Analogdan Dijital Setup'a Geçiş Hakkında

Ancak benim söylemek istediğim şey, yine aynı PC hoparlörü ve müzik dinlemek için kullandığım kulaklıklarım ile youtube'da başkalarının kayıtlarını dinlerken oldukça berrak ve canlı bir ton duyabiliyorum da, kendi kaydettiğimi neden onlar gibi duyamıyorum? Demek ki bu kulaklıklardan, hoparlörlerden ses kaliteli bir şekilde de çıkabiliyor yani.

Dinlediğin müzisyenler, youtuberlar mix mastering için referans monitörleriyle çalışıyorlar ki biz 20 tl lik kulaklıkla da, pa sistemde de arabada da parçalarını güzel duyabiliyoruz, nihai amaç budur zaten...evimizdeki normal hoparlörler zaten iyi ses versin dinleyiciyi mutlu etsin diye tasarlanmış aletler...kendi kaydettiğini neden onlar gibi duyamıyorsun çünkü kayıttan dinleyiciye aradaki işlemler sende henüz yok...

16 bit 24 bit farkını bırak desktop hoparlörleri 2-3 bin tl lik referans monitörlerle de ayırd edemez eğitimsiz kulak...

Abilerim merhabalar.

Aklımda 2 plan var ama net bir karar veremiyorum.Size danışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öğrenciyim ve bu yıl okulla birlikte çalışarak para biriktiriyorum.3000/3200 gibi bir bütçem bulunuyor.Planlarımdan bahsetmeden önce kısaca tarzımdan bahsedeyim.Genellikle büyük bir ağırlıkta blues çalarım.Srv favorimdir ton ve tuşe olarak kendisini örnek almaya çalışıyorum.Onun dışında Roy Buchanan tarzı bi clean de kullanıyorum.yüksek gainleri seviyorum.Blues dışında çok fena Hendrix hastasıyım aynı şekikde çok deli Pink Floyd hastasıyım.Buralara da kaçıyorum yani.Güzel se bi stratım var.

Aklımda şöyle 2 plan mevcut.

1. Yazın boss katana 50mk2 alıp ga fc footswitch ve wah pedalımla kullanmak.

2.Boss gt8 alıp buna uyumlu bir amfi almak.

Ev kullanıcısıyım ama sahneye atılma planlarım da var.

Abilerim merhabalar.

Aklımda 2 plan var ama net bir karar veremiyorum.Size danışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öğrenciyim ve bu yıl okulla birlikte çalışarak para biriktiriyorum.3000/3200 gibi bir bütçem bulunuyor.Planlarımdan bahsetmeden önce kısaca tarzımdan bahsedeyim.Genellikle büyük bir ağırlıkta blues çalarım.Srv favorimdir ton ve tuşe olarak kendisini örnek almaya çalışıyorum.Onun dışında Roy Buchanan tarzı bi clean de kullanıyorum.yüksek gainleri seviyorum.Blues dışında çok fena Hendrix hastasıyım aynı şekikde çok deli Pink Floyd hastasıyım.Buralara da kaçıyorum yani.Güzel se bi stratım var.

Aklımda şöyle 2 plan mevcut.

1. Yazın boss katana 50mk2 alıp ga fc footswitch ve wah pedalımla kullanmak.

2.Boss gt8 alıp buna uyumlu bir amfi almak.

Ev kullanıcısıyım ama sahneye atılma planlarım da var.
Boss GT-8 15 yıllık falan. Ben olsam almazdım. Dijital aletlerde en yeni modellere yönelmek çoğu zaman daha iyi sonuç veriyor. Son 2-3 yıl içinde çıkan "bütçe" ürünleri 10-15 yıllık daha üst seviye ürünlerden iyi ses verir çoğu durumda.

Geri