Andertons'tan Epiphone gitar almak

Nick - yorum uyumuna daha güzel bir örnek olamazdı doğrusu. :) Yani bunca yıllık yurtdışı alışveriş tecrübesi olan birini nasıl epiphone veya gibson satıcısı olarak lanse ettiniz anlamak güç. :) Gerçekten ilginç. Üslubunuzu bir kenarı bırakmanızı öneririm. :) Burada fikir alışverişinde bulunup, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, boş konuşuyorsun diye yorum geliyor. Garip doğrusu.

Kimseyi korkutmak veya almaktan vazgeçirmek gibi niyetim yok, üstüne üstlük Andertons'a mail atıp bu durumu soran benim. Ha benim cevabıma inanmadınız mı?

Alttaki linke tıklayıp, CTRL+F'e bastıktan sonra "refuse" diye aratırsanız, verdiğim bilginin farklı olmadığını göreceksiniz. Son zamanlarda astronomik tutarlar çıkan "peşin ödenmemiş , muayene sonrası ortaya çıkan gümrük vergisi" muhabbetinden sonra, özellikle peşin ödemediğim gümrük vergili ürünleri almaktan ben çekiniyorum. Varsa almak isteyen tabiki risk alabilir diye de yukarıda ekledim. Cebinizde beş kuruş para yok, gelmiş burada saçma sapan eleştiri yapıyorsunuz.

Andertons'un kuralı net ve açık. Adamlar gümrük ücreti fazla geldi diye ürünü kabul etmemezlik yaparsan paran iade olmayacak demiş. Benim de yurtdışından ürün alacak arkadaşlara önerim şu ki " eğer mümkünse gümrük ücretini peşin ödeyebileceğiniz yerlerden" alışveriş yapın.

If you live outside the EU you will probably have to pay local import tax to the courier when your items are delivered. Please ensure you find out what your local import taxes are before you order. We cannot refund an order because of these customs charges so please do not refuse the delivery at this point as you will not get your money back.

Not: Son olarak bizim ülkede gümrük vergisi hakkını kanunla arayacak olan gerçek kişinin "vay haline !" deyip, konuşmamı sonlandırıyorum. :)

Okuma yazma - anlama olayı yok galiba sizde, hala andertons diyorsunuz. Adam ingiliz, buradaki yasayı gümrüğün nası işlediğini bilmiyo araştırmıyo heralde, oraya genel bir şirket tutumunu yayınlamış olursa böyle birşey başımız yanmasın diye. Birde yıllardır yurtdışından birtek siz alışveriş yapıyorsunuz ve benim cebimde para yok? ah be kardeşim üzülüyorum senin gibi insanlara.

Yahu yazdığımı okusana, hiçbir şekilde fazladan ücret ödeyip geri yollatma - depo parası verme gibi bir durumun yok diyorum anlamıyorsun. Neyi savunuyosun anlamıyorum, al adam Epiphone sipariş etmiş thomanndan buraya tonla linkini koyanda benim, gidipte 5500 lira vermeyin 3600 liraya alınıyo diye. Birkaç ay önce bende gitar + amfi aldım, şansıma amfiye ötv bile çıkmadı (ötv parası hazırdı), her dk birileri birşeyler sipariş ediyo thomanndan veya yurtdışından, böyle birşey olsa elbet duyulur. Yukarıda dediğim gibi aptal saptal aliexpress siparişleri ile karşılaştırıyorsunuz şu olayı. Neyse engeli basmak durumundayım, okuma - anlama sorunu olan insanlara laf yetiştirmeye mecalim yok, hayatta başarılar.

13 gün önce Thomann'dan Epiphone les paul custom pro siparişi verdim 10 günde elime ulaştı ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.133019 eklentisini görüntüle

bu epiphone gönderilmiyor diyen arkadaşıda engellemişim, cites yönetmeliğine bir tane epiphone veya gibson takıldı diye bütün gitarlar gönderilmiyor sanan bir arkadaş daha. Sizin mesaj sayesinde görebildim, işte bu gibi arkadaşlar insanları yanlış bilgilendiriyorlar az önce yukarıda cevap yazıp vaktimi boşa harcatan arkadaş gibi.

Neyse size hayırlı olsun, gitarda vuruk - çatlak vs luthielik bir durum varsa thomann a yazın, bir miktar para geri yatırırlar tamir için. İyi günlerde kullanın.

Andertons'dan aldığınız ürün yaklaşık 2-3 gün içerisinde Türkiye'ye geliyor ve ilgili gümrük müşavirliği sizinle iletişime geçiyor. Ürününüz gümrük işlemleri için vekalet veriyorsunuz ve ödeme miktarını kanıtlayacak belgeler (ürünün site görseli, kart ekstresi vs.) daha sonra size bir gümrük vergisi çıkarıyorlar ve onu ödüyorsunuz. Ürününüz size teslim ediliyor. Eğer sizi ilk aradıklarında değişmediyse 3 gün içerisinde işlemleri halletmezseniz antrepo ücreti almaya başlıyorlar. Değişmediyse ünsped gümrük müşavirliği firmasıyla çalışıyorlardı. İnternetten iletişim bilgilerini edinip iletişime geçebilirsiniz. Bana yardımcı olmuşlardı sağolsunlar.

arkadaşlar zamanında amazondan 1100 dolarlık game notebook aldım. amerikadan buraya yalan olmasın 10 günde geldi. bu şekil uluslararası firmalara ben çoğu yurtiçi firmadan daha çok güveniyorum. üstteki engellenen gitarların klavyesi rosewood o da cites ile alakalı bir durum. hatta 500 euro limitinin üzerindeki gitarlar rosewood olsa dahi ilgili prosedürü işletip thomann gönderiyor türkiyeye. çünkü cites sadece rosewood için çıkarılmış bir uluslararası sözleşme değil. sözleşmenin asıl amacı flora ve faunası tehlikede olan türleri gerçek ve ciddi tehlikelere karşı korumak. müzik aletlerinde kullanılan rosewood miktarı bir yatak odası takımında kullanılan miktardan çok daha az olduğu için gerekli izinler alındığı taktirde yollanması da mümkün ki inanmıyorsanız thomann, musicstore , andertons gibi firmaların adreslerine mail atın. google translate kullanabilirsiniz cevap da veriyorlar.

ilgili sözleşmeyi açtım okudum(avukatım). sözleşmede miktarsal bir vurgu yok burda sıkıntı çıkıyor. bir 20 santimetrekare kaplama ile total ağırlığı 60 kg gelen masif mobilyanın aynı şartlar altında değerlendirilmesi zaten hukukun genel ilkelerine de aykırı bir durum. keza yasak 24'ünde kalkıyor. muhtemelen sözleşme imzalanırken böyle bir sonuç öngörülmemiştir . cites yeni bir şey de değil 1996 yılında imzalanmış bir sözleşme.

13 gün önce Thomann'dan Epiphone les paul custom pro siparişi verdim 10 günde elime ulaştı ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.133019 eklentisini görüntüle

hocam hayırlı olsun gitar hakkında yorumlarınız nelerdir , ben bununla gibson les paul tribute 2019 arasında kaldım , arada fiyat farkı da var siz ne düşünüyorsunuz, tavsiye eder misiniz epi custom proyu?

not: rengi duruşu çok havalı ve göze hoş duruyor. güle güle kullanın.

Andertons sitesinden squier cv serisi gitar bakıyordum. Sepete eklendi gitar ve ödeme aşamasına kadar geldim. Türkiye'ye gönderemiyoruz gibi bir şey yazmadı. Fender ürünlerinin yabancı sitelerden alınması yasağı squier'i kapsamıyor mu acaba ? Thomann'da suqier de sipariş veremiyoruz. Ayrıca hem ürün fiyatı hem de kargo ücreti thomanndan daha düşük.

Andertons'dan aldığınız ürün yaklaşık 2-3 gün içerisinde Türkiye'ye geliyor ve ilgili gümrük müşavirliği sizinle iletişime geçiyor. Ürününüz gümrük işlemleri için vekalet veriyorsunuz ve ödeme miktarını kanıtlayacak belgeler (ürünün site görseli, kart ekstresi vs.) daha sonra size bir gümrük vergisi çıkarıyorlar ve onu ödüyorsunuz. Ürününüz size teslim ediliyor. Eğer sizi ilk aradıklarında değişmediyse 3 gün içerisinde işlemleri halletmezseniz antrepo ücreti almaya başlıyorlar. Değişmediyse ünsped gümrük müşavirliği firmasıyla çalışıyorlardı. İnternetten iletişim bilgilerini edinip iletişime geçebilirsiniz. Bana yardımcı olmuşlardı sağolsunlar.
Bahsettiğiniz vekalet verme olayı ne şekilde gerçekleşiyor notere falan mı gitmemiz gerekiyor? İkinci olarak gümrük vergisini internetten kendimiz mi yatırıyoruz yoksa ptt kargo ürünü teslim ederken mi tahsil ediyor? Cevaplarsanız çok sevinirim. Andertons'dan alışveriş yapmayı planlıyorum.

Hayır bir matbu yazı gönderiyorlar. Çıktı alıp doldurup imzalayıp taratılmış halini mail atıyorsunuz. Bu işlemden sonra yatıracağınız meblağ, açıklama kısmına yazacaklarınız ve banka hesabı bilgileri mail olarak tarafınıza bildiriliyor. Ücreti havale yapıp ürününüzü bekliyorsunuz. Ürünü ptt değil UPS gönderiyor.

Türkiye'de henüz yok ama andertons ve thomann'da yeni nesil cv serisi satışta. Manyetikler değişmiş. Fender dizayn manyetikler olduğu ve zaten beğenilen cv serinin daha da iyileştirildiği söyleniyor. tabi daha çok yeni ön siparişler alınıyor şuan.

Dostum ciddi fark olmasa nerdeyse yari fiyatina satilmazdi emin olun.Ben ki Squier hastasiyim, bir Squier hala bir Squier, classic vibe olsun olmasin.Evet, verdigi hissiyat olarak kendini cok asti squier ama aldiginiz ton Fender'e en yakin ton olmasina ragmen hala tam Fender degil ve adamlar bunu bilincli olarak boyle yapmak zorunda yoksa Fender satamaz.Meksika Fender'lerden iyi diyenler bana gore cok romantik ve kendini kandiriyor.

Bu arada en ucuz Squier bile bir SX'den daha Fenderdir.Sx leri modlayanlar Squier tonu elde ediyorlar modlardan sonra farkinda degiller.

Dostum ciddi fark olmasa nerdeyse yari fiyatina satilmazdi emin olun.Ben ki Squier hastasiyim, bir Squier hala bir Squier, classic vibe olsun olmasin.Evet, verdigi hissiyat olarak kendini cok asti squier ama aldiginiz ton Fender'e en yakin ton olmasina ragmen hala tam Fender degil ve adamlar bunu bilincli olarak boyle yapmak zorunda yoksa Fender satamaz.Meksika Fender'lerden iyi diyenler bana gore cok romantik ve kendini kandiriyor.

Bu arada en ucuz Squier bile bir SX'den daha Fenderdir.Sx leri modlayanlar Squier tonu elde ediyorlar modlardan sonra farkinda degiller.
peki hocam sizce meksika fender nasıldır, fender istiyorum diyen illa ki 1000 dolara american fender mi almalı?

En iyi Fender tabiki orijinal Amerikan Fender.Aradaki fark iki kati olmali mi o ayri bir konu.Bana gore ekstra birkac yuz dolari Made in USA logosu icin oduyoruz.Meksika Fenderlerin arasinda cok iyi cikan gitarlar var.Elimdeki 2006 MIM strati bir Amerikan standard ile kafa kafaya bile takaslamazdim.Bu Amerikanlar kotu demek degil.MIM tabiki oirijinal manyetikleri, nut ve tuner larla vs degil su an.Uzerine harcadigim parayla sanirim Amerikana cok yakin bir maliyet cikiyordur ama hak eden bir gitardi demek istedigim.Direk su an magazadan alinmis bir amerikan ile modifiye edilmemis haliyle bile takaslamazdim.Ikinci el urune takacak kadar titiz degilseniz Squiera verceginiz parayi Turkiye'de Meksika strat bakin derim.

Bir Amerikali icin Made in USA cok anlam ifade ediyor hakli olarak ama benim icin o kadar da degil acikcasi.

Dosyalar

• mim.jpg
    mim.jpg
    196 KB · Gösterim: 297
bu epiphone gönderilmiyor diyen arkadaşıda engellemişim, cites yönetmeliğine bir tane epiphone veya gibson takıldı diye bütün gitarlar gönderilmiyor sanan bir arkadaş daha. Sizin mesaj sayesinde görebildim, işte bu gibi arkadaşlar insanları yanlış bilgilendiriyorlar az önce yukarıda cevap yazıp vaktimi boşa harcatan arkadaş gibi.

Neyse size hayırlı olsun, gitarda vuruk - çatlak vs luthielik bir durum varsa thomann a yazın, bir miktar para geri yatırırlar tamir için. İyi günlerde kullanın.
Çift kat Kartona sarılı sapasağlam bir şekilde elime ulaştı Hiç bir kusuru yoktu Teşekkürler :)

arkadaşlar zamanında amazondan 1100 dolarlık game notebook aldım. amerikadan buraya yalan olmasın 10 günde geldi. bu şekil uluslararası firmalara ben çoğu yurtiçi firmadan daha çok güveniyorum. üstteki engellenen gitarların klavyesi rosewood o da cites ile alakalı bir durum. hatta 500 euro limitinin üzerindeki gitarlar rosewood olsa dahi ilgili prosedürü işletip thomann gönderiyor türkiyeye. çünkü cites sadece rosewood için çıkarılmış bir uluslararası sözleşme değil. sözleşmenin asıl amacı flora ve faunası tehlikede olan türleri gerçek ve ciddi tehlikelere karşı korumak. müzik aletlerinde kullanılan rosewood miktarı bir yatak odası takımında kullanılan miktardan çok daha az olduğu için gerekli izinler alındığı taktirde yollanması da mümkün ki inanmıyorsanız thomann, musicstore , andertons gibi firmaların adreslerine mail atın. google translate kullanabilirsiniz cevap da veriyorlar.

ilgili sözleşmeyi açtım okudum(avukatım). sözleşmede miktarsal bir vurgu yok burda sıkıntı çıkıyor. bir 20 santimetrekare kaplama ile total ağırlığı 60 kg gelen masif mobilyanın aynı şartlar altında değerlendirilmesi zaten hukukun genel ilkelerine de aykırı bir durum. keza yasak 24'ünde kalkıyor. muhtemelen sözleşme imzalanırken böyle bir sonuç öngörülmemiştir . cites yeni bir şey de değil 1996 yılında imzalanmış bir sözleşme.

hocam hayırlı olsun gitar hakkında yorumlarınız nelerdir , ben bununla gibson les paul tribute 2019 arasında kaldım , arada fiyat farkı da var siz ne düşünüyorsunuz, tavsiye eder misiniz epi custom proyu?

not: rengi duruşu çok havalı ve göze hoş duruyor. güle güle kullanın.
Öncelikle teşekkür ederim. Görünüşü, Rengi her şeyi Sitedekiyle birebir tıpatıp aynısı.. Altın rengi detayları beklediğimden daha iyi Türkiye de hepimizin bildiği bir müzik market zincirinde gitarın fiyatı 5300 küsür tl idi. Thomann'dan 3550 lira gibi bir maliyetle aldım Her şey dahil. Şaka gibi değil mi :) Ama gerçek.. Parasının hakkını veriyor Pişman olma ihtimali vermiyorum ben açıkcası Gitarda merak ettiğin bir şey varsa ayrıntılı fotoğraf atıp yardımcı olabilirim.

Geri