Lambalı amfiyi satıp Yamaha THR10 almak mantıklı mı?

Selamlar,

Gitar kariyerim %99 evde geçiyor :) , zaten iş hayatı yüzünden cok fazla başka arkadaşlarla çalma fırsatı da bulamıyorum. Bi tane fender strat'ım var, bir de Laney cub12R lambalı amfi var. Çaldığım tarz genelde blues ağırlıklı. Amfiden de memnunum gayet güzel. Ancak ev için boyut açısından da ses yüksekliği de fazla. İnternette bir kaç tane güzel yamaha thr10 videosu görünce, acaba böyle bir şey kullanmak daha mı mantıklı olur diye düşündüm. İki tip amfiden de kullanan var mı? Thr10 'a geçsem büyük bir ses kalitesi kaybı yaşar mıyım acaba, ya da ses çok dijital gelir mi? Youtube üzerinden inceleyerek kesin karara varmak istemiyorum,, çünkü inceleme videolarında en kötü amfi bile güzel gözüküyor :D

Amfiyi ilk kez aşağıdaki instagram videosunda gördüm:

İyi forumlar

Son düzenleme:
Herkes lambalıya geçmek isterken ... :)

Cub12'de düşük Watt seçeceği de yok muydu? THR çok iyidir de Cub satıp da almak için bilemedim. Hep derim THR piyasadaki en iyi ikinci amfi - hatta Yamaha kendisi bile üçüncü amfi konseptinden bahseder.

Baktım da Yamaha 3200 TL imiş. Madem Laney'den memnunsunuz, eğer bütçeniz varsa o dursun bir köşede. Yeri zamanı geldiğinde gitarı takıp keyifle çalarsınız. Yamaha'yı hiç bilmiyorum ama benim size naçizane tavsiyem ikinci el uygun fiyatlı bir ses kartı ve yine ikinci el düzgün bir referans monitör olacak. Hem ses sorunu olmaz (kulaklık da kullanılabilir) hem de Bias gibi VST'ler gerçekten çok başarılı. Benim gibi, çalışan ve stüdyo çalışmaları dışında evde ancak gece geç saatte gitar çalma fırsatı bulan birisi için bu yol kaçınılmaz.

Gitar calmaya 5 yil kadar once basladim. Sadece elektro caliyorum. Iki sene kadar amfisiz caldim, sonra THR 5 aldim. 2 seneye yakin THR 5 kullandiktan sonra alternatifler aramaya basladim ve ikinci bir lambali amfi aldim (Boston Classic 5, su anda satiyorum 500 TL'ye, gonderilerime bakabilirsiniz ilginizi cekerse), daha sonra da THR 5'i KATANA 50 ile takas ettim.

Sadece bu lambali amfi, THR 5, ve KATANA 50 ile tecrubeme dayanarak ev icin lambali amfinin cok kullanissiz oldugunu soyleyebilirim. Su anda KATANA 50 ile cok cok mutluyum (fakat keske FX LOOP da olsaydi diyorum arada). Lambdali amfiyi neredeyse hic kullanamadim gibi birsey, sesi acamadigimdan. Istedigim tonlar icin masraf edip bir suru pedal almak zorunda olmam da ayri bir dezavantaj. KATANA 50 gibi harika modelleme amfileri varken evde lambdali amfilerle ugrasmak *bence* mantikli degil.

Hem THR hem KATANA kullanan birisi olarak sahsen ben KATANA'yi tercih ederim, fakat KATANA cok daha buyuk, eger yer sorunu varsa THR daha mantikli olacaktir. Tonlar cok daha iyi, internette bir suru hazir ton var indirebileceginiz, camia epey aktif gibi. Sahsen cok memnunum.

Sahsi gorusumdur.. Sadece evde calan amator muzisyenler icin KATANA > THR > lambdali amfiler.

Gitar calmaya 5 yil kadar once basladim. Sadece elektro caliyorum. Iki sene kadar amfisiz caldim, sonra THR 5 aldim. 2 seneye yakin THR 5 kullandiktan sonra alternatifler aramaya basladim ve ikinci bir lambali amfi aldim (Boston Classic 5, su anda satiyorum 500 TL'ye, gonderilerime bakabilirsiniz ilginizi cekerse), daha sonra da THR 5'i KATANA 50 ile takas ettim.

Sadece bu lambali amfi, THR 5, ve KATANA 50 ile tecrubeme dayanarak ev icin lambali amfinin cok kullanissiz oldugunu soyleyebilirim. Su anda KATANA 50 ile cok cok mutluyum (fakat keske FX LOOP da olsaydi diyorum arada). Lambdali amfiyi neredeyse hic kullanamadim gibi birsey, sesi acamadigimdan. Istedigim tonlar icin masraf edip bir suru pedal almak zorunda olmam da ayri bir dezavantaj. KATANA 50 gibi harika modelleme amfileri varken evde lambdali amfilerle ugrasmak *bence* mantikli degil.

Hem THR hem KATANA kullanan birisi olarak sahsen ben KATANA'yi tercih ederim, fakat KATANA cok daha buyuk, eger yer sorunu varsa THR daha mantikli olacaktir. Tonlar cok daha iyi, internette bir suru hazir ton var indirebileceginiz, camia epey aktif gibi. Sahsen cok memnunum.

Sahsi gorusumdur.. Sadece evde calan amator muzisyenler icin KATANA > THR > lambdali amfiler.
Ya hocam ben katanaya hazır ton bulamadım bir türlü tone central çok pasif 2-3 şey var sadece ben de bi yardım edebilir misiniz

Geri