Jackson JS32 vs Cort EVL X4 (24 Saat İçinde Alacağım)

Yav arkadaş siz fenderle metal çalan gördünüz mü? Saçma sapan insanlarla muhattap oluyorum ya.

Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers - Iron Maiden
Glenn Tipton, KK Downing - Judas Priest
Andreas Kisser - Sepultura
Gary Holt, Rick Hunolt - Exodus
Niklas Sundin - Dark Tranquillity
Kirk Hammett - Metallica
Fast Eddie Clark - Motorhead
Trevor Perez - Obituary
kısa süreyle Daron Malakian - SOAD ve Jake E.Lee

Hepsi bir dönem hatta birkaç albüm, Strat çaldılar. Kirk sadece Fender değil ESP strat çaldı ama idare et. Daha da sayarım da bunlar belgeli ve hatırladıklarım. Eminim onlara da strat'la metal çalınır mı ya ne saçma sapan adamlarsınız diyen olmuştur zamanında.

Fender lede tele lerle jackson ıbanez markası saçma sapan gitarlar hepsi ile metal illa çalınır ya amfi gücüyle yada pedal ile ama çalınır . Herkesin istediği sound farklıdır ben ıbanez metal değil dedim konu ordan açıldı tamam çalan çok gerek ustaları gerek gençleri var ama benim sevdıgim tonları hiç yaklasamadi ıbanez modelleri ama her gitarla kesinlikle çalınır utube da küreğe 1 tel takıp efsaneler yaratanlari izleyebilirsiniz hatta . Bi metal camiasına girdim diyen biri metallica ironmaiden ozzy.... bunları dinlemeden nerden geldiğini o tonlarını bilmeden nwbm hair california tonlarını geçmişini duymak istemeyen birine laf anlatmaya gerek yok arkadaslar

Fender lede tele lerle jackson ıbanez markası saçma sapan gitarlar hepsi ile metal illa çalınır ya amfi gücüyle yada pedal ile ama çalınır . Herkesin istediği sound farklıdır ben ıbanez metal değil dedim konu ordan açıldı tamam çalan çok gerek ustaları gerek gençleri var ama benim sevdıgim tonları hiç yaklasamadi ıbanez modelleri ama her gitarla kesinlikle çalınır utube da küreğe 1 tel takıp efsaneler yaratanlari izleyebilirsiniz hatta . Bi metal camiasına girdim diyen biri metallica ironmaiden ozzy.... bunları dinlemeden nerden geldiğini o tonlarını bilmeden nwbm hair california tonlarını geçmişini duymak istemeyen birine laf anlatmaya gerek yok arkadaslar

Dostum biraz düşünürsen elektro gitar şu 3 ana bileşenden oluşuyor:
1- Gövde ağacı
2- Sap ağacı
3- Manyetik ve diğer elektronikler.

İnan bana Hödöhöt gitar firmasından Jackson'a kadar hepsinin en ucuzundan en pahalısına modellerinde dünyadaki aynı rezervlerden satın aldıkları düşük kaliteden daha iyi kaliteye aynı ağaçlar (1 ve 2), yine ucuz gitarlarında Çinli bödöböt veya tipitip firmalarına yaptırdıkları no name dandik manyetiklerden en pahalı gitarlarına taktıkları EMG, Seymour D., Dimarzio gibi kaliteli manyetikler var (3). Ucuz modellerin hemen tamamı zaten Çin veya Endonezya gibi ülkelerdeki aynı fason üretici fabrikalarda yapılıyor. Ibanez'in daha düne kadar fabrikası bile yoktu, Fujigen başka bir firma. Ama elimdeki RG Prestige'i hiçbir gitarla değişmem asla. Ucuz gitarlar arasında fark ne olur, en fazla biri bir tık daha iyi stok manyetik takar, öbürü işçiliğe veya malzemeye biraz daha önem verdirir anca o kadar. Parayı daha çok gömersen USA Jackson da Japon Ibanez de sana güzel modellerinden satar. Herşey Das Kapital'e uygun olarak işler ve senin yargıların veya sabit fikrinin oluşmasında bilinçaltındaki marka reklamları veya çevresel duyumlar buzdağının görünmeyen kısmını oluşturur.

Bildiğin tüm gitar markaları aynı kapitalist pazar içerisinde yer alan ve üç bileşeni de kendilerine özel olmayan markalar. Haliyle Ibanez veya Jackson'ın genel üretim kalitesinden dem vurabiliriz ama müzik türlerine göre sınıflandıramayız. Üç bileşenin hiçbirinde markalara özel bir büyü yok. Kaldı ki bu markaların onlarca, yüzlerce ayrı modeli var, nasıl genelleyelim?

Gereksiz dipnot: USA Fender ve Gibson'ım var ama en sevdiğim sert müzik gitarım Ibanez RG, en sevdiğim blues gitarım Ibanez semi-hollow.

Geri