Butterfly Effect / Kelebek Etkisi I-II

geçenlerde izledim pek orjinal bişey bulamadım filmde hatta sıkıldım....gözümde teen movie olarak kaldı bile diyebilrm ben..başroldeki eleman mtvde punked diye bir prgram sunuyo sanırım...filmde belki kötü oynamamış ama genel olarak senaryosu sarmadı baydı aynı şeylerdi...neyse beenmedim...yeni bişey göremedim...neden bu filmi bu kadar sevdiklerini de anlamadım...yada anladım...her neyse..... :)

Dün tekrar izledim filmi daha öncedende hiç sıkılmadan izlemiştim gerçekten iyi yazılmış bir senaryosu var ashton zaten süper :p Ve hep izledikden sonra ya geçmişime dönsem asla tanışmasaydım hayatımı değiştiricek kaç kişi var diye düşünüyorum :roll:

Oasis'in stop crying your heart out şarkısını filminin sonunda duyduğumda acayiip olmuştum o şarkıyı çok severdim filmide sevdim gerçi :) yani bir şarkı bir filme bu kadar uyar ;)

Beğenmedim. Kelebek etkisi teorisi olasılığı zaten imkansız denecek noktada. Neyse, bu başka başlık konusu. Filmin sonunda o kadar " tecrübe" geçirmiş birinin yolda birşeyin farkına varış gibi olup ta arkasına bakmaması çok aptalcaydı, kınıyorum! :) Mutlu sonla bitebilirdi.

Abi ama o durumda kıza gidip "ben senle aslında bunları bunları yaşamıştım, şöyle olsaydı böyle olcaktı" gibisinden birşeyler anlatmaya başlarsa deli muamelesi yapardı çocuğa:) E adam zaten yoruldu değiştire değiştire hayatını. En sonunda buldu bir yol ordan devam etti. Türk filmlerindeki gibi her film mutlu sonra bitmiyor:) Bence bitişi güzeldi.. Zaten ben, bu akşam günlüğümü okumaya başlıyacağım, değiştirmem gereken şeyler var acilen:)

gerçekten senaryo müthişti..Filmdeki kızın abisinin(adı aklıma gelmedi) psikopat halleri çok hoşuma gitti.Kesinlikle izlenmesi gereken bir film..

Film sonuyla harika olmus bence. birbirlerine bakislari arasindaki zaman uyumsuzlugu ve müzigin yarattigi etki süper, filmin iyi sonla bitirilmemesi de çok hos olmus. Hayat her zaman istedigimiz sekilde gitmez. Kizin dönüp bakmasi ask üzerine farkli yorumlar getirebilir bence, ve zaten o bakis olayi eternal sunshine of the spotless mind da islenmis gibi.

Ashton dediğiniz adam geyikten öte değil.Senaryo teen olayların ikilisi için fazlasıyla ağırdı bence.(hatta hatun road trip de oynar gibi bişiler yapıodu,yönetmen de durumu geç anlamış ki üstsüz sahneler de eklemişti filme)Ama iyi bi kadaroyla çok daha izlenebilir bi hale gelebilir.(Demi nası o welede wardı,Onu da anlamış deiğilim..)

Bir kere karakter irdelemesi diye bir şey yok. Filmde oyunculuk yok Ashton'un şekli şemali güzel gelebilir o başka. Çok amerikanvari ve zeki bir senaristin elinden çıkmış karelerin gösterisi.

Mesela Kevin Kayleigh'i neden bu kadar seviyor hala 7 sene geçmiş aradan. Ve Kayleigh nasıl bir karakter anlatabilirmisiniz. Daha çok bir imge gibi. Filmde ele dişe dokunur karakterler olacak derim.

6 / 10

Geri