Turkrock en kötü kargo şirketini seçiyor [ANKETLİ]

En kötü kargo şirketi

• Aras Kargo

Oylar: 31 25.4%
  • Yurtiçi Kargo

Oylar: 17 13.9%
  • PTT Kargo

Oylar: 7 5.7%
  • MNG Kargo

Oylar: 16 13.1%
  • Sürat Kargo

Oylar: 50 41.0%
  • UPS

Oylar: 1 0.8%
  • DHL

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    122
Hepimiz ekipman için kargocularla muhatap oluyoruz. Tecrübeme göre hepsi birbirinden beter ancak benim oyum Aras'a. İstanbuldan 1 günde gelen kargo 2 haftadır yatıyor, şubeden alınamıyor depoya gidince şubeye yönlendiriliyor. Şubenin müdavimi oldum her gün 1 saatim orada geçiyor.

Sizce en kötüsü hangisi?

Son düzenleme:
Kesinlikle Sürat... İstanbul Ankara bütün kargo şirketleri hatta Ptt kargo dahil ertesi gün teslim ediyor. Sürat çoğu zaman alakasız şubelere gidip yönlendirme yapıyor. Şubede bekletiyor. Son paketim 5 günde ulaştı... Bir keresinde ben teslim almama rağmen ismim ile teslim alınmış görünüyordu. Şube ye gidip ısrar edince arayıp buldular.

Bulunduğunuz semtin kargo şubesiyle ilgili aslında durum.
Benim bulunduğum yerde yurtiçi kargo rezalet. Evde bulamadık diyerek şubeden almamı istiyorlar. Aynısını MNG'de yapıyor.

1. Karo şubelerinin kalitesi ilçeden ilçeye farklılık gösterir. Franchise sistemi işlediği için kimin be olduğunu önceden bilmek çok zor.
2. A şehrinde çok iyi çalışan bir firma B şehrinde rezalet olabilir.

3.Benim gözümde açık ara en onursuzu sürat kargodur. Gelen kargoları dağıtmaz, tenezzül edip gelip aramaz ve bu durumu genel merkeze şikayet edeceğinizi söylediğinizde “selam da söyle birşey çıkmaz” diyecek kalitesiz adamlara franchise verir. Ülkenin utanç kaynağı olması gereken şirketlerden birisidir.

3.Benim gözümde açık ara en onursuzu sürat kargodur. Gelen kargoları dağıtmaz, tenezzül edip gelip aramaz ve bu durumu genel merkeze şikayet edeceğinizi söylediğinizde “selam da söyle birşey çıkmaz” diyecek kalitesiz adamlara franchise verir. Ülkenin utanç kaynağı olması gereken şirketlerden birisidir.
FETÖ'den dolayı el konulan şirketlerden birisi. Muhtemelen başsız , sapsızdır şu anda.

Internet sitesini açma sıralarında bir çok kargo firması ile çalıştım.
Beyoglu tunelde olduğumuz için bütün kargo firmaları ( aras, surat, mng, yurt içi) ' nin nasıl dağıtım yaptıklarını biliyordum gitarları nasıl yere firlattiklarini 😡 bir kaç defa aras ve sürati videoya çektim genel müdürlüğüne şikayet ettim. Aras eleman değişikliği yaptı fakat sürat tenezzül bile etmedi.

Gönderici olarak kargo takibinde ben sorun yaşarken müşteri hayli hayli sıkıntı yaşıyor.
Bir defa düzgün Türkçeyle konuşan yok !
Normalde internet e ticaret siteleri kargo firmaları ile entegre çalışıyor yani
Siz siparişi veriyorsunuz, ürün kargoya verildi yazısı mailinize düşüyor takip no otomatik geliyor
En iyi firmada bile takip no ile ilgili bir sürü karışıklık tespit edince
Kendi sitemizde takip no kısmını entegre etmedim. Tek tek müşteriye ben veriyorum takip numaralarını bizatihi kendim takip ediyorum. Onlara güvenmediğim için.

Içlerinde çalışan disiplini, güler yüz ve muhattap açısından en iyisi yurt ici kargo
Ama Aras ve süratten nefret ediyorum.
Hele Arasin Tünel deki elemanını tartaklamisligim vardır.
Neyse o ayrı bir konu
Netice de bana göre en iyi yurt ici

1.sürat 2. aras 3. mng 4. yurtiçi diye gider, en kötü sürat kargo, hiçbir şekilde evine getirmez.

En kötü denilen sürat kargo istanbuldaki siparişi 24 saat dolmadan izmire eve teslim eder.aynı sürat kargo,i ihbarinişi yok ibaresi altında siparişi iki şubesi arasında kayıp eder.neymiş kamyondan gelen ürünün etiketi okunamamış.eee ürün nerde , geldiği aktarma şubesine geri gitti .kim ilgilenecek , hiç kimse. 6 gündür ürün ortada yok

Aras kargo zaten allaha emanet. Çok fazla çalıştıklarından ilerde çok yoğun olduğundan ürünleri , başka firmalar 1 günde teslim ederken onlar ancak 10 günde siz şikayet ederken teslim ederler,teslim ettiklerinde de herhangi bir imza almazlar

Mng eve gelmeyip , geldiğini idda eder.kapıya herhangi bir fiş falanda yapıştırmayı akıl edemez. aras ve mng için henüz cep telefonu icad edilmemiştir.hargonuz dağıtıma çıkmıştır, gün içinde teslim edilecektir mesajını güvercinlerle göndermeyide akıl edemezler

ptt kargoda mng den farksızdır.yinede haklarını yememek lazım.her nasılsa pazar günleri yoğunluktan mesai yapıp kargomu teslim etmişlerdir

yurt içi teslim tarihlerine ve bildirimlere uysada , defalarca bildirilmesine rağmen evden gelip asla kargoyu teslimm almaz

hepsi birbirinden güzeller

en kötü kargo şirketi bana göre ups.adamlar yukarıdakilerin hiçbirini yapmıyorlar.

Son düzenleme:
11 Kasım'daki n11'in indirim zamanı (yalandan indirim aslında, %10 sadece) verdiğim siparişlerin yurtiçi ve aras olanları ertesi gün geldi, sürat ise 5 parça pakette resmen süründürdü beni. Oğlumun oyuncağını içeren paketi (en acili) 8. günde kendi imkanlarımla dağıtım arabasını bulup içinden aldım. Ama aynı sürat hepsiburada siparişlerimde ertesi gün getirdi hepsini, yurtiçi 4-5 günde getirdi. Yine de bende en sabıkalı açık ara sürat kargodur. Uzak durabilsek keşke ama çoğu firma onlarla çalışıyor, ucuz herhalde.

PTT kargo şubede isme teslimse güzel ama dağıtıma çıktığı zaman buralarda en az +2 gün demek. Bence en özenli taşıyan firma PTT kargo. Diğerleri paketleri fırlatarak şube önündeki yığınlar oluşturma yoluyla araç boşaltıyorlar. O yığınlar arasından paketlere basa basa kendi kargosunu arayan çok müşteri gördüm.

11 Kasım'daki n11'in indirim zamanı (yalandan indirim aslında, %10 sadece) verdiğim siparişlerin yurtiçi ve aras olanları ertesi gün geldi, sürat ise 5 parça pakette resmen süründürdü beni. Oğlumun oyuncağını içeren paketi (en acili) 8. günde kendi imkanlarımla dağıtım arabasını bulup içinden aldım. Ama aynı sürat hepsiburada siparişlerimde ertesi gün getirdi hepsini, yurtiçi 4-5 günde getirdi. Yine de bende en sabıkalı açık ara sürat kargodur. Uzak durabilsek keşke ama çoğu firma onlarla çalışıyor, ucuz herhalde.

PTT kargo şubede isme teslimse güzel ama dağıtıma çıktığı zaman buralarda en az +2 gün demek. Bence en özenli taşıyan firma PTT kargo. Diğerleri paketleri fırlatarak şube önündeki yığınlar oluşturma yoluyla araç boşaltıyorlar. O yığınlar arasından paketlere basa basa kendi kargosunu arayan çok müşteri gördüm.

Benim en memnun olduğum kargocu PTT. Şube evime 200 metre, oraya istiyorum ertesi gün alıyorum. Şubeden bile alamıyorum arasta.

En ucuzu sürat kargo, ardından aras ve mng en pahalısı yurt ici kargo. Ptt ile çalışmadığım için fiyatını bilmiyorum.
Yurtici içlerinde en iyisi ama onların da sabıkası eleman eksikliğinden kaynaklanıyormuş
Taşdelen ve aydın şubelerinde her iki müşterilerimin kargolarını 10 gün beklettiler
Çıldıracaktim😡 genel merkeze bir kaç defa şikayet dilekçesi verdim. Taşdelen sorunu çözdü fakat aydın daki şube hala aynı 😔

Yinede bir durum olduğunda muhattap olduğum bir merkez var diğerlerinde telefonlarına dahi bakmıyorlar

Muzik aletleri ile ilgi gonderimler icin;
Yillardir PTT kullanirim.En son gecen Sali Izmir'den bir gitar geldi.Ben Istemememe ragmen gonderici once yurtici kargo'ya gitti.Indirimli cikan fiyat 83TL idi.Tesekkur edip gonderdigim paradan taksi/benzin ucretini cikarip parami iade etmesini rica ettikten sonra PTT'ye gitmeyi kabul etti.Gitar Ankara'ya 18TL ye sapasaglam geldi.100'un uzeinde enstruman aldim/gonderdim PTT ile, bir tek sorun yasamadim.Diger firmalarla da yasamadim acikcasi, gonderici alakali birkac hata disinda.Devletinse kotudur gibi bir olgu var Turkiye'de.Bircok konuda buna katilirim ama PTT ve Bankalar konusunda katilmam mumkun degil.Ozel bankalar yillardir Turk halkinin kanini emiyor ama bu baska bir konu tabi.

İmkanım olduğunda şahsen Yurtiçi Kargo'yu tercih ederim. Sürat Kargo ile PTT arasında kalıp özellikle aşağıdaki sebeplerden PTT’yi işaretledim.
  • Benim tecrübelerime göre diğerlerine göre genelde çok daha yavaş olmaları. (Şubeler arasında sık sık yönlendirme hataları olması, kargonun şubeye geldiği gün içinde dağıtıma çıkmaması ve dağıtımcının kargoyu yanına alıp günlerce teslim etmemesi gibi sebeplerden..)
  • Kargo teslim ederken seksenli yıllardan kalma bir form doldurtmaları, adresleri kaydetmemeleri ve sistemlerinde kontrol etme imkanlarının olmaması
  • Teslim edemedikleri kargoların nereden teslim alınacağı konusunda net bir prosedürlerinin olmaması ve merkezi yapıları sebebiyle, kargo teslim almak için çoğu zaman fazlaca mesafe gitmemin gerekmesi.
  • Yurtdışından gelen bir çok kargomda sıkıntı çıkartmaları. (Bu sorunlar yurtiçi alışverişleri tabii ki pek bağlamayabilir, ancak yaşadığım sıkıntılar sonucunda PTT'den gerçekten bıktım)

Son düzenleme:
Geri