karar veremiyorum

yaklaşık bir senedeir akustik çaldıktan sonra bas ya da elektro ya geçmeyi düşündüm ama bir türlü karar veremiyorum elektro elektro yu pena kullandığımdan istiyorum ama bas gitarı da akustik gitarı arada sırada parmakla çal çala onu da geliştirdiğim için seviyorum. Bazen şarkıyı dinlerken sürekli bas ve davula odaklandığımdan bas hoşuma gidiyor elektronun tamamen sesi ve oynanışı hoşuma gidiyor ne yapmalıyım?

Bariton gitara bir bakabilirsin hem bascilik hem gitarcilik yapilabilir bu tip bir gitarla. Yada gitari hem bas hem gitar gibi kullanmak da mumkun oktav pedallari ile.

Ama asil tavsiyem bas ve gitarin muzikteki rollerini kabaca ogrenmen. ikisinin rolleri cogu zaman birbirini tamamlar ama ayridirlar. Daha cok denecek sey var ikilemde kalman cok dogal :)

yaklaşık bir senedeir akustik çaldıktan sonra bas ya da elektro ya geçmeyi düşündüm ama bir türlü karar veremiyorum elektro elektro yu pena kullandığımdan istiyorum ama bas gitarı da akustik gitarı arada sırada parmakla çal çala onu da geliştirdiğim için seviyorum. Bazen şarkıyı dinlerken sürekli bas ve davula odaklandığımdan bas hoşuma gidiyor elektronun tamamen sesi ve oynanışı hoşuma gidiyor ne yapmalıyım?
1)Bası pena ile de çalabilirsiniz. Böyle çalan iyi basçılar var; ille de parmakla çalmak zorunda değilsiniz.
2)Basın sesi gerçekten hoşunuza gidiyorsa bence bas çalmayı düşünün. İyi basçılar aslında özel müzisyenlerdir, eşlik etmeyi severler ve arka planda olmaktan sıkıntı duymazlar. Üstelik bas çalan kişi sayısı gitaristlere göre çok daha azdır. Bu nedenle de grup bulma ve çalma imkanları çok daha fazladır basçıların.

Ben yaklaşık 10 senedir hem bas hemde elektro gitar çalıyorum ama bas gitar çok farklı bir dünya o istersen ön plana geçersin istersen arkada bateriyle birlikte şarkıyı sürüklersin sana kalmış ikisinide yapan bi insan arıyorsan : John myung.

burda ki sitenin getirme olasılığı var mıdır
20191119_102230.jpg

Türkiyede enstrumanların ikinci elleri şuanda gerçekten öldüm bittim fiyatına satılıyor. Madem fikir soruyorsunuz, sıfır almak enayiliktir diyip konuyu kapatayım.

Geri