BİRİ ŞU AMFİYİ İŞİME YARAMASINI SAĞLAYABİLİR MI?

Amfiden amfiye değişir. Genel hatlarıyla SS amfi gain 2'deyse distortion'ı düşük tutup sadece sesi yükseltir. Lambalı bir amfi aynı durumda hem sesi yükseltir hem overdrive olur ama gain açmış kadar olmaz.

SS amfiler veya lambalı amfiler arasında bile fark gösterir bu durum ama.

Katana 50 var ben de genelde gaini düsük dusup volume açıyorum. Tam tersini gitar tadilattan çıkınca deneyeceğim. Humbucker manyetiklerde gaini artınca daha fazla overdrive distortion arası bir şey oluyor ama. Single de bilmiyordum. (Overdrive distortion karıştırıyorum terimleri karıştırmış olabilirim)

Katana 50 var ben de genelde gaini düsük dusup volume açıyorum. Tam tersini gitar tadilattan çıkınca deneyeceğim. Humbucker manyetiklerde gaini artınca daha fazla overdrive distortion arası bir şey oluyor ama. Single de bilmiyordum. (Overdrive distortion karıştırıyorum terimleri karıştırmış olabilirim)

Humbuckerların outputu daha yüksek olur genelde. Ondandır.

Zamanında o cins bir program kullanarak gitarı mikrofon girişine takmak isteyen bir arkadaşım için denemiştim. Hat girişine takıp ASİO 4 ile belli bir yere kadar idare edecek sonuçlar alınabilir fakat gitarı mikrofon girişine taktığınızda pek iyi ses gelmeyecektir. Ses kartı veya irig kullanmak daha makbul olacaktır o açıdan. Ama ses kartı biraz daha masraflı oluyor tabii.
Bunun dışındaki konularda yeterince bilgi verilmiş. Kolay gelsin🙂

Geri