Zoom g3nx VS Nux mfx 10 VS Boss me25

Merhaba arkadaşlar bir prosesör alacağım ve çok fazla bilgim yok. Zomm g3nx, Nux mfx ve Boss m25 gibi prosesörleri internette övüyorlar. Sizce hangisi daha iyi (farklı marka ve model de olabilir max limit 1200. Tl) hangisi daha iyi. Önerileriniz bekliyorum. Bankalar arası geciş sağlayan live şartlarda kullanabileceği delay reverb wah efekti olan, distortion, clean vb. Tonlar sunarak hangisi daha iyi. Birde prosesörlerde looper özelliği oluyormu yoksa ekstra looper pedalı almalımıyım.

Son düzenleme:
g3xn değil de g5n önerebilirim. black friday indirimlerini takip edin. mutlaka o civarlara düşecektir.

g3xn kullanmıştım yanılmıyorsam aynı anda 7 adet modelleme vb. atabiliyorduk içine. g5n'de ise 9 olması lazım. Eksikliğini çekmiştim. :)

Ben de almadan önce 7 yeter diyordum ancak 7 tane efekt gibi düşünmeyin, 7 tane slot var totalde G3n ya da G3nx'te. E bir de buna amfi ve grafik ekolayzırların 2 slot kapladığını da eklersek, çok şeye ihtiyaç duyanlar için büyük bir sorun. Yine de ben işimi görüyorum.

Ton anlamında da prosesör bazında düşünürsek, her türlü ton için güzel alet, içinde mutlaka işinize yarar bir şeyler bulursunuz. Ben şu sıra Oct Fuzz + Gold Drive (Klon simülasyonu galiba) kombosunu Plexi'yle kullanıyorum, keyfime diyecek yok.

Ben de almadan önce 7 yeter diyordum ancak 7 tane efekt gibi düşünmeyin, 7 tane slot var totalde G3n ya da G3nx'te. E bir de buna amfi ve grafik ekolayzırların 2 slot kapladığını da eklersek, çok şeye ihtiyaç duyanlar için büyük bir sorun. Yine de ben işimi görüyorum.

Ton anlamında da prosesör bazında düşünürsek, her türlü ton için güzel alet, içinde mutlaka işinize yarar bir şeyler bulursunuz. Ben şu sıra Oct Fuzz + Gold Drive (Klon simülasyonu galiba) kombosunu Plexi'yle kullanıyorum, keyfime diyecek yok.
Hocam merhaba, g5n mi kullanıyorsunuz? Memnun musunuz acaba, sahne performansı nasıl?

Yok ben g3n sahibiyim, yukarıda da slot kapasitesi farkından bahsettim zaten, en sınırlı sayıda efekt kullanılabilen model olan g3n'i kullanıyorum. Şimdiye kadar defalarca kez özelden yazanlar oldu, buradan da başlıklar açılıyor son zamanlarda bu seriyle ilgili, hepsine gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Mooer Ge200'ü de atlamayın. Bunlar ucuz ama harika iş yapan aletler. Bütçeniz varsa g5n de alabilirsiniz elbet. Metalciler ve metal tonları peşinde olanlara daha çok Mooer tavsiye ederim ama arada dağlar kadar fark yok, ben efekt kalitesinden ötürü Zoom aldım.

Yok ben g3n sahibiyim, yukarıda da slot kapasitesi farkından bahsettim zaten, en sınırlı sayıda efekt kullanılabilen model olan g3n'i kullanıyorum. Şimdiye kadar defalarca kez özelden yazanlar oldu, buradan da başlıklar açılıyor son zamanlarda bu seriyle ilgili, hepsine gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Mooer Ge200'ü de atlamayın. Bunlar ucuz ama harika iş yapan aletler. Bütçeniz varsa g5n de alabilirsiniz elbet. Metalciler ve metal tonları peşinde olanlara daha çok Mooer tavsiye ederim ama arada dağlar kadar fark yok, ben efekt kalitesinden ötürü Zoom aldım.
Yanıtınız için teşekkürler. Bütçe oluşturmaya yaklaştım sayılır, pedal satışlarım tamamlanınca bütçe oluşturmuş olacağım. Aklımı kurcalayan bir ihtimal de Mooer GE 250 gibi bir modelin de çıkması ihtimali. The Gear Page'de ve çeşitli sayfalarda sızan bir prototipten bahsediliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Teşekkürler ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
g3xn değil de g5n önerebilirim. black friday indirimlerini takip edin. mutlaka o civarlara düşecektir.

g3xn kullanmıştım yanılmıyorsam aynı anda 7 adet modelleme vb. atabiliyorduk içine. g5n'de ise 9 olması lazım. Eksikliğini çekmiştim. :)
Zoom g3nx te looper özelliği varmi canlı ortamda kayıt yapıp üzerine solo atmak istiyorum. Birde ses kartı gibi kullanabiliyormuyum yani bilgisayara bağlayınca ses geçikmesi oluyormu.

Bu segmentin zirvesi Mooer Ge150 bence. Hepsinden çok daha güçlü DSPlere ve güncel yazılımlara sahip. Ayrıca IR Loader özelliğinin de olması sizi çok daha gerçekçi tonlaya yaklaştıracaktır. Sorulan pedalların tamamını kurcaladım vaktinde, tizler biraz belirginleştiğinde ortaya çıkan, benim *ucuz distortion çatlaması* diye niteleyebildiğim durum yaşanıyor. Bir bakmanızı öneririm, Senkop'un Thomann'a paralel olan fiyatlarına bakınca 900 - 1100 Tl gibi bir rakama bugün yarın stoklarına gireceğini düşünüyorum. Belki girmiştir bile.

Zoom g3xn multi efekt prosesor almaya karar veridm fakat zuhal müzik, senkop müzik, dore müzik ve cangöz müzikle tefonda görüştüm. Ellerinde yokmuş. Nette de baktim biraz ama satan bir yer buldik hep zoom g3x satıyor ve bana expression pedal çok önemli geldi. Zoom g3xn nerden satın alabilirim. Birde alacağım magza da kara cuma indirimi olmasını istiyorum. Bildiginiz web site veya magza var mi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri