Scream vokal nasıl yapılır

"Boş yapma"
"Sigortalı işe gir"
Bunların kelime dağarcığı da birbirine benziyor ? İlginç.
Daha da ilginci, "teknik ve elde olan örneklerle argüman sunmasını yeğlerim" filan diye cümle kuran adam, birden "Ne anlatıyorsun git sigortalı işe gir " tadında konuşmaya başladı?
Forumun özgürlük savaşçıları; neredesiniz ? Rencide ediliyorum ayol ?
Aman Tolga, ne yoruyorsun aklini ve ceneni, arkadasin ne oldugu Başlangıç için Elektro Gitar Tavsiyesi basligindan anlasiliyor, yakin zamanda yildizlara kavusur...

ya doğuştan yapabiliyorsundur ya da asla yapamazsın. boşuna gırtlağını zorlayıp kanser olma.
Yani zaten, bu post ve takip eden postlar da, ne kadar bilgili, ogrenmeye/tartisma acik ve tecrubeli oldugunu gosteriyor...Ama bunlar azalmayacak, aksine hepimizin tecrube ettigi gibi giderek artiyor, maalesef bu da, bilgi sahibi insanlarin goruslerini aktarma arzularini azaltiyor...Uzucu ama gercek ve yasanan bu...

Yine de, bir yonden iyi, ornegin, sen onlarca aciklamaya calistiktan sonra,
Bu konu altındaki en gereksiz en uzun yazı olabilir. Okumadım.
bu postu gorunce kahkahayi bastim :D ...Ne bileyim normalde kizmak gerek ama kizabilmek icin karsindakini ciddiye almak gerekiyor, sanirim yapamadim bunu...

Sevgiler ve saygilar...

"Boş yapma"
"Sigortalı işe gir"
Daha da ilginci, "teknik ve elde olan örneklerle argüman sunmasını yeğlerim" filan diye cümle kuran adam, birden "Ne anlatıyorsun git sigortalı işe gir " tadında konuşmaya başladı?

Birkaç üstündeki arkadaşla tartışırken bir sorun yaşamadık çünkü senin gibi küstah ve kibirli bir üslup kullanmadığı için. Kolay gelsin.

Açt
Aman Tolga, ne yoruyorsun aklini ve ceneni, arkadasin ne oldugu Başlangıç için Elektro Gitar Tavsiyesi basligindan anlasiliyor, yakin zamanda yildizlara kavusur...

Yani zaten, bu post ve takip eden postlar da, ne kadar bilgili, ogrenmeye/tartisma acik ve tecrubeli oldugunu gosteriyor...Ama bunlar azalmayacak, aksine hepimizin tecrube ettigi gibi giderek artiyor, maalesef bu da, bilgi sahibi insanlarin goruslerini aktarma arzularini azaltiyor...Uzucu ama gercek ve yasanan bu...

bu postu gorunce kahkahayi bastim :D ...Ne bileyim normalde kizmak gerek ama kizabilmek icin karsindakini ciddiye almak gerekiyor, sanirim yapamadim bunu...

Sevgiler ve saygilar...
Açtığım gitar konusu ile bu konunun birbirleri ile alakası nedir? Siz niye bu kadar kibirli boş adamlarsınız? Hep bir bilgelik hep bir Polyanacılık hep bir zamanlık. Boş, bana sökmez. Çocuk eğlendirin.

Sevgiler ve saygilar...
Bu adamlar beni de eğlendiriyor Erke. Benim derdim bunlarla değil zaten; bunları hoş gören çifte standartlı kafalar ile. SingleFactor'ün atılması sürecinde neredeyse zil takıp oynayan arkadaşları unutmadık.
Bir de tabii iki arkadaşın üslubunun birbirine biraz fazla benzemesi sorunu var. Tesadüf diyelim:)

Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
"Boş yapma"
"Sigortalı işe gir"
Sen ne kadar gereksiz bir insansın ya.

İyi güzel de... Siz kendi pozisyonunuzu savunmak için bu düzeyde kanıt sundunuz mu ? Karşı taraf için çok daha yüksek bir standart koyduğunuzu fark etmiyor, "bunlar olmadığı müddetçe benim görüşüm konumu gereği geçerlidir" demiş oluyorsunuz. Oysa sizin beğendiğiniz vokallerin de genetiği gereği bunu yapabildiğine dair kanıtınız yok ? Bir şeye ikna olmuşsunuz, karşı tarafa diyorsunuz ki "Sen beni aksine ikna et". Siz onları ikna edin o zaman ? Sizin görüşünüzü "norm" haline getiren nedir ? Bilimsel kanıt aranacaksa, her görüşe şüpheyle bakılması gerekir. Sağduyu-sezgi-mantık düzeyi zaten bu düzlemde yeterli değildir.
Bu gibi işlerde "Nature vs nurture" (sizin söyleminizle "genetik mi, yetiştirilme mi ?" diyelim...) tartışması her zaman olacaktır. İnsan kulağı ve merkezi sinir sistemi ile olan entegrasyonu inanılmaz bir şey. Taklitle, bol bol dinlemekle ve elbette iyi bir teknik altyapı ile pekala pek çok şey değişebilir ?
Bu arada bahsettiğiniz düzeyde kanıt ("bilimsel kanıt") için kontrollü çalışma yapılması gerekir ki, muhtemelen brutal vokal için bu düzeyde veri mevcut değildir zaten.
Sözün özü; sizin görüşünüze karşılık onlarınki aslında mesele. Ve sizin görüşünüz için de aslında o kadar sağlam kanıt yok; mantık-sezgi düzeyinden fazlasını sunmuş değilsiniz.

Mesajınızı baştan sona okuyunca tepkimin aşırı olduğuna kanaat getirdim. Şahsen ben özür dilerim.

O trolü rapor ettim. Ama adminin kayıtsızlığı sürerse benim de turkrock ile daha fazla işim kalmayacak sanırım.
2010'dan önceki forum ortamı başka bir yerde olsa ben de durmam buralarda.. Gidenleri biliyorsun Tuna (single) ve Hakan'a (songless) kadar.. Ant atılmadan bıraktı forumu, hatta sinirinden atın beni filan yazmıştı girmiyor, Nienturi, Furkan, vaktiyle nitelikli adamlar doluydu buralar, çok azaldılar.. Yine de lazım burası, her ne kadar sıkıcı hale gelse de kalmadı böyle bir yer.. İşin özü sen de gideceksen ben de giderim birader..

2010'dan önceki forum ortamı başka bir yerde olsa ben de durmam buralarda.. Gidenleri biliyorsun Tuna (single) ve Hakan'a (songless) kadar.. Ant atılmadan bıraktı forumu, hatta sinirinden atın beni filan yazmıştı girmiyor, Nienturi, Furkan, vaktiyle nitelikli adamlar doluydu buralar, çok azaldılar.. Yine de lazım burası, her ne kadar sıkıcı hale gelse de kalmadı böyle bir yer.. İşin özü sen de gideceksen ben de giderim birader..
Neredeyse haber ver gidek ... Duman tonu ve idcore muhabbeti yapmaktan ruhum emildi resmen, bir de yırtık dondan fırlar gibi bazı tiplerden hakaret işitiyoruz yetmezmiş gibi.

Geri