Jackson js11 alınır mı

Merhabalar,Ben yakın zamanda jackson js11 gitarını almak istiyorum kullanan varsa artılarını ve eksilerini söyleyebilir mi?Ayrıca js22 mi js11 mi sorumuda cevaplarsanız sevinirim.(amfi olarak Marshall mg15r ve pedal olarak boss ds1 alacağım)

Jacksonun ürettiği en alt seri gitarlar onlar. Kafanda belli karakteristiği olan bir sound varsa yakalaman zor olacak. Çünkü ucuz gitar demek, düşük kalitede malzeme ve alt düzey işçilik demek. Ben lise yıllarımda kullandım o gitardan yıllarca hiç sorun çıkartmadı. Zaten özenli kullanır ve bakımını yaparsan hiçbir gitar sorun çıkarmaz. Ama belli bir müzikal olgunluğa erdiysen ihtiyacını görmemeye başlar. Aldığın sıfır arabanın hiçbir donanımı olmadığını düşün aynı onun gibi sağlam ama konforsuz ve zevksiz. Naçizane tavsiyem bir miktar para daha bulmaya çalışıp ikinci el bakman.

Amfi olarak Blackstar id core 10 öneririm. Ev için ideal watta, bilgisayar üzerinden kendi tonlarını ve başka kullanıcıların oluşturduğu tonları amfiye kaydedebiliyorsun. Aynı zamanda arayüz işlevi de görüyor. Audacity benzeri programlarla kayıt almana imkan sağlıyor. Efektleri yeterli, driveları dijital gelebilir. Ama sağlam bir şekilde ayarını yaparsan bu sorunu minimum düzeye indirebilirsin. Bu işlere yeni giriyorsan pedal alma ona ayırdığın parayı daha iyi bir gitar almak için kullan. En önemli soru nasıl bir sound arıyorsun. Buna göre alman gereken gitar ve kullanacağın ekipmanlar aşırı farklılık gösterecektir.

Öğrencilere derse götürüp getirebilecek gitar amacıyla 2-3 yıldır kullanıyorum. Sağlamlığı gayet iyi toplu ulaşım, sıcak/soğuklar nedeniyle bir çatlama kırılma olmadı şimdilik. Sapı oldukça rahat ve ufak, hafif (seçmekteki ana sebebim) ve manyetikleri çok yüksek çıkışlı (SD distortion'a benzetiyorum ama çok çakması tabii). Kafa şekili nedeniyle tunerı hazırda tutmak lazım, tek şikayetim bu ama yıldırcakta birşey değil gitardan. JS22 kıyasla çok farklı, zaten farklı fabrikada üretiliyor diye biliyorum. Sap kıyasla büyük ve etli, ağırlığı daha fazla, gövde şekili farklı...sadece manyetikler aynı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jacksonun ürettiği en alt seri gitarlar onlar. Kafanda belli karakteristiği olan bir sound varsa yakalaman zor olacak. Çünkü ucuz gitar demek, düşük kalitede malzeme ve alt düzey işçilik demek. Ben lise yıllarımda kullandım o gitardan yıllarca hiç sorun çıkartmadı. Zaten özenli kullanır ve bakımını yaparsan hiçbir gitar sorun çıkarmaz. Ama belli bir müzikal olgunluğa erdiysen ihtiyacını görmemeye başlar. Aldığın sıfır arabanın hiçbir donanımı olmadığını düşün aynı onun gibi sağlam ama konforsuz ve zevksiz. Naçizane tavsiyem bir miktar para daha bulmaya çalışıp ikinci el bakman.

Amfi olarak Blackstar id core 10 öneririm. Ev için ideal watta, bilgisayar üzerinden kendi tonlarını ve başka kullanıcıların oluşturduğu tonları amfiye kaydedebiliyorsun. Aynı zamanda arayüz işlevi de görüyor. Audacity benzeri programlarla kayıt almana imkan sağlıyor. Efektleri yeterli, driveları dijital gelebilir. Ama sağlam bir şekilde ayarını yaparsan bu sorunu minimum düzeye indirebilirsin. Bu işlere yeni giriyorsan pedal alma ona ayırdığın parayı daha iyi bir gitar almak için kullan. En önemli soru nasıl bir sound arıyorsun. Buna göre alman gereken gitar ve kullanacağın ekipmanlar aşırı farklılık gösterecektir.
Ben daha çok metalci bir tipim.Slipknot Metallica Black Sabbath ve Pantera dinlerim genelde bu soundları yakalamaya çalışıyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öğrencilere derse götürüp getirebilecek gitar amacıyla 2-3 yıldır kullanıyorum. Sağlamlığı gayet iyi toplu ulaşım, sıcak/soğuklar nedeniyle bir çatlama kırılma olmadı şimdilik. Sapı oldukça rahat ve ufak, hafif (seçmekteki ana sebebim) ve manyetikleri çok yüksek çıkışlı (SD distortion'a benzetiyorum ama çok çakması tabii). Kafa şekili nedeniyle tunerı hazırda tutmak lazım, tek şikayetim bu ama yıldırcakta birşey değil gitardan. JS22 kıyasla çok farklı, zaten farklı fabrikada üretiliyor diye biliyorum. Sap kıyasla büyük ve etli, ağırlığı daha fazla, gövde şekili farklı...sadece manyetikler aynı.
Bende 1 yıldır gitar dersleri alıyorum.Evde egzersiz yapmak için alacağım.Bu gitarı ileride modifiye ederek daha fazla kullanmayı düşünüyorum ve eski gitarımın manyetikleri berbettı (eski gitarım Sklylark'dı)bunun manyetikleri yeterli olur mu?

Bende 1 yıldır gitar dersleri alıyorum.Evde egzersiz yapmak için alacağım.Bu gitarı ileride modifiye ederek daha fazla kullanmayı düşünüyorum ve eski gitarımın manyetikleri berbettı (eski gitarım Sklylark'dı)bunun manyetikleri yeterli olur mu?

Sklylark gitarları bilmiyorum, js11 iyi bir ilk gitar ama düzenli ders alan bir öğrenciyi 3 yıldan fazla götürürmü pek emin değilim bu biraz kişiye kalmış. Manyetikleri ama modifiye falan edilmez o fiyatlardaki gitarların, işini görecektir ama daha iyisini alana kadar.

Jackson’ ın bu gitarı başlangıç olarak seni uzun süre götürür. Klavyesi rahat olması önemli. Manyetikler yeterli olacaktır. Fakat amfi olarak marshall mg almanı tavsiye etmem. Blackstar id core onluk yada yirmilik lambalı amfi alana kadar seni idare eder. O zaman gitarını da daha üst seviye bir gitarla değiştirsin zaten.

Ucuz etin yahnisi de ucuz olur hacı. js11 ya da js22, çok benzer gitarlar. Başlangıç gitarlarının hepsi birbirine benziyor. Aralarında sadece birkaç noktada fark vardır.
1- sapın yapısı
2- manyetikler
3- görüntü
Sap yapısını deneyerek öğrenebilirsin senin eline rahat gelip gelmeyeceğini. Deneme şansım yok diyorsan bu farkı göz ardı edeceksin.
Manyetiklerin iyi mi kötü mü olduğunu muhtemelen denesen de anlamayacaksın, o sebeple deneyimli insanların dediklerini dinlemekte fayda var.
Görüntü olarak hangisi sana daha güzel geliyorsa o gitarı almalısın, bu önemli bir kriter. Gitarı odanda standında gördükçe kendisini sevdirmesi, çalma isteği uyandırması lazım. Görüntüsünü sevmediğin bir gitarı alma.
Manyetik olarak Jackson'ın giriş modellerini denedim, metalci manyetiği yapacaz diye tizleri çok açmışlar, mid yok manyetikte. Cızır cızır manyetikler, ucuz gitarlar için bir karşılaştırma yapacak olursam Ibanez çoğundan önde. Çünkü en azından distortionda manyetiklerin fazla cızırtı yapmamasını sağlamışlar. Biraz daha midli oluyor ibanez manyetikler. Clean tonları da daha güzel ayrıca. Ibanez manyetiklerden kastım INF1, INF2, INF3 ve INF4 manyetikler bu arada. Bu manyetiklere sahip herhangi bir ikinci el ibanez gitarı başlangıç gitarı olarak almanı önerebilirim. Bütçen ne bilmiyorum ama sıfır başlangıç gitarı almak şuan çok saçma.
Superstrat seviyorsan Ibanez, Les Paul seviyorsan Epiphone, strat seviyorsan Squier al geç çalmaya başla. 1300 liraya ikinci el bir rg350 ya dda rg370 alabilirsin. Biraz daha metal ağırlıklı çalıyorsan RGR321 olabilir.
Youtube'da izlediğin videolar kullanılan kayıt ekipmanı hakkında birşey bilmiyorsan-ki bilmiyorsun- senin için hiçbir şey ifade etmeyecek. Adam videoda muhtemelen sevdiğin ve bildiğin bir riffi çalsa çok hoşuna gidecek aa tonu güzelmiş diyeceksin.

Geri