Butterfly Effect / Kelebek Etkisi I-II

konusu güzel bir film. ama film boyunca insanın hayatına etki eden önemli olaylar, kırılma noktaları var. sonunda yakalayabilmişler ufak bir olayın ne yapabildiğini. bir arkadaşım eksik olsun ne demekmiş, iyi anlatmışlar.

şu buldukları konuyla bi başyapıt çıkarabilirlerdi ama bence çok vasat hatta bu konuya göre çok kötü bi film olmuş.filmi çok gereksiz yere uzatmışlar hele hele o yatakta kolu kesik gösterildiği sahne...şahsen ben böyle bi filmde gülmeyi istemezdim acaip derecede sırıtmış bi kare bence.ben şahsen beğenmedim.aceleye gelmiş sanki film yaa...

benzeri daha önce olmayan bir film.senaristleri bu senaryoyu oluştururken daha önce izledikleri filmlerde olmayan unsurlara dikkat etmişler.hatta benzer bir yön olduğu zaman silip tekrar başa dönmüşler.en sonunda çok hoş bir senaryo çıkmış.2004ün en iyilerinden desek haksız sayılmayız.

sırf ashton kutcher var die gittim (hastasıyım da)fakat film boyunca arkadaslarla cenemizi kac kere yerden topladık hatırlamıorum...izledıgım en ii film arasında top 3 de kesınlıkle..senaryo coook ince dusunulmuş...kesinlikle izlenesi bi film.

ben filmi izlemeden önce ne hakkında bi yazı okumuştum ne fragmanını görmüştüm. hatta ilk duydugumda kaos teorisi ilgimi çekmişti ama filmin bu şekilde oldugunu tahmin etmemiştim. geçenlerde dvd alırken görünce bi izleyelim neymiş dedim. izledikten sonra inanılmaz etkilendim. bence çok çarpıcıydı her karesi. uzun zamandır bu kadar etkilendigim bi film olmamıştı.
ama bence hastanedeki sahneden sonra film bitmeliydi. tam herşey çözüldü diye düşünürken arkasından yeni bi olay geldi. o noktadan sonra biraz uzatmışlar sanki.
ayrıca filmin sonunda kızı hiç tanımadıgı zaman mutlu sona ulaşmasına uyuz oldum. bütün işleri kadın mı bozuyo yani. ama az önce burda yazılanları okurken bu cümle
aiolos demiş ki:
hayat en sevdiğin kişiyi bile keşke hiç tanımamış olsaydım dedirtecek kadar acımasız olabilir..
bakış açımı degiştirdi.
bence oyuncular o kadar kötü degildi. izlerken o kadar yapmacık gelmediler bana. çok iyi degillerdi kabul ama vasat da dememek lazım.
run lola run'ı ben de izledim. o da ilginç bi filmdi. hatta bence ayrı bi başlıkta bahsedilmesi gereken bi film.

süper.izlemek daha yeni nasip oldu.hele en son"stop crying your heart out"fonda,önümüzde manhattan,o göz göze geliş,oyunculuk,senaryo,yönetmen hepsi süperdi.

hayatımı uzun vaadede oldukça etkileyecek.

abi yalnız çok iyi oturmuş "stop crying your heart out".yeni olsa sırf bu film için özel yapılmış dicem.

bi yerde "dünyanın kıymetini bilmediği grup" demişsin.öyle deme abi UK de adamların popülaritesi deli gibi,türkiye de pek sallayan yok. :cry:

yasam kesitleri cok guzeldi filmin cekim kaliteside oyle hikayede oldukca cekiciydi izlenmeye deger tabi tek basınıza izleyin bazı sahnelerde meskul olunca birkac kere izlemek gerekiyo

filmdeki tema çok güzel ama yönetmen bir kurgu bulmuş ve onun üzerine yığmış filmi... Geri gidiyor olmuyor geri gidiyor olmuyor geri gidiyor olmuyor..... geri... :) ve film bitmiş. Daha iyi olabilirdi?

bu filmin sinema versiyonu ile yönetmenin versiyonunda filmin sonlari farkliymis herhalde film cok kötu sonla bitiyomus yönetmenin versiyonunda project senin soruna cevap olarakta bence iyi olmazdi cunku adam filmde gösteriyoki yaptigin cok kucuk seyler gelcekte cok iyi yada cok kötu olaylara neden olabilir adamin fikir bence mukemmel bu filmin neresine atarsan at ama senaryoya atma baba gibi senaryo filmde...

mükemmel bi hayal gücüyle yazılmış. benbde izlediğimde cok etkilen dim . ve hemen arşivime aldım filmi. arşivimde o kadar cok film yoktur sadece beni etkileyenkler ve benim için şahaser olanlar buda bunlardab biriydi. yorumlara bakılırsa coğu arkadaş içişnde aynı şey gecerli sanırım

kankamla beraber gitcektik beklediğimiz bi filmdi ama parayı harcamayı tercih ettik :p gidemedik sonrada evde izlicektik bi türlü fırsat omadı nedense ama güzel olduğunu biliyorum geçte olsa izlicem

Geri