Mantıklı Yatırım Tavsiyesi

Abim mesela siz bir ürün saatınız dolar 5 lirayken 300 liralık bir ürün sattınız ertesi gün dolar 6 oldu bi baktınız sizin ürünü adam 350/400 e satıyor adama içinizden vay uyanık! demez misiniz?
Demem. Ben yapmam ama yapana diyecek bir şey yok. Doların artmasına da gerek yok benden alır 300’e, kendi satar 400’e. Buna serbest piyasa ekonomisi ve ticaret denir. Onun için hem TL hem de yurtdışı fiyatları izlerim, alacağım ürün ödemeye razı olduğum fiyatta ise alırım, gerisi beni ilgilendirmez. Mağaza fiyatının üstünde satan alenen adam kazıklayan olmadıkça da kimseye laf etmem.

Başlığın mevcut piyasayı ti’ye alma halini es geçersek; altına oynayın, şaka yapmıyorum. Ekipmanı onu bunu geçin, amaç yatırımsa küçük rakamlarla bile basit bir piyasa takibi yaparak al sat yaptığınızda kısa vadede başka hiçbir kaynaktan sağlamayacağınız bir kazanç elde edebilirsiniz. 10-15 gram bile başlangıç için yeterli.

Başlığın mevcut piyasayı ti’ye alma halini es geçersek; altına oynayın, şaka yapmıyorum. Ekipmanı onu bunu geçin, amaç yatırımsa küçük rakamlarla bile basit bir piyasa takibi yaparak al sat yaptığınızda kısa vadede başka hiçbir kaynaktan sağlamayacağınız bir kazanç elde edebilirsiniz. 10-15 gram bile başlangıç için yeterli.

Ciddi olmak gerekirse her şeyden çok bitcoin bana kalırsa en iyi yatırım aracı.

Altın kısa vadede değil de uzun vadede her zaman kazandırır. Altının türkler için şöyle bir güzelliği var, hem kendi değeri dünya genelinde ve türkiyede artar hemde dolarla beraber ilerlediği için dolar arttığında altında artar. Ama tabi direk yansımıyor biraz inelastik yapısı var fakat uzun vadede kesin kazandırıyor.
Bitcoin güvenilir bir yatırım aracı değil artık. Insanların bunu almakta ki tek amacı spekülasyon. Altın gibi veya dolar gibi günlük hayatta işlem görmediğinden -yavaş yavaş işlem görmeye başlıyor ama bitcoin değil, bitcoin ilk birim olduğu için çok eksiği var- riskli yatırımlardan birisi. Iyi yatırımı düşük risk, yüksek kâr olarak tanımlarız.

Altın kısa vadede değil de uzun vadede her zaman kazandırır. Altının türkler için şöyle bir güzelliği var, hem kendi değeri dünya genelinde ve türkiyede artar hemde dolarla beraber ilerlediği için dolar arttığında altında artar. Ama tabi direk yansımıyor biraz inelastik yapısı var fakat uzun vadede kesin kazandırıyor.
Bitcoin güvenilir bir yatırım aracı değil artık. Insanların bunu almakta ki tek amacı spekülasyon. Altın gibi veya dolar gibi günlük hayatta işlem görmediğinden -yavaş yavaş işlem görmeye başlıyor ama bitcoin değil, bitcoin ilk birim olduğu için çok eksiği var- riskli yatırımlardan birisi. Iyi yatırımı düşük risk, yüksek kâr olarak tanımlarız.
Haklısınız altın daha geleneksel bi yatırım olsa da en güvenilir ve en rahatı dediğiniz gibi.

ürünün ikinci el piyasasına bakılır ve o civarlarda bir fiyatla ilana verilir, bu kadar basit. ürünü ucuza almanız veya aldığınız fiyattan fazlaya satışa koymanız kimseyi ilgilendirmez. sonuç olarak size o ürünü satan kişiye, o fiyata satması için siz zorlamadınız.

dolar kurunun bu kadar değişken olması aldığımız fiyatlara satmamızı, istesek bile, zorlaştırıyor. şu ana kadar müzik ile ilgili hiçbir ürünü sıfır almadım ve ikinci el aldığım ürünleri bir yatırım değeri olarak görüyorum. başka bir ürün ihtiyacım olduğunda, elimdekileri kolaylıkla satabilmeliyim veya değiştirebilmeliyim; ve bunu yaparken harcadığım toplam paranın(değerin) azalmaması lazım. biraz ticari gelebilir ama öğrenciyseniz ve böyle görece pahalı bir meşguliyetiniz varsa biraz gerçekçi olup günümüz şartlarının akışında kürek çekmeniz gerekiyor...

Geri