Cort EVL K4

Cort evl k4 yıllarca kullandım ( temmuz 2010- eylül 2015 arası) Güzel bir gitar, başlangıç düzeyinden orta seviyenin sonuna kadar kullanılabilir, (0-4 yıl arası). İyi yönleri şunlar:
- Ucuz,
-Bu fiyat aralığında genelde bulunmayan USA yapımı emg manyetiklere sahip (emg hz pasif)
-Karakteri güçlüdür, yıkıcı distortionlar alabilirsin
-Bakımlarını yaparsan 15 sene yaşayacak bir gitar
-Klavyesi rahattır (bana göre öyle)
-Sahne kullanımı için güzel, şık bir görüntüye sahip.

Kötü yanları
-Tüm cort gitarlarda (neredeyse hepsinde) bulunan o "nazal" ton karakteristigi var ki bu pek iyi birşey değil, kaliteye alışmış bir kulağı rahatsız eder. (Sahnede kolay anlaşılmaz) Bu nazallık cort x2de de var, cort evl k6'da da var, ucuz olanlarda biraz daha fazla var tabi)
-Bakımlarını yapmazsan çabuk dağılır (bu fiyat aralığındaki gitarların hepsi icin geçerli)
-Floyd rose mekanizmasi çok da kaliteli değil (ben bir sorun yaşamadım ama çok kaliteli degil)
-Mat siyah, Satin matte black tarzı gitar kaplamaları bir süre sonra niteliğini yitirerip hem çirkin durur hem ergonomisini kaybeder (elin kaymaz)
-Ailende yaşlı varsa "o çalgının üstünde niye haç var gavur mu oldun" diyebilirler :D

Şu an aklıma gelenler bu kadar, ec256 hiç denemediğm icin yorum yapamayacağım. Ben senin yerinde olsam ikinci el schecter atx serisi bişeyler alırdım sıfır cort'a 2500 lira vermezdim. 3.000e ikinci el ec1000 falan alsan daha iyi olur ömürlük olur. PRS se modellerine de bak mutlaka, bütcen yetişmezse ikinci ellere de bak, benim tavsiyem budur :)

Geri