackstar ID Core 10 edindim, sanırım V1 olanı. Bu fiyata ve boya göre cidden çok güzel amfi. Ben beğendim ve sesi de beklentimin çok üzerinde yüksek. Evde practice amp olarak hele ki yeni başlayan için nefis valla, keşke benim çocukluk gençlik zamanlarımda böyle amfiler olsaydı.

Konu dışına çıkmış olucam fakat 2.el temiz Washburn WG-580 buldum. Yada 0 jackson monarkh js22 sc alıcam. Sizce hangisi daha mantıklı

Jackson kesinlikle Jackson js22 onun yanınada blackstarı falan boşverip Marshall mg15 veya mg10 tarzında bir amfi alabilirsin.Yanınada distortion pedal (Boss ds1 veya Boss metal zone)2000 Tl ye müthiş bir set dizersin

Jackson kesinlikle Jackson js22 onun yanınada blackstarı falan boşverip Marshall mg15 veya mg10 tarzında bir amfi alabilirsin.Yanınada distortion pedal (Boss ds1 veya Boss metal zone)2000 Tl ye müthiş bir set dizersin
Birader bu arada bu forumda bu tarz şeyler yapmamalısın. Daha almadığın ekipmanları başkalarına önerme. Bana kızma, ben de aynı hataları yaptım zamanında. Yapa yapa öğrendik, ama bu tarz önerilere devam edersen fena linç yersin bu forumda onu söyleyim.

İlk MG'ler güzeldi ... ama mesele o değil ... salla gitsin şeklinde tavsiye verilmesi beni rahatsız eden. O dandik amfiye bir de DS-1 bağlanacak öyle mi? Çıkan dip gürültüsü ve leş ton ile çalacak adam 3 günde gitardan soğur....

Geri