Yamaha dtx 402k vs alesis nitro mesh

Herkese merhaba, Davul çalmaya yeni başlayacağım bütçe olarak 3000 civarlarında bir davul almayı düşünüyorum baya bir araştırdım iki model arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.
Alesis olan model için sesleri yamaha'ya göre kötü diyorlar fakat yamaha'nında kick pad'i yok bu çok önemli bir detaymıdır. hissiyatı çok etkiler mi ?

ben davulların linklerini aşağıda koyuyorum yardımcı olurmusunuz. Birde kronik sorunları varmıdır bu modellerin kullananlar bunları da yazarsa sevinirim.

ALESIS Nitro Mesh Kit File Derili 8-Parça Elektronik Davul Seti

Yamaha DTX402K Dijital Davul
 
Roland TD-1K modeli yukarıda yazdığım davullara göre daha mı iyidir? bu da bütçeme uygun fakat özellik açısından pek beğenmemiştim.
 
Yok giriş Roland'ları da yaramaz, mesh olan TD-9 ve üzeri iyidir. Bende TD-9v2 vardı bir sürü ekstra parçasıyla ama sattım. İkinci el temiz düşürürsen bence dandik giriş seviyesi şeyler yerine öyle birşey al ama tabi temiz bulmayı bırak bulmak dert, memlekette elektronik davul çalan kaç kişi var.... biraz ukala ya da elitist bir yorum olacak ama davul çalacaksan davul al, TD-1 veya yazdıkların oyuncak. Bütçe diyecen de ..... ucuz mal alacak kadar zengin değilim demişler... ben en baştan TD-9 aldım, en pahalısı değildi ama üst segmentin orta karar fiyatlı bir modeliydi - o sıra TD-30 vardı flagship. Bir kere pişman olmadım, üstelik ek parçalarla zenginleştirdim. Bugün de mesela alacak olsam TD-50 almam (alamam o fiyata) ama mesela TD-17 veya TD-25 hele de Zuhal bazı indirimler yapmışken kovalardım mutlaka.
 
Üst