Hipshot Tremsetter hakkında

Merhaba arkadaşlar gitarına tremsetter taktıran var mı?
Nasıl takılır? Nelere dikkat etmek gerekir?
Ya da daha önce takan birisi yardımcı olabilir mi?

Re: Hipshot Tremsetter - Tremolo stabilizer nasıl takılır?

alpergrk demiş ki:

Bu linkte pdf olarak dökümanlar mevcut.

http://www.hipshotproducts.com/faq_pdfs/faq44108b515302d.pdf

Bu linkte ise nasıl takılcağı videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=Jvl0fLOzwi8

bu arada nerden temin ettin onu yazarsan çok sevinirim ben de çok istiyorum ama türkiyede yok sanırım.....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Re: Hipshot Tremsetter - Tremolo stabilizer nasıl takılır?

on_air demiş ki:
alpergrk demiş ki:

Bu linkte pdf olarak dökümanlar mevcut.

http://www.hipshotproducts.com/faq_pdfs/faq44108b515302d.pdf

Bu linkte ise nasıl takılcağı videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=Jvl0fLOzwi8

bu arada nerden temin ettin onu yazarsan çok sevinirim ben de çok istiyorum ama türkiyede yok sanırım.....

Teşekkür ederim.
Aleti ebay sitesi aracılığı ile amerikadaki bir magazadan temin ettim. Magazanın adresi www.guitarmerch.com Hem de kendi sitesinde alet 48 dolar görünürken ben bu siteden 35 dolara aldım. onlara kargo ücretini de yolluyorsun (sadece 10 dolar). Yani toplam 45 dolar ödedim ve 7 günde kapıma geldi alet. Bu kadar kolay olacagını hiç tahmin etmezdim.

Clickboy demiş ki:
Floyd rose hakkında herşey başlığındaki resimlere bakarak yapabilirsin.

teşekkür ederim bakacağım.
ama hali hazırda yapan birisi varsa bildiğiniz, mesela daha önce bir iki kere takmış bir luthier de olabilir, hemen iki dakikada yaptırıp kurtulmak da istiyorum :)

hocam izmirde olsam zaten atilla abiye direk giderim :)
onun elinden her iş geliyor maşallah. istanbulda olmama ragmen baya alışveriş yaptım ondan. ama istanbuldayım işte.
yarın sabah sitede cochise nickli Levent arkadaşımla birlikte takacağız bakalım nasıl olacak. sizlerle de paylaşırım sonucu. ayrıca başka modifiyeler de yapılacak gitara. bir killswitch ve belki 3 faz switch takılacak.

Arkadaşlar bugün tremsetter takıldı zor sayılmaz takılması.

Tremololu gitarı olan herkesin sahip olması gereken bir alet diye düşünüyorum. Biz gerçekten şaşırdık aleti taktıktan sonra. Floydrose hakkında herşey başlığı altında tremsetterın avantajları ve dezavantajlarından bahsedilmiş. Avantajları tamamen dogru, inanması zor, bu kadar basit bir alet ama işlevi çok büyük. 10 dakika hiç durmadan tremoloyu her türlü kullandım ama tellerin akordlarında en küçük bozulma olmuyor. Adam ince düşünmüş yapmış. Dezavantajlarında bırakıldığında bir çarpma hissi falan demişler. Ne hikmetse benim gitarda hiçbir sorun yok kesinlikle. Çok güzel oldu eskisi gibi rahat kullanıyorum tremoloyu. Ama bend yaparken falan tremoloda gerçekten milim hareket yok. Bilirsiniz tremololu gitarlarda iki teli birden bend yapmaya kalktıgınızda tellerden birisi illaki entonasyon dışı bir ses verir. Bu aletle gerçekten mükemmel oluyor bendler. Normal çalarken gerçekten sabit köprülü bir gitar hissi veriyor ve sustain de farkedilecek derecede arttı.

Ben internetten ebayde hesabı olan bir magazadan aldım.
www.guitarmerch.com
kargo ile toplam 45 dolara 7 gün gibi bir sürede kapınıza geliyor.
pedallara ne paralar dökülüyor forumda. Bence o pedallardan önce bu aleti almanız sizi kat kat daha fazla mutlu edecek

51275377fh0.jpg

56359343on8.jpg

62969984ze2.jpg

32387911vu0.jpg

36686981us1.jpg

69247750kg8.jpg

Sevgiler, saygılar...

alpergrk demiş ki:
. Dezavantajlarında bırakıldığında bir çarpma hissi falan demişler. Ne hikmetse benim gitarda hiçbir sorun yok kesinlikle. Çok güzel oldu eskisi gibi rahat kullanıyorum tremoloyu.

Alpergk öncelikle başlık ve resimler için teşekkürler, eline sağlık..

Tremsetter aslında çook kuvvetli bir yay gibi işliyor, tremolonun bend yaparken sabit kalmasının sebebi de o, floyd rose ile oynarken floyd'u bastırıp aniden bıraktığında çok hızlı bi şekilde geri çekiliyor ve o zaman çarpma sesini duyabiliyorsun, tabii olacak diye bir şart yok :) Güle güle kullan gitarını, kolay gelsin..

DaveMustaine_64 demiş ki:
alpergrk demiş ki:
. Dezavantajlarında bırakıldığında bir çarpma hissi falan demişler. Ne hikmetse benim gitarda hiçbir sorun yok kesinlikle. Çok güzel oldu eskisi gibi rahat kullanıyorum tremoloyu.

Alpergk öncelikle başlık ve resimler için teşekkürler, eline sağlık..

Tremsetter aslında çook kuvvetli bir yay gibi işliyor, tremolonun bend yaparken sabit kalmasının sebebi de o, floyd rose ile oynarken floyd'u bastırıp aniden bıraktığında çok hızlı bi şekilde geri çekiliyor ve o zaman çarpma sesini duyabiliyorsun, tabii olacak diye bir şart yok :) Güle güle kullan gitarını, kolay gelsin..

Berkay hocam rica ederim. Ben de sana teşekkür ederim iyi dileklerin için.
Birçok kişinin tremsetterdan haberi bile yok. Floyd çok akort kaçırıyor diye dert yanıyorlar. Böyle fotoları kocaman kocaman koydum ki, dikkat çeksin de insanlar fizik ve insan aklının :) yarattığı bu muhteşem aletten yararlansın. İlk başta ben de pahalıya gelecegini düşünmüştüm ama forumda pedallara, amfilere, gitarlara ne paralar verdigimiz düşünülürse onların yanında devede kulak kalıyor.

Hatta Bu çarpma sesinden daha doğrusu yayın sertliğinden dolayı ortaya çıkmış bi tremolo efekti bile var sanırım çalarken tremolo kolunun ucuna parmağının ucunun yarısını ittirdikçe kolun ucundan parmağınız kayacak şekilde yerleştirip sonrada bu işlemi gerçekleştirince ilginç bir ses çıkıyor ortaya.

_DreamofStyks_ demiş ki:
Hatta Bu çarpma sesinden daha doğrusu yayın sertliğinden dolayı ortaya çıkmış bi tremolo efekti bile var sanırım çalarken tremolo kolunun ucuna parmağının ucunun yarısını ittirdikçe kolun ucundan parmağınız kayacak şekilde yerleştirip sonrada bu işlemi gerçekleştirince ilginç bir ses çıkıyor ortaya.

Hocam her türlü denedim bende çarpma olmuyor :)

o şekilde düz mantıkla bakmamak gerek. bu alet anladığım kadarıyla kolu ön tarafa doğru sertleştiriyor, arka tarafa doğru değişiklik yapmıyor. nedeni ise şu, kol öne gelirken aletteki yaylar da devreye giriyor ve daha bi zor öne geliyor, ancak kol normal yerindeyken alet sıfır noktasına ulaşıyor ve daha gerisinde üstündeki yaylar floydu geri çekmiyor. temel mantık daha fazla sıkışması sınırlandırılmış bir yay gibi bir şey bu alet, anladığım kadarıyla...

mersinden_ersin demiş ki:
o şekilde düz mantıkla bakmamak gerek. bu alet anladığım kadarıyla kolu ön tarafa doğru sertleştiriyor, arka tarafa doğru değişiklik yapmıyor. nedeni ise şu, kol öne gelirken aletteki yaylar da devreye giriyor ve daha bi zor öne geliyor, ancak kol normal yerindeyken alet sıfır noktasına ulaşıyor ve daha gerisinde üstündeki yaylar floydu geri çekmiyor. temel mantık daha fazla sıkışması sınırlandırılmış bir yay gibi bir şey bu alet, anladığım kadarıyla...

yanlış anlamışsın hocam. ikili yay sistemi var. yani yay sen kolu ne tarafa kullanırsan kullan çalışıyor. Senin ayarına göre kolda sertleşme biraz olabilir ama benimki görevini çok çok iyi görmesine ragmen kolda sertlik falan yok. Tremoloyu eskiden nasıl kullanıyorsam. Şimdi yine aynı şekilde kullanıyorum. Kol sertleşmiyor ama daha dengeli hareket ediyor.

Çok sert bir yay görevi görüyor denmiş diye tremsettera sert bir yay olarak bakmayın. Aslında hiç öyle sayılmaz ama adamlar mekanizmayı öyle bir ayarlamış ki. Yay yine aynı yere dönüyor. Elinizde olsa bir inceleseniz anlayabileceksiniz. Anlatamıyorum ben :)

5. kişide ben olmak istiyorum, tam olarak nasıl alacagım hakkında, yada siparişi nasıl verecegim hakkında bir fikrim yok. Getirtecek olan arkadaşa gönderelim parasını.Sipariş versin bizim için, cok makbul geçer, ayrıca takmasında problem oluyormu ? ortadaki yay yerine takılabilir degil mi , su an 3 yay takılı .. Ustaya vermek lazım mı yoksa gitarı Tremsetter ı takması icin ?

Geri