Guitar pro hakkında yardımcı olur musunuz ?

Merhabalar guitar proda amacıma ulaşmaya çalıştım ama beceremedim.

İstediğim şey aslında çok basit akustik gitarda alttaki akorları çalmasını istiyorum sadece. Bunu bir nevi altyapı niyetine kullanmayı düşünüyorum ancak guitar proda bu akorları yerleştirdikten sonra art arda hızlı bir şekilde çalıyor bitiyor. Yani ritimli bir şekilde çalmıyor. Bpm ile oynadım ile pek bir şey değişmedi. İngilizce arayüz yüzünden pek beceremedim. Mesela altta yazdığım kısımdan sonra hangi şeyleri yapmam gerek ? Akor sayfasında yazan ritim AYYAYYA-AYAYA şeklinde.

olmezd.JPG

Dm------------------- C
Şarkının sözleri.
Dm------------------- C
Şarkının sözleri. cümle
Am ------------------- G
Şarkının sözleri. cümle
Dm ------------------- C
Şarkının sözleri. cümle

Konu ile alakasız bir şey sorabilir miyim :) bende guitar pro yu indirmeyi düşünüyorum ama pahalı geldi. Sizce kullanışlı oluyor mu vereceğimiz paraya değer mi?

Önce bpm'i düzgün ayarların sonra sürekli çalmak istediğiniz kısmı fare ile seçin. Ve yukardaki loop sembolüne tıklayın. (F9 kısayolu ile de oluyor)
foto da koyayım daha net olması açısından

Adsız.jpg

Merhabalar guitar proda amacıma ulaşmaya çalıştım ama beceremedim.

İstediğim şey aslında çok basit akustik gitarda alttaki akorları çalmasını istiyorum sadece. Bunu bir nevi altyapı niyetine kullanmayı düşünüyorum ancak guitar proda bu akorları yerleştirdikten sonra art arda hızlı bir şekilde çalıyor bitiyor. Yani ritimli bir şekilde çalmıyor. Bpm ile oynadım ile pek bir şey değişmedi. İngilizce arayüz yüzünden pek beceremedim. Mesela altta yazdığım kısımdan sonra hangi şeyleri yapmam gerek ? Akor sayfasında yazan ritim AYYAYYA-AYAYA şeklinde.

133781 eklentisini görüntüle

Dm------------------- C
Şarkının sözleri.
Dm------------------- C
Şarkının sözleri. cümle
Am ------------------- G
Şarkının sözleri. cümle
Dm ------------------- C
Şarkının sözleri. cümle
Öncelikle temel müzik bilgisine ihtiyacınız var.
Guitar pro öğrenmeye başlamadan önce, nota nedir, porte nedir, nota değerleri nedir onu öğrenmeniz gerekiyor.

Programda sorun yok ne yazdıysanız onu çalıyor :)

guitarpro'da birşey yazmakla hiç uğraşmadım ama görsele göre her akora tek bir 4lük vuruş yapılmış. Bahsettiğiniz ritime göre de arada bir es olması lazım. Ritimdeki her bir akora aşağı-yukarı kaç vuruş yapacaksanız o şekilde tabletüre döküp bir de notaları bağlarsanız daha akıcı bir döngü oluşabilir. Dediğim gibi sadece kendi tahminimi söylüyorum fazlasıyla amatör bir gitarist olarak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle temel müzik bilgisine ihtiyacınız var.
Guitar pro öğrenmeye başlamadan önce, nota nedir, porte nedir, nota değerleri nedir onu öğrenmeniz gerekiyor.

Programda sorun yok ne yazdıysanız onu çalıyor :)
İzninizle abi diyerek hitap edeceğim.
Abi kesinlikle dediklerinizde haklısınız. Öğrenilmesi gereken şeyler dedikleriniz, en azından bu işe başlamak isteyenler için doğrusu bu diye biliyorum ben de :) amma velakin zaten Üniversitesi sınavına hazırlanıyorum formüller kodlamalar gırla gidiyor :) 1-2 saat boşluğum oluyor işte onlarda da kısa yoldan sevdiğim şeylerle uğraşmayı seviyorum. Akustik gitarım olmadığı için programla azcık yapayım dedim onu da beceremedim yardım istedim. Yine de yorumunuz için çok teşekkür ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
guitarpro'da birşey yazmakla hiç uğraşmadım ama görsele göre her akora tek bir 4lük vuruş yapılmış. Bahsettiğiniz ritime göre de arada bir es olması lazım. Ritimdeki her bir akora aşağı-yukarı kaç vuruş yapacaksanız o şekilde tabletüre döküp bir de notaları bağlarsanız daha akıcı bir döngü oluşabilir. Dediğim gibi sadece kendi tahminimi söylüyorum fazlasıyla amatör bir gitarist olarak.
Yorum için teşekkürler deneyeceğim :)

Geri