Hangi Elektro Gitarı Almalıyım?

Arkadaşlar merhaba,uzun süredir gitarla ilgileniyorum.Profesyonel değilim,ama yine de ufak tefek sahneler alıyoruz grubumuzla.Elektro gitara bundan 3 sene önce geçtim ve 3 senedir de Cort X-1 kullanıyorum.Son birkaç aya kadar beni güzel idare etse de artık gitarı yükseltmek istiyorum.Fakat bunun için çok bir bütçem yok.1000-1200 TL arası bir bütçeyle olabildiğince güzel bir gitar almak istiyorum.Tabi bu bütçeye bulacağım gitar yine beni taş çatlasın 1 1,5 sene idare edecek fakat şu 1 2 ay içerisinde yeni bir gitar edinmem gerek.Artık gitardan çıkan sesi beğenmemeye başladım ve bu beni hem moral hem de performans olarak etkiliyor.Grubumuzla çaldığımız parçalar aslında çok çeşitli, RATM'den Pink Floyd'a Mor ve Ötesi'nden Şebnem Ferah'a kadar her türde çalıyoruz fakat geneli rock şarkılar oluyor(10 şarkımızın 6'sı Türkçe Rock 3'ü 80-90lar yabancı rock oluyor genelde).Hard rock veya metal şarkılar çok nadir.Bende kişisel olarak David Gilmour tonlarının hayranıyım.Bu yüzden Fender Strat gibi bir hayalim var fakat bunu şu an karşılayamayacağım için SX Alder Strat ve ya Squier Bullet HSS Strat aralarında gidip geliyorum.Alımdan 2 ay sonra da güzel bir manyetik modifikasyonuyla tatlı tonlara ulaşmak istiyorum.Acaba siz ne önerirsiniz? Bahsettiğim gitarlar haricinde önerebilecekleriniz var mı?Ayrıca rock çalmayı sevdiğimizden de HSS dizilimli bir gitar arıyorum.SSS gitarlarla bunu başaramayacağımı düşünüyorum.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Şimdiden çok teşekkürler.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fakat bir model belirtmeden verilen öneriler maalesef bir işe yaramıyor.Model belirtirseniz çok sevinirim.Başka yorumları olan var mıdır acaba?
açıkçası o konuda çok fikrim yok. sadece sx sahibi olduğum için söylemek istedim. yamaha pasifica olabilir belki 2. el
Peki hangi SX e sahipsiniz? Tonu nasıl?Hiç üzerinde modifikasyon yaptınız mı?

sst57. modifikasyon yapmadım ama üst eşik burgu ve köprü kötü diyebilirim. tremolo kolunu hiç kullanmasanız daha iyi, hemen akort kaçıyor. onun dışında manyetiklerde köprü manyetiği değişmesinde yarar var gibi. ama onun yerine sağlam bir gitar almak daha mantıklı.

Yamaha Pacifica gitarlar pac 212,412,600 lu serileri olması lazım güzel gitarlardı. Hss dizilimliler. Onlarında köprüleri leş atıyor ama seni idare eder diye düşünüyorum. Ama şunuda belirteyim ikinci elde satman çok zor. Bullet strat yada affinity ikinci elde 400-500 liraya alabilirsen ki zaten o fiyatlardan yukarıya alma ikinci elde,köprü ve üst eşik modifikasyonuyla on numara gitara sahip olursun. 1200 liraya idareten halledersin. Yada hazır yapılmış sx te bulabilirsin ama onların h-s-s dizilimli olanları yoktu zannedersem ve dediğim modifikasyonları yapmak zorunda kalırsın. Ama bence Squierler sx lerden güzel gitarlar.