Turkrock forumun yönetilemiyor olması ve bir veda

Merhaba arkadaşlar,
Forumun yönetilemediğine son zamanlarda defalarca şahit olmama karşın, ısrarla trol mesajlarını rapor ederek yönetime şans vermeyi sürdürdüm.
(bir kısmı açıkça sinkaflı küfür, bir kısmı doğrudan kişisel sataşma içeren mesajlardan bahsediyorum)
Yönetim tarafından bunlara açıkça göz yumuldu. Halen de forumu trollemeye devam ediyorlar ellerini kollarını sallayarak.
Buna karşın, foruma emek veren insanlar tek tek açıkça hedef alınarak sudan bahanelerle forumdan atıldırlar. Uslupları rencide edici oduğu için !
En son şu mesaja göz yumulduğunu açıkça gördüm. Benim için bardağı taşıran son damladır:

"Paran yoksa yedirecek istersen virtüöz olsan nafiledir, aksi halde güzel bi hatun ne arasın tipsiz ve kendinden kısa bi mikrop kekonun veya tayt gibi pantolon giyip saçını kız gibi topuz yapan bi ibnenin yanında "

Bu mesaj, "sevdiğim kız beni konsere davet etti" başlığında yazılı. Yorumunu sizlere bırakıyorum. Söz konusu ifadede nefret söylemi dahil her türlü şey mevcuttur. Hiç bir ciddi forumda buna müsade edilmez.
Turkrock forumu YÖNETİL(E)MİYOR. Bitmiş artık.

Ben de bu foruma daha fazla zaman ayırmak ve emek vermek istemediğime karar verdim.
Forumda güzel dostluklar edindim. Bu kişilerin her biri zaten benimle isterse başka şekillerde de temasa geçebilir. O nedenle forumun da bir anlamı yok bu noktada.
Herkese selamlar...

güzel olan herşey gibi forum da bitti. halbuki ne çok şey öğrenmiş, ne çok insanla tanışmıştık.
gerçekten çok güzel günlerdi. şimdiki durum çok üzücü.
şimdi arada bir ne var ne yok diye geçmişe ve anılara saygımdan giriyorum ama sanırım bu saygı sadece birkaç arkadaşta kalmış. neyse, canımız sağolsun.
belki bir gün buranın eskisi gibi başka bir platform olur, hep birlikte yine orda oluruz.

Merhaba arkadaşlar,
Forumun yönetilemediğine son zamanlarda defalarca şahit olmama karşın, ısrarla trol mesajlarını rapor ederek yönetime şans vermeyi sürdürdüm.
(bir kısmı açıkça sinkaflı küfür, bir kısmı doğrudan kişisel sataşma içeren mesajlardan bahsediyorum)
Yönetim tarafından bunlara açıkça göz yumuldu. Halen de forumu trollemeye devam ediyorlar ellerini kollarını sallayarak.
Buna karşın, foruma emek veren insanlar tek tek açıkça hedef alınarak sudan bahanelerle forumdan atıldırlar. Uslupları rencide edici oduğu için !
En son şu mesaja göz yumulduğunu açıkça gördüm. Benim için bardağı taşıran son damladır:

"Paran yoksa yedirecek istersen virtüöz olsan nafiledir, aksi halde güzel bi hatun ne arasın tipsiz ve kendinden kısa bi mikrop kekonun veya tayt gibi pantolon giyip saçını kız gibi topuz yapan bi ibnenin yanında "

Bu mesaj, "sevdiğim kız beni konsere davet etti" başlığında yazılı. Yorumunu sizlere bırakıyorum. Söz konusu ifadede nefret söylemi dahil her türlü şey mevcuttur. Hiç bir ciddi forumda buna müsade edilmez.
Turkrock forumu YÖNETİL(E)MİYOR. Bitmiş artık.

Ben de bu foruma daha fazla zaman ayırmak ve emek vermek istemediğime karar verdim.
Forumda güzel dostluklar edindim. Bu kişilerin her biri zaten benimle isterse başka şekillerde de temasa geçebilir. O nedenle forumun da bir anlamı yok bu noktada.
Herkese selamlar...
Maalesef haklısın, hem de çok haklısın.. 2015'te forum kullanma adabıyla ilgili bir başlık açmıştım.. Gereksiz Başlıklar Yığını (bu Da Dahil) .. Orada bile eleştirecek bir şeyler bulunmuştu, adam yazdığımı neticesinden anlayıp babanın forumumuna getirmişti lafı.. Üslupla ilgili çok kere yazdım, üslubun senin kim olduğunu gösterir.. Ben de aynı kafalardayım, yoğun işler içinde burası oturduğum yerden iki soluklanmaya kaçtığım yer ama okumaya, cevaplamaya değer şeyler çok azaldı artık.. Ne albüm, sanatçı kritikleri (yapacak çapta adam azaldı, popüler işleri takip edenler çoğaldı), ne siyaset (manasız yasak) yok eskisi gibi, sığ konular içinde dönüp duruyor forum.. Arada kayıtlarla ilgili güzel yazılar dönüyor ama onlar da 2-3 kişiyi geçmez..

Adam gibi yazıların altına dışarıda sana bana selam vermeye çekinecek çapsız adam cıvık cıvık yorumlarını yazıyor, sonra da saçmaladığını gösterince burası forum, herkes özgür sen kimsin diyor.. Yani kaşarlık yapıyor da ona da çapı yetmez, bilmiyorki buradaki abileri ne kaşarlar gördü gerçek hayatta...

Bir çok güzel arkadaş gitti, saçma sapan nedenlerle tek tek banlandılar.. Antbalcı, Hackeiommi, İzzy, vs vs vs.. Tuna ve Hakan gerçekten boş yere son gidenler ki süper arkadaşlardı.. Gidenlerin haricinde tanıdığım bir çok üye de artık o kadar yazmıyor foruma, Ertunç mesela, gırgırına bile olsa yazardı, sadece takılıyor artık.. Yazık oluyor bu foruma, sosyal medyada Türk rockını ve rock müzik literatürünü domine edecek yer olacakken çapsızların (bu arkadaşların yazdıklarından yola çıkarak çapsız diyorum) goy goyunda eriyip gidiyor..

Foruma bir süredir üyeyim, forum sayesinde birçok dost arkadaş abi edindim. Üye olduğum sürede birçok banlanan haksız yere uyarı alan vb durumlar yaşayan arkadaşlarımız oldu.
Bu forumdan tanıdığım eski üyelerden birçoğu da artık foruma girmiyor, yönetim bu sitedeki trollere iyi davranıp siteye zaman ve emek ayıran müdavimlere haksız yere banlar uyarır hedef alırsa daha çok giden olacaktır.
Benim için bu forum artık sadece sıradan bir site bu turkrock eski turkrock değil. Barrios'un dediği gibi forum artık bitmiş.
Bu forumu yada siteyi anlamlı hale getiren üyeleridir. Zamanında haksız yere bu foruma zamanını ayırmış emek vermiş birçok müdavim üye banlandı, (!) yönetimin banlayamadığı eski üyeler de artık foruma girmeyen girse bile faaliyette bulunmayan üyelerdir (!) ve giden banlanan üyeler ile artık forumun bir anlamı kalmadı bende.
Ben de diğer giden dostlarım arkadaşlarım abilerim gibi geri dönmemek üzere gidiyorum, banlandı sayabilirsiniz...

Burda çok vakit geçirmedim ve açıkçası oldukça yeniyim. Ama bu kısa zamanda bana bile bir şeyler kattınız. Gidenlere üzülüyorum, onlarla hiç tanışamamış olmama üzülüyprım, yeni gelen ve gerçekten bir şeyler yapmak isteyen kişilerin görüş paylaşabilecekleri ve gelişebilecekleri doğru dürüst bir yer kalmamasına üzülüyorum, en azından nereye gittiğinizi söyleseniz çünkü bende başka hiçbir benzer forum bilmiyorum.

Şeytan diyo bas git, şurada senede 1-2 parça alım satım yapıyoruz diye duruyorum ama sonra diyorum ki yazdığım 10 şeyden biri bile birisinin işine yarasa faydalı oldum demektir, kal boşver. Ama gerçekten ağzımızın tadı kaçtı bir kere ... zevzek tipler trollük peşinde, bilir bilmez hayatında sadece indirimden dandik başlangıç seti gitar almış ama ağaç cinsi ve ton üzerine ahkam kesen ukalalar, azıcık forum edebi adabı konusunda uyardık diye hakarete geçen hadsizler ... kimi ararsan var.

abiler kimse sizi tutmuyor ki anlamadım ben bu işi kime gönderme yapıyorsunuz :D

Alım satım sahibinden'e koyulan ilanların aynısı zaten buraya gerek yok eskidendi o buraya özel ilanlar. Bence trolleri de fazla ciddiye alıyorsunuz ve her şeyi edep, ahlak gibi muğlak ve tanımı değişken şeylere bağlıyorsunuz. Admin zaten banlıyor gerekenleri er yada geç belli ki tek başına bakıyor siteye bu kadar aceleyle hüküm vermeyin.
Ben de özlüyorum forumun eski halini ama sanal mecralar ve kullanımı çok hızlı değişiyor üslup da öyle buna karşı koyup inat etmeye gerek yok. Paylaşalım, yardım edelim etrafa nutuk atıp ders vermeye uğraşmayalım derim ben. Kimsenin ne edep dersi almaya ne de vermeye yetkisi var.
Bu arada kimseye laf sokma derdinde değilim söylenenler üzerine fikirlerim sadece.

Niteliksiz diyalogların bu kadar arttığı bir forumu takip etme isteği bende de azaldı.. İyi de yıllardır bu forumdayım ve mevcut mesajlarımdan fazlası dış kaynaklı rock'ta filan silindi site güncellemelerinde, birileri saçmalıyor diye bizler mi gideceğiz..

Yeni arkadaşların arasında gayet kendisini yetiştirmiş insanlar da var.. Neyi bilmediğinin farkında, haliyle ne öğrenmek istediğinin, buradakilerin babasının oğlu olmadığının da.. Adam gibi yardım istiyor, cevabını alıyor, 10 defa teşekkür ediyor.. Ama işte bu niteliksiz diyalogların sahibi yetersizler ortalığı sulandırmasa bazılarımız İlber Ortaylı gibi aleni cahil, dangalak (düşüncesiz, budala, akıl yoksunu, hödük, boşboğaz) vs demek zorunda kalmayacağız ya da forumdan soğumayacağız ki adam zaten trollük yapıyor, bunu duymaya gelmiş..

Post attığın başlığın derdi ne, sen ne yaşıyorsun da başkasının başlığının altında saçmalamak zorunda hissediyorsun.. Forumca dangalaklık yapmanın özgürlük olarak adlandırıldığı, uyarınca da sen kimsin benim dangalaklık yapma özgürlüğüme karışıyorsun dendiği bir dönemdeyiz.. Hepimize sabırlar diliyorum..

Geri