Değerli forum üyeleri Logic pro x kullananlar veya bilgi sahibi olanlar

merhabalar logic pro x' in içinde cubase' de olan Vari Audio tarzı bir şey var mı? Merak ettim bu durumu çünkü yeni bir sisteme geçiyorum mac alıp, cubase 10 pro alıp o kadar para vermek istemiyorum. Logic pro x' de işimi görür diye düşünüyorum. Sizin değerli görüşlerinizi de almak isterim.

Logic Pro'da Flex Audio var hem pitch hem zamanlama düzeltmek için kullanılabiliyor.
Ancak Cubase'deki kadar temiz değil. Özellikle pitch düzeltmelerinde çok fazla pıtlama, çıtlama gibi ses bozuklukları eklendi.

Dip Not: Flex Audio ile düzeltme yaptığımda bendeki Logic Pro son sürüm değildi, belki şimdi daha iyidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Logic Pro'da Flex Audio var hem pitch hem zamanlama düzeltmek için kullanılabiliyor.
Ancak Cubase'deki kadar temiz değil. Özellikle pitch düzeltmelerinde çok fazla pıtlama, çıtlama gibi ses bozuklukları eklendi.

Dip Not: Flex Audio ile düzeltme yaptığımda bendeki Logic Pro son sürüm değildi, belki şimdi daha iyidir.

Hadi ya anladım umarım düzeltmişlerdir, logix pro x 1400 tl bandında cubase 10 pro 3000 tl civarında neredeyse 2 katı fiyat farkı var ve buna değer mi diye düşünmüyor değilim, eski bir cubase kullanıcısı olarak.

Alternatif melodyne'ı araştırabilirsiniz. Şahsen kullanmadım henüz ama ARA diye bir özelliği var bir süredir yani her DAW ile (reaper dahil eğer işinizi görecekse) entegre (plug-in gibi) çalışabiliyor.

Melodyne'ı duymuştum gerçekten, o özelliğini şimdi öğrendim. Çok iyi o zaman baya baya iş görür bir şey. Bu da aklımda olsun çok teşekkür ederim.

Yok kardeşim studio one cubase yazılımına göre biraz daha uygun ve arayüzü baya iyi bir dawdır kendileri

Ha tmam studio one:D Çıkartamadım birden öyle s1 görünce:) teşekkür ederim mesajınız için, vallahi pek fazla ıvır zıvırla uğraşmayıp logic pro x alıp devam edeceğim. Çünkü bu kadar düşününce üretimden uzaklaşıyorum hissiyatı oluşuyor ben de :)

Valla prodüksiyon konusu dallanıp budaklanan bir konu.Neyi seçtiğinin bir önemi yok bence.Yani sen hangisinde daha rahat çalışabileceksen onu kullan ki büyük stüdyoların bazı Fl studio kullanıyor.O yüzden çok takılma derim

Valla prodüksiyon konusu dallanıp budaklanan bir konu.Neyi seçtiğinin bir önemi yok bence.Yani sen hangisinde daha rahat çalışabileceksen onu kullan ki büyük stüdyoların bazı Fl studio kullanıyor.O yüzden çok takılma derim

kesinlikle öyle, sadece isteğimiz hepimizinde temiz bi kayıt alabilmek yani. Ben sadece o kafadayım hani temiz bir kayıt olsun artık bu işlerle uğraşmayıp yaptığım müziğe odaklanabilmek.

Geri