Direk Miksere girmek için pedal önerilerim

Selamlar. Çoğu mekanda amfi bulunmuyor, direk sisteme giriş yapıyoruz. Bununla ilgili çözüm sunacak birçok pedal denedim. Önerilerimi sunayım.

Flyrig serisi: Sansamp kanalı kirli. Direk girişlerde bi tizleme crunch ton alma durumu var

Gt2; Yine bir Sansamp, yine aynı sorun. pedalda bir gain sorunu var, clean almaya çalıştıkça ya crunch ton ya da hot bir ton alıyorsunuz. bütün knobları kısıp clean ayarlamaya çalışınca da hacimden kaybediyorsunuz.

Mooer mini preamp serisi; dijital bir pedal. Clean ve drive olarak iki kanalı var. Clean kanalı çok hacimsiz. PA sisteme gireyim, clean ayarlayayım kabin simülasyonumu açayım üstüne drive pedallarımı açayım derseniz hacimli bir ton alabileceğinizi pek sanmam. Yabancı forumlarda mooer preamp serisinin clean kanalı için hep "lack(yetersiz-eksik)" sıfatı kullanılmış. Fakat drive kanalları hoş, kabin sim ise gayet yeterli. Mooer 006 Fender sim ve Ac30 sim gayet iyi. Bu ikisini öneririm.

Joyo American Sound;
Çok iyi, fender amfi cleanleri isterseniz düşünmeden alabilirsiniz. Clean ayarlarda kullanırsanız yanına ekstra kabin sim almanıza gerek yok. Neredeyse bütün drive pedalları ile anlaşabiliyor.
Ayarlar;
Eq> Hepsi 12 yönünde(kendinize göre şekillendirirsiniz)
Drive: 9
Voice: 9
Volume: 3

Şu ayarda bir deneyin, dinleyen bütün gitarcı arkadaşlarım çok beğendi ve sipariş verdi. Tavsiye ederim.

Umarım yardımcı olur.

Edit-Ekleme:

Örnek ekipman(benim kullandığım);
Comp (cs3)
Drive (mooer black secret)
Booster(spark boost)
*JOYO American Sound
Delay(Nux time force)

Modulasyonlar Joyodan sonra gelecek.
bu örnek şekilde direk sisteme giriş yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Komple ekipmana girin bence. Şöyle komple ekipmanı tek tek; şundan çıkıp şuna giriyorum çünkü vs şeklinde. Böyle paylaşımlar ne yapacağını bilmeyen dostlarımızın deneme yanılmaya para vermesinin de önüne geçiyor. Tecrübeler paylaşılınca gençlere çok iyi örnekler çıkıyor. Teşekkürler.

Selamlar. Çoğu mekanda amfi bulunmuyor, direk sisteme giriş yapıyoruz. Bununla ilgili çözüm sunacak birçok pedal denedim. Önerilerimi sunayım.

Flyrig serisi: Sansamp kanalı kirli. Direk girişlerde bi tizleme crunch ton alma durumu var

Gt2; Yine bir Sansamp, yine aynı sorun. pedalda bir gain sorunu var, clean almaya çalıştıkça ya crunch ton ya da hot bir ton alıyorsunuz. bütün knobları kısıp clean ayarlamaya çalışınca da hacimden kaybediyorsunuz.

Mooer mini preamp serisi; dijital bir pedal. Clean ve drive olarak iki kanalı var. Clean kanalı çok hacimsiz. PA sisteme gireyim, clean ayarlayayım kabin simülasyonumu açayım üstüne drive pedallarımı açayım derseniz hacimli bir ton alabileceğinizi pek sanmam. Yabancı forumlarda mooer preamp serisinin clean kanalı için hep "lack(yetersiz-eksik)" sıfatı kullanılmış. Fakat drive kanalları hoş, kabin sim ise gayet yeterli. Mooer 006 Fender sim ve Ac30 sim gayet iyi. Bu ikisini öneririm.

Joyo American Sound;
Çok iyi, fender amfi cleanleri isterseniz düşünmeden alabilirsiniz. Clean ayarlarda kullanırsanız yanına ekstra kabin sim almanıza gerek yok. Neredeyse bütün drive pedalları ile anlaşabiliyor.
Ayarlar;
Eq> Hepsi 12 yönünde(kendinize göre şekillendirirsiniz)
Drive: 9
Voice: 9
Volume: 3

Şu ayarda bir deneyin, dinleyen bütün gitarcı arkadaşlarım çok beğendi ve sipariş verdi. Tavsiye ederim.

Umarım yardımcı olur.

Edit-Ekleme:

Örnek ekipman(benim kullandığım);
Comp (cs3)
Drive (mooer black secret)
Booster(spark boost)
*JOYO American Sound
Delay(Nux time force)

Modulasyonlar Joyodan sonra gelecek.
bu örnek şekilde direk sisteme giriş yapabilirsiniz.
Teşekkürler. Bu JOYO American Sound farklı ayarlar ile return üzerinden de iyi sonuç veriyor mu ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler. Bu JOYO American Sound farklı ayarlar ile return üzerinden de iyi sonuç veriyor mu ?
Aslında iyiden daha ziyade;

Returnden girince: Çok daha temiz bir ton, tuşesi bir tık daha düşük ton. Çok daha belirgin bir ton.

İnputtan girince: Marshall 50 transistörlü amfilerle denedim, daha parlak, tuşeye drivelı tepki veren çok güzel karakter katan bir ton.

Kişisel tercihim, ne kadar return önerilse de input. bu pedal için input derim.

Aslında iyiden daha ziyade;

Returnden girince: Çok daha temiz bir ton, tuşesi bir tık daha düşük ton. Çok daha belirgin bir ton.

İnputtan girince: Marshall 50 transistörlü amfilerle denedim, daha parlak, tuşeye drivelı tepki veren çok güzel karakter katan bir ton.

Kişisel tercihim, ne kadar return önerilse de input. bu pedal için input derim.
Ama aynı zamanda sistemde de iyi sonuç veriyor ? Enteresan gerçekten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekleme;
Returnden girince marshall kabini kullanıyoruz ya, Joyo preamp(fender) / kabin marshall gibi oluyor. Fender kafa marshall kabin kombini genelde çok iyi sonuçlar veriyor. BIAS FX2 de denemenizi tavsiye ederim. Bence hoş.

Direk sisteme girişte Joyo'dan daha başarılı alet görmedim. RK5'ten tutun tech21 oxforda, add mini amp gt2 prosesör mooer preamp pedalları vs. ne var ne yok denedim. En iyisi açık ara Joyo, kulağına ton algısına güvendiğim bir arkadaşım da aynı düşüncede. Aynı zamanda bu alet 35 dolar. Çok paralar verilmeden bu sorun çözülebilir diye düşünüyorum.

Bonus: Mooer black secret kullanıyorum, joyo kapalıyken tonlar berbat, joyoyu açınca tonlar harika.

Son düzenleme:
Geri