Scream vokal nasıl yapılır

Kimden bahsettiğini anlamadım ama banaysa lafın, şuradaki muhabbeti okuduktan sonra abi hiç girmeyeyim o geyiğe, sana özelden sorsam olur mu diyen hatta telefon isteyen ve benim de yardımcı olup sonra da teşekkür eden bir sürü adam oldu ... kimseyi kaçırmış değilim şu ana kadar... inceden laf soktuğum biri olduysa onlar da çoğu zaman yaa evet haklısın tarzında söylem ve tarzlarını değiştirip gerçekten iletişim ile bir şeyler öğrenme yoluna düştüler. Aman neyse... ne anlatıyorsam...

ikinizde yazarken de ayrı yazılır bu arada.

Kimden bahsettiğini anlamadım ama banaysa lafın, şuradaki muhabbeti okuduktan sonra abi hiç girmeyeyim o geyiğe, sana özelden sorsam olur mu diyen hatta telefon isteyen ve benim de yardımcı olup sonra da teşekkür eden bir sürü adam oldu ... kimseyi kaçırmış değilim şu ana kadar... inceden laf soktuğum biri olduysa onlar da çoğu zaman yaa evet haklısın tarzında söylem ve tarzlarını değiştirip gerçekten iletişim ile bir şeyler öğrenme yoluna düştüler. Aman neyse... ne anlatıyorsam...

ikinizde yazarken de ayrı yazılır bu arada.
Hayır sizin yorumlarınızı genelde düzgün ve anlamlı oluyor bence.

Neredeyse haber ver gidek ... Duman tonu ve idcore muhabbeti yapmaktan ruhum emildi resmen, bir de yırtık dondan fırlar gibi bazı tiplerden hakaret işitiyoruz yetmezmiş gibi.
Hocam merhabalar, eski üyelerden hackeiommi'nin de olduğu bir forum vardı geçen senelerde gitarmuhendisi adında olması lazım ancak geçenlerde bulamadım. Gitar yapımı ve genel müzik üzerine güzel konular vardı. Akıbeti hakkında bir fikriniz var mı?

Bildiğim kadarıyla çok uzun ömürlü olmadı o site. Artık yok sanırım.
Bir seneyi geçti hacke'nin takıldığı o forumdan haber yok, hatta farklı bir üyelik sistemi koyacaklardı, üye de olmuştum oraya ama hareketsiz kaldı orası, bıraktılar anladığım kadarıyla.. Gitarpedal vardı, orada da pek hareket yok.. Asıl muziktek.net vardı, buradan Mahcem uğraşıyordu ve çok çok dolu siteydi, o da sunucuda sıkıntı nedeniyle 5-6 sene önce bitti..

Burası hariç öyle domine eden yer pek kalmadı da burada da nitelik düşüşü var işte.. Abicim müzik işi ego ve fetiş işi ama işte törpülemek gerekli bana mı dedin, sen kimsin, velet tavırlarını yoksa her başlık 4-5 entry'den sonra bu kıvama geliyor.. Adam mantıklı bir cevap veremeyince "umurumda değilsin" diyor, alttan alttan hakaret ediyor.. Saçmalıyor işte.. Sonra bu adamlarla bu forumda takıl, takılabiliyorsan.. Ya birader barrios'un hangi gitarı neden kullandığını, tercih ettiğini izah etmesi bile nitelikli deneyimin aktarımı demek, adam ağacı, ergonomisi, elektroniğinden senin fiziksel özellliklerine göre alternatifine varana dek üşenmeden en doğrusunu anlatır.. Vaktiyle Furkan burada pedalların dna'sını çözerdi.. Deniz var kendini bu işlere vermiş, Koray diye bir çocuk var ve 17 yaşındayken çaldığı gitarı biliyoruz forum olarak, bu işi çok seviyor ve ilerlemeye çalışıyor, ilerlemesini görmek, deneyimleri oldukça değerli.. Bu insanlarla arkadaş olmanın, onlardan yararlanmanın yollarını bulun..

Al sana forumun ne işlere yarayabileceğine örnek..

Bir seneyi geçti hacke'nin takıldığı o forumdan haber yok, hatta farklı bir üyelik sistemi koyacaklardı, üye de olmuştum oraya ama hareketsiz kaldı orası, bıraktılar anladığım kadarıyla.. Gitarpedal vardı, orada da pek hareket yok.. Asıl muziktek.net vardı, buradan Mahcem uğraşıyordu ve çok çok dolu siteydi, o da sunucuda sıkıntı nedeniyle 5-6 sene önce bitti..

Burası hariç öyle domine eden yer pek kalmadı da burada da nitelik düşüşü var işte.. Abicim müzik işi ego ve fetiş işi ama işte törpülemek gerekli bana mı dedin, sen kimsin, velet tavırlarını yoksa her başlık 4-5 entry'den sonra bu kıvama geliyor.. Adam mantıklı bir cevap veremeyince "umurumda değilsin" diyor, alttan alttan hakaret ediyor.. Saçmalıyor işte.. Sonra bu adamlarla bu forumda takıl, takılabiliyorsan.. Ya birader barrios'un hangi gitarı neden kullandığını, tercih ettiğini izah etmesi bile nitelikli deneyimin aktarımı demek, adam ağacı, ergonomisi, elektroniğinden senin fiziksel özellliklerine göre alternatifine varana dek üşenmeden en doğrusunu anlatır.. Vaktiyle Furkan burada pedalların dna'sını çözerdi.. Deniz var kendini bu işlere vermiş, Koray diye bir çocuk var ve 17 yaşındayken çaldığı gitarı biliyoruz forum olarak, bu işi çok seviyor ve ilerlemeye çalışıyor, ilerlemesini görmek, deneyimleri oldukça değerli.. Bu insanlarla arkadaş olmanın, onlardan yararlanmanın yollarını bulun..

Al sana forumun ne işlere yarayabileceğine örnek..

Burak, güzel sözlerin için teşekkür ederim.
Ben gitarla hiç bir zaman malzeme-donanım düzeyinde ilgilenmedim aslında; esas ilgi alanım hep gitarın icra boyutu oldu, özellikle de teorik bilginin klavyede nasıl pratiğe dönüşeceği ile ilgilendim. İşin donanım boyutlarını çok iyi bilen başka arkadaşlar var tabii.

Forumdaki tıkanma, bazı açılardan dünyada yükselen bir problemin uzantısı. Zaman zaman yazdığım mesele; "benim cehaletim senin bilgin kadar önemlidir" yanılgısı.

Bu tüm dünyada yükselişte ve ilginç bir şekilde, politik ve toplumsal tabakaların da üzerinde... Kimileri "Feelings over facts" (duygular verilerden/gerçeklerden ağır basar) diyor buna, kimileri "post-truth" çağı. İnsanların kendi eksikleri ile yüzleşmesi yerine başkalarını suçlaması ve internet sayesinde bunu artık global ölçekte yapabilmesi...

Çok yakın tarihli bir örnek vereyim. Bir süredir popüler kültür ve özellikle popüler sinema eleştirisi yapan bir grup insanı takip ediyorum youtube üzerinden. Önce Disney Star Wars eleştirilerini izleyerek başladım, ama adamlar sayesinde fark ettim ki, ciddi ciddi bir şablon var; hem de Hollywood gibi kapitalist-pragmatik bir endüstride. Kendi beceriksizliklerinin veya yeteneksizliklerinin sorumluluğunu almayıp, başkalarını suçlayan koca koca insanlar, milyonlarca dolarlık bütçeli filmleri yönetiyorlar. En son çekilen Charlie'nin Melekleri versiyonu zincirin son halkası. Çeken yönetmen (aktristen bozma yönetmen Elisabeth Banks; kocası prodüktörmüş...) filmi kendi şapşal ergen fantezileri (bkz: erkek aksiyon rollerine özenen ama hepsi kadın kadrolu filmler) ile doldurmuş. Film gişede BATMIŞ durumda.

Yönetmen ise önceden bahanesini hazırlamış; diyor ki: "Eğer film gişede batarsa bunun sebebi aksiyon rolünde kadınları görmeyi istemeyen ERKEKLERDİR !"
Tekrar söylüyorum; bunlar milyonlarca dolarlık bütçeleri yöneten kazmalar ! Hollywood'da hem de!
Yalaka medya örneği olarak da şunu vereyim; film vizyona girer girmez övgülere doyamayan haber örneği:

Bu insanlar bile cehaleti ve algı yönetimini pompalarken, bu forumda cehaleti yüzüne vurulunca "rencide olan" kullanıcı sayısının artması çok doğal.
Yönetimin bu konulardaki duyarsız tavrı ise zamanın ruhuna uymaktan mı, yoksa bu site zaten para getirmediği için umursamamaktan mıdır, onu bilemiyorum.
Bir kullanıcı her başlığı ısrarla trollüyor, "siz adam değilsiniz, basın gidin, boş yapmayın, sizler boş adamlarsınız" diyor ısrarla ve bu adam elini kolunu sallaya sallaya geziyor forumda. Ve bundan çok daha azı için başkalarını linç edenler, kendi köşelerinden bunu seyrediyor. Bir tür "mağdurlar dayanışması" sanırım.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen bir aptaldır. Ondan sakının.
Bilmeyen ve bilmediğini bilen bir öğrencidir. Ona öğretin.
Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır. Onu uyandırın.
Bilen ve bildiğini bilen akıllıdır. Onu izleyin.

Bazı yerlerde buna Çin atasözü der.. Vaktiyle Beyoğlu Halep Pasajında böyle sözlerin, kısa şiirlerin olduğu kartlar satarlardı, oradan kalmış aklımda. Çağın sorunu, yukarıdaki ilk satırı çoğaltan, elindeki cep telefonundan ulaşabileceği bilgileri aklında sanmak.. Deneyimlemenin değerini anlamamak..

Bertrand Russell'ın bir sözünü gayet havalı aktarırken Bernard Russell diyen, "Yalnız laf doğruda o Bertrand" diye uyarınca da bozuntuya vermeyip masa altında gizliden cep telefonuna doğru mu diye bakan nesil bu işte.. Ola ki ben yanlış olsam yaygaraya bak..

İsmi lazım değil bir yazarın tek kitabıyla kadınları çözebileceğini düşünebilen nesil, üstelik o yazarın gençliğindeki tipine bakınca yazarın kendisinin hangi çaptaki kadınları çözebildiği de muamma ama kitabını okuyan gencin gelip sorgulamadan çözdüm abi, böyleymiş demesi acınası.. Doğruyu aramaya ne sabrı, ne vakti ne de aklı var.. Bu durumun buradaki yansıması ortada.. Oysa bilmiyorum demenin de insanı ne kadar akıllı gösterdiğinin farkına varsalar.....

Neyse Tolga çok güzel konu açtın, bu başlıkta ne kadar yürür bilemem.. Adam gibi bir başlık açarsan ya da açarsak yürüyebilir.. Hatırlar mısın, vaktiyle din de, siyaset te, futbol da yazılırdı burada.. Memlekette Yaşanan son Gelişmelere Dair diye bir başlık vardı, çokca yazmıştım oraya, hepsi uçmuş.. Artık insanlar daha kolay hakarete geçtiği için olsa gerek yasakladı admin..

Son düzenleme:
Geri