digital piyanoyu ses kartına bağlayıp kayıtda piyanonun seslerini kullanmak.ses kartı focusrıte scarlet 616 piyano yamaha clp 270.

arkadaşlar vst değil piyanomdaki sesleri kullanarak kayıt yapmak istiyorum.iki aleti midi olarak bağladım.vst leri kaydediyor ama piyanomun seslerini kaydetmiyor.nasıl bir bağlantı gerekir yada ses kartından bir ayarmı gerektirmekde..yada piyanomun volumunu sıfırlayıp sesini referans monitöründen duyarak kaydetmek istiyorum aynı zamanda.nasıl yapılabilir.

Eskiden buna benzer bir setup la calisiyordum, yani midiyle klavyeyi kontrol edip, klavyeyi line outtan ses kartina baglayip kayit aliyordum. Cubase in bir versiyonunu kullaniyordum , yani ben uzman degilim bu konuda ama ise yariyordu.

CLP 270'in ( pianonun alt kısmında yer alan ) Aux Out'larını left & right olarak Scarlet'in Line Input'larına gireceksiniz. Bu şekilde pianonun kendi sesini kayıt edebilirsiniz.

Pianonun sesinin çıkmasını engellemek için kulaklık girişine boş bir jack takmanız yeterli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CLP 270'in ( pianonun alt kısmında yer alan ) Aux Out'larını left & right olarak Scarlet'in Line Input'larına gireceksiniz. Bu şekilde pianonun kendi sesini kayıt edebilirsiniz.

Pianonun sesinin çıkmasını engellemek için kulaklık girişine boş bir jack takmanız yeterli.
piyanonun sesini duymak istiyorum monitörlerden çalarken.yani yamaha piyanonun hoparlörlerinden değil.dediklerinizi yaptım ama zırıltı şeklinde düz bir ses kaydı yapıyor.belkide focusrite ın ara yüzünden bir ayar gerekiyor.

Geri