PRS gitarin tam modelini merak ediyorum

Bu gitardan kullandım. Benimki stok manyetikliydi. Güzel gitar. Çalımı çok rahat, Ibanez'lerden biraz farklı ama daha bile rahat gelebilir bazılarına. Ben genelde metal çaldım ama bu gitarların asıl olayı hafif gainli crunch tonlar. Her tarz çalınır gene. Metal için manyetiklerinin çıkışı çok yüksek olmadığından dolayı satmıştım ama senin gitarda böyle bir problem olmayacak sd'lerden dolayı. Yeni üretimlerinin sapları daha dolgun olabiliyor, şuan alsam yenilerinden almaya çalışırdım. Özellikle de 2017 sanırım çok güzeldi.
Bence stok haliyle bu gitara 2000-2500, sd li haliyle 2500-3000 civarı nakit verilebilir temizse.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tesekkurler yorumlar icin. Bir gidip deneyecegim, pazarlik payi var midir ne kadar vardir sorayim bir de. Elimde SD distortion'lu (SH-6 sanirim) bir gitar var ve tek gitarim o, onu low gain'de tamamlayacak bir alternatif ariyordum, bunun hem tipi hem de push-pull olmasi dikkatimi cekti.

bu modeli kullanmadım ama o yıllarda üretilen birkaç farklı model prs se'nin sapı çok kalındır, ayrıca klavyeleri de daha geniştir, fenderlerin en üst frette 42mm nut widthi varken, bunlar 43/44 arası bir şey olması lazım. daha da artarak gidiyor tabi ki. bende prs se singlecut vardı, alırken satıcı alışırsın dedi, kanıp aldım, yok fiyatına zor sattım. bunun da sapı geniş tip gibi gözüküyor, ama denemek lazım. tabi büyük elliler için avantaj da olabilir, ama fiyatı pahalı bunun. zaten sıfırı o civarlarda. 1 ay önce bi arkadaşa dimarzio manyetikli neck through ibanez gitarı 3750tl den zuhal müzikten aldık.

bu modeli kullanmadım ama o yıllarda üretilen birkaç farklı model prs se'nin sapı çok kalındır, ayrıca klavyeleri de daha geniştir, fenderlerin en üst frette 42mm nut widthi varken, bunlar 43/44 arası bir şey olması lazım. daha da artarak gidiyor tabi ki. bende prs se singlecut vardı, alırken satıcı alışırsın dedi, kanıp aldım, yok fiyatına zor sattım. bunun da sapı geniş tip gibi gözüküyor, ama denemek lazım. tabi büyük elliler için avantaj da olabilir, ama fiyatı pahalı bunun. zaten sıfırı o civarlarda. 1 ay önce bi arkadaşa dimarzio manyetikli neck through ibanez gitarı 3750tl den zuhal müzikten aldık.
2900'e de neck thru dimarziolu sıfır ibanez vardı zuhalde. Rgat62 olması lazım.

Bu gitarin sıfırı olmaz varsa elde kalmış demektir, eski stoktur. Bu modellerin yerini 2012 den sonra strat tipi 3 yollu switchi olan gövdesi Amerikan versiyonu gibi bombeli olan modeller aldı. Bu yıl çıkan modellerde de değişik üst kapak laminasyonlari ve kilitli burgular var. Kendim de 2012 sonrası Prs Se Custom 24 kullanıyorum.

Dostum yeni modeller varken o paraya eski modelini almak istemezsin. Gitarın üstü dümdüz(bu durum bazen sağ kolunu yaslarken dayanak noktasına fazla baskı yapabiliyor), sapı bayağı ince. Ton çok dolu gelmiyor, switchin yeri zaten ayrı mesele. Yeni olanlarından da kullandım, sapı daha ele gelir şekilde, ton bu yüzden biraz daha genişliyor. Sap ağacı tonun genişliğinde/kalınlığında önemli. Bu sebeple Ibanez'ler genelin tersine sapları ince olduğundan dolayı tonları biraz zayıf ve hissiz, derinliği eksik veriyormuş gibi gelir. Ama bu durumu Prestige ve üstü serilerde ağaç kalitesini yükselterek çözmeye çalışmışlar diyeyim.
Aynı 2011 üretimi PRS SE kullandım, fotoğraflarını bile atabilirim istersen. PRS Se'lerin zaten genel özelliği kolay akort kaçırması. Ne kadar eskiyse gitar o kadar fazla akort kaçırır parçalar eskidiğinden dolayı.
Sonuç olarak sıfırı 4500 lira etmez, daha yenisi varken eskisini neden alasın. Yenilerinde push pull potans ta var bu arada manyetikleri single olarak kullanabiliyorsun.
PRS bu gitarı üretirken yeni modellerinde çeşitli değişikliklere gidiyorsa bir bildiği var demektir. İlla da o eski se lerden olsun, ben bunun fanatiğiyim diyorsan sen bilirsin.
Bu arada yeni üretim SE'lerin sap başındaki Paul Reed Smith yazısı Amerikan versiyonundakiler gibi kocaman işlenmiş.

Geri