Evde ses açamama sorunu

Konunun aslında ekipman ile pek alakası yok, yapman gereken komşularla samimi şekilde konuşup halletmek. Ne zaman taşınsam yada komşum değişse hep aynı korkuyu yaşardım, acaba rahatsız olurlar mı,çocukları uyuyor mu diye. Anlatırsın atıyorum, ben 1-2 saat gitar çalıyorum 23:00 a kadar deyip samimiyet kurduktan sonra, ufaktan saatler ilerler :) Ben kadar da samimi olma aman, bütün apartman çocuklarının doğum günlerinde gitar çalmak zorunda kaldım, Kendim çok iyi çalıyor muş gibi bide millete ders verdim, işte bunlar hep fazla samimiyetten :) Dipnot: Kulaklık olarak bulabilirsen philips shp8000 öneririm ucuz ve çok başarılı. Bozulsa gene aynısını alırım.

karar vermişsiniz ama okuyan başkaları da vardır. lambalı amfi aman diyim ses sorunu varsa. hughes and kettner 18 tubemeister vardı bende. arkasında watt ayarı var 1w alıyordum en düşük seviyeye. volume potunu azcık açıyordum oda inliyordu yine de. transistör ya da yarı lambalı amfiler daha iyi çözüm sesden dolayı problem oluyorsa.
Hocam fikrimi değiştirdim ben ya 3 4 ay kenara sigara parası atıp üstüne ekliyip te 2500 civarlarında Bi amfi alıcağım şimdilik Marshall Dsl5cr düşünüyorum hoşuma gitti yada katana 50 ye bakarım

Konunun aslında ekipman ile pek alakası yok, yapman gereken komşularla samimi şekilde konuşup halletmek. Ne zaman taşınsam yada komşum değişse hep aynı korkuyu yaşardım, acaba rahatsız olurlar mı,çocukları uyuyor mu diye. Anlatırsın atıyorum, ben 1-2 saat gitar çalıyorum 23:00 a kadar deyip samimiyet kurduktan sonra, ufaktan saatler ilerler :) Ben kadar da samimi olma aman, bütün apartman çocuklarının doğum günlerinde gitar çalmak zorunda kaldım, Kendim çok iyi çalıyor muş gibi bide millete ders verdim, işte bunlar hep fazla samimiyetten :) Dipnot: Kulaklık olarak bulabilirsen philips shp8000 öneririm ucuz ve çok başarılı. Bozulsa gene aynısını alırım.
Anladım hocam yok artık 1 2 gündür tak etti açıyorum sesi kafama görede amfi baya bi rezalet ya burdan da duyurıyım ibanez IBZ10G almayın 😂

karar vermişsiniz ama okuyan başkaları da vardır. lambalı amfi aman diyim ses sorunu varsa. hughes and kettner 18 tubemeister vardı bende. arkasında watt ayarı var 1w alıyordum en düşük seviyeye. volume potunu azcık açıyordum oda inliyordu yine de. transistör ya da yarı lambalı amfiler daha iyi çözüm sesden dolayı problem oluyorsa.
Kararımı değiştirdim hocam ya artık ses konusunu çok takmıyorum gündüz çalınca ama amfim baya kötü geliyor artık ıbz10g var bende 3 4 aya para fln biriktirip 2500 civarına bişeyler alıcam şimdilik Marshall dsl5cr düşünüyorum

Hocam fikrimi değiştirdim ben ya 3 4 ay kenara sigara parası atıp üstüne ekliyip te 2500 civarlarında Bi amfi alıcağım şimdilik Marshall Dsl5cr düşünüyorum hoşuma gitti yada katana 50 ye bakarım
amfi alırsam ben de dsl5cr almayı düşünüyorum aslında ama bilmem ki gerçekten de sesi %25 açmam ortalığı inletir mi? Umarım "dsl5cr'yi evde, 0,5watt'a düşürmeden rahatlıkla kullanıyorum" diyen biri çıkar

amfi alırsam ben de dsl5cr almayı düşünüyorum aslında ama bilmem ki gerçekten de sesi %25 açmam ortalığı inletir mi? Umarım "dsl5cr'yi evde, 0,5watt'a düşürmeden rahatlıkla kullanıyorum" diyen biri çıkar
Onu bnde merak ediyorum bide katana 50dede 25w ve 0. 5 güç seçeneği mevcutmuş ama daha hiç 0.5w seçeneğini deniyen göremedim videolarda fln

Katana-50 kullanıcısıyım. Evde genellikle 50w modunda kullanıyorum ama drive kanallarında çaldığımda master volume çeyreğin altında oluyor. Kulaklık takmaktan hoşlanmadığım için gece geç saatlerde çalacaksam 0.5w moduna geçiyorum. Haliyle ton hacim kaybediyor ama çok mu kötü dersen her türlü kulaklıkla çalmaktan iyi bence. Bu arada ilk başladığım zamanlar amfim ibz10g idi. Bahsettiğiniz kadar kötü değildi tonları. Yeni başlayan birini tatmin edecek seviyedeydi ama tabii katana gibi thr gibi yeni nesil amfilerle kıyaslanamaz.

Bende senin gibiydim. Insan sert vurmaya bile tedirgin olmaya basliyo ses cok cikicak diye. Ses karti aldim kurtuldum(irig 2 hd). Kulakligimda sony nin 200 liralik bi kulakligi. Bias fx 2 kullaniyorum inanilmaz memnumum. Ses karti dusunebilirsin. Hemde bilgisayara baglayinca guitar prodsn calisabiliyorum cok rahat oldu boyle.

Ses karti olarak irig onermem ama monitor cikisi olan bisey daha iyi olur.

Marshall dslyi bende düşünüyordum. 1 ve 5 versiyonları yaklaşık bir saat denedim. Ses konusunda çok sorun çıkartacak bi alet değil bence ama ton olarak katana bana daha iyi geldi. Ikinci amfi olarak almayı düşünüyordum, deneyince biraz hayal kırıklığı oldu benim için. Herkes için böyledir demiyorum, deneyerek alin.

Geceleri vox ac30 ile birlikte sağlamda bir kulaklık varsa sabaha kadar çal, iyi bir kulaklık amfisi tek çözüm yanı başında biri uyusa bile çalmaya devam edebilirsin.

Merhaba arkadaşlar konu açmak için ilk defa katıldım aranıza amfim eski ibz10g öncelikle sorunum volume potunu çok kısık açmak zorunda kalıyorum komşulardan dolayı, bundan dolayımıdır bilmem tonlar aşırı berbat ve kötü geliyor bana aşırı sıkıcı Bi durum oldu benim için bişeyler çalasım gelmiyor. Normal telefon kulaklığını amfiye bağladığımdada dahada kötü Bi ses veriyor sizden tavsiye istiyorum amfiyi satıp ikinci el ucuz yollu bir prosesor ve yine ucuz referans kulaklık alsam o amfide alacağından daha iyi tonlar alabilirmiyim
Selamlar.Eskiden ben de evde ses açma sorunu yaşadım...Bu sorunu çözmek için abartıp eve ses yalıtımlı kabin bile aldım.Eşyalar sığmadığı için salona koymak zorunda kalmıştık.İstanbula tayinim çıktığından bu ses yalıtımlı kabini satmak zorunda kaldım ve sürekli taşınma olayların olduğundan benim için zordu onunla yaşamak.(Ağırlığı 2.5 ton civarı olan birşeyden bahsediyoruz.) Evimde şu anda Marshall jvm410hjs kafa ve 1960a kabin var.Marshal mg50cfx var.Üstüne bir de pilli amfilerden aldım.Laney mini amp..Bunca şey denedim ve sana tavsiyem kulaklıkla çalmandır.Arada gene amfiye bağlayıp çalabilirsin tabiki.Ama amfinin altına kalınca bir halı filan koyabilirsin veya biraz yerden yükseğe koyabilirsin.Ve amfin hangi duvara dönükse sesin ilk temas ettiği duvara yöne ses daha çok gider.Ona göre ayarlama yapabilirsin.Bunun haricinde güzel tonlar alabilmek için tavsiyem gitarı direk bilgisayara bağlayarak program aracılığı ile ton almandır.Bunun için amfiye gerek yok.Bir tane ses kartı alman lazım.Gitarı ses kartına bağlıyorsun.Ses kartını da bilgisayara.Program olarak da guitar rig 5 full sürüm indirip kurcaksın.Sesleri direk bilgisayarın hoparlörden de dinleyebilirsin veya kulaklık takarak.Benim kendi evimde referans monitör var ve kulaklıklar var.Ayrıyeten kendi pc hoparlörümü de kullanıyorum o da creative marka. Dediğim gibi ton olayı için guitar rig 5 te hazır tonlar var ve indirebiliyorsun hazır tonları istersen.Biraz araştırarak bulabilirsin.

Peki prosesor almak yerine sadece referans kulaklık alsam Bi işe yarar mı yani kullandığım mobil kulaklıklardan Bi farkı varmı bu kulaklıkların
Ref kulaklık ya da ref monitörün amacı farklı, iyi bir amfiye de taksan işine yaramaz, kayıt yaparken filan prodüktörsen lazım ... ref kulaklık iyidir dertleri çözer diye bir şey yok, bilinçli alışveriş yapın.

Peki ton olarak ibz10g den daha iyi Bi ton alabilirmiyim katana minide
Herşeyle hatta evdeki ayçiçek yağı tenekesiyle bile 10G'den daha iyi ses alırsın. Katana ile kesinlikle alırsın.

Kararımı değiştirdim hocam ya artık ses konusunu çok takmıyorum gündüz çalınca ama amfim baya kötü geliyor artık ıbz10g var bende 3 4 aya para fln biriktirip 2500 civarına bişeyler alıcam şimdilik Marshall dsl5cr düşünüyorum
DSL5 ile de ses çok yüksek olur, ayrıca çok muazzam bir amfi de değil, o paraya daha iyi ikinci el lambalı veya direkt Katana, ID:TVP filan alırsın.

Buda çok mantıklıymış
Hiç mantıklı değil. TV sesi anlık olarak iner çıkar, kaç db olursa olsun, kesintisiz olarak gelen distorte bir gitar sesi inan komşunu delirtir ama 3 saat film seyret o kadar takılmaz.

Katanalar lambalı değil bildiğim kadarıyla. Onlar da en azından 25w çalınıyordur ev ortamında
Değil elbette. 100watt var bende ve her ses seviyesinde çalınıyor, sonuçta Master Volume var üzerinde.

İlave olarak şunu da yazayım, kulaklık belli süreler olabilir. Öncelikle ne seviye ses açarsan aç uzun süreli kulaklık kullanımı uzun vadede ciddi işitme sorunlarına yol açar, o yüzden kafama takarım 4 saat çalarım derseniz 35 yaşında neeeey, ne dediiiiin diye dolaşırsınız ortada. Bu işin hakkı adam gibi amfi alıp açıktan çalmaktır.
Problem ses seviyesi ise ve büyük bir amfi almak çözüm değilse ve de kriter makul bütçe ise irig'lerden biri (bende HD olan var muhteşem) ve bir monitör ve/veya makul bütçeli bir aktif monitor olabilir.

Neyse almaya karar verdiğimde önce bir denemek daha iyi olacak. DSL5CR'nin oda ortamında nasıl bir etki yarattığını Zuhal Kızılay mağazasında daha iyi anlayabilirim

Geri