Klavyenin kenarlarının keskinliğini azaltma.

Merhabalar.

Böyle bir video buldum. Bende bir SX tele var ve ilk defa bu işe gireceğim. Yapmalımıyım yapmamalı mıyım, yaparsam nasıl zımpara kullanmalıyım, nelere dikkat etmem lazım hiçbir fikrim yok. Yardımcı olur musunuz?

Pek güven vermedi bana video. Mesela bu gitar gibi fretboard akçaysa zamanla saptan farklı şekilde kararabilir veya o yuvarlatılan tahta yağlanmak isteyebilir (gun-stock oil'ın türkçesini bilmiyorum ama uygulansa bile hissini koruması için zamanla yenilenmesi gerektiğini biliyorum). Video'da belirttiği gibi fazla yaparsa daha beter olur...Tahtaya dokunmadan fret kenarı yuvarlatma daha geleneksel yaklaşımdır bir sıkıntı varsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pek güven vermedi bana video. Mesela bu gitar gibi fretboard akçaysa zamanla saptan farklı şekilde kararabilir veya o yuvarlatılan tahta yağlanmak isteyebilir (gun-stock oil'ın türkçesini bilmiyorum ama uygulansa bile hissini koruması için zamanla yenilenmesi gerektiğini biliyorum). Video'da belirttiği gibi fazla yaparsa daha beter olur...Tahtaya dokunmadan fret kenarı yuvarlatma daha geleneksel yaklaşımdır bir sıkıntı varsa.
Bir sıkıntı yok fakat görünce ben neden yapmayayım ki diye kendime sordum ama elimde olan tek gitarı heba edemem diye düşündüm. Danışmak istedim.

Geri