Zoom g3xn, boss gt1, mooer ge200, pod hd300 amfi ve kabin modellemeleri

Merhaba arkadaşlar.

Pod hd 400 almak için çıktığım bu yolda başka alternatiflerimin de olduğunu gördüm ve fikrinizi almak istedim. Amacım bu dördü arasında en gerçekçi kabin ve amfi modellemeleri hangisinde varsa onu satınalmak. Delay flanger vs efeklerle neredeyse hiç işim olmuyor. Sahneye çıkmıyorum, kullanım kolaylığı, pratik geçişler de pek önemli değil clean/blues/crunch/metal 4 ton yazarım bunlar 2 ay gider.

Bu dört prosesörden hangisi en çok işima yarar sizce?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayardanmı gitar çalıyorsunuz? eğer öyleyse çünkü plug-inlerin yanına yaklaşmaz bu aletler
bilgisayardan çalmıyorum. Plugin de kullandım ama onlar kayıt odaklı yazılımlar, ben evde canlı çalarken kullanmak istiyorum, footswitch önemli mesela.
Sadece amfi ve kabinse mooer preamp live bakabilirsiniz. Forumda başlığı var, fikir verir.
Evet hocam mooer preamp da seçeneklerim arasında ama modelleme kalitesi olarak ge200 ile zaten hemen hemen ayni oldugu icin (öyle diyorlar) secenek kirliliği oluşturmak istemedim. Benim merak ettigim bu seceneklerden hangisinin amci midellemeleri dijital geliyor?

Mesela "ben şu şu prosesörü kullandım sesi dijital geliyor" ya da içlerinden en dijitali şu derseniz ben en azından bir seçeneği elesem işim çok kolaylaşır

Hd400 ile zoom kullandım. Bu hafta eğer senkop müzik bekledigim fiyattan koyarsa ge150 almayı düşünüyorum. Ge150 ile ge200un emin olmamakla beraber modellemeleri birbirine yakın sanırım, karşılaştırma videosu yok. Ama şahsi fikrim preamp olarak hd, zoomdan daha iyi. Benim mooer preamp live tavsiye etme sebebim tone capture ve ir loader olayı yüzünden. Eğer efekt istemiyorsanız daha mantıklı geldi bana.
Analog preamplara da bakabilirsiniz bence hem daha ucuz olur hem de dijitallik istemiyorsanız daha isabet olur. Sansamp gt-2 gibi şeylere bakabilirsiniz. Hatta yerel bir muadili vardı forumda. Ismini unuttum sanırım @berdin123 deneme fırsatı bulmuştu.

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Hiç efekt olmaması bir eksi oluşturur, bu yüzden preamp live listemde son sırada. Hiç delay kullanmiyorum değil, aldığım cihazda bulunsun ama kaliteli olması benim için belirleyici değil.

Senkop ile konuştum, geçen hafta da konuşmuştum, beklenen ürünler gelmeyecek gibi duruyor o yüzden pod hd alıp arayışa son vermeyi düşünüyorum. Yine de ocak ayına kadar bekleyeceğim.

Bu arada yalnızca preamp/ analog preamp tarzı cihazlar kullanamam, mevcut setup'ım buna müsait değil, kabin ve poweramp de olması gerekiyor.

Az önce stoklara girdi. Girer girmez mooer ge200 sipariş ettim. Umarım beklediğim performansı gösterebilecek bir cihazdır. Evvelce pod hd pro kullanmış biri olarak beklentimi çok yükseltmiş olabilirim. Bakalım deneyip göreceğiz...

Elime bugün ulaştı oldukça güzel bir cihaz.
- Kabin ve distortion modellemeleri çok iyi
-amfi modellemeri pod hd serilerine benzer ama daha modern karakterli.
-looper ve drum machine keyifli hale getirmiş,
-Wah modellemeleri baya kötü
-Fiyatını kesinlikle hak ediyor.

Ayrıca kendi patchleri çok iyi, ben ton yazmayı pekbeceremem o yüzden mevcut tonlar çok işime yarayacak. Cihazı ilk açtığımda karsima cikan patch ile şu vidyoyu çektim;

Ayrıca kendi patchleri çok iyi, ben ton yazmayı pekbeceremem o yüzden mevcut tonlar çok işime yarayacak. Cihazı ilk açtığımda karsima cikan patch ile şu vidyoyu çektim;

Gitarınız çok güzel teliniz kopmasın.. :)

Bende uzun suredir araştırma yapiyorum su siralar ge200 oldukca hosuma gitti guncel yorumlariniz benim icin cok degerli

Bende uzun suredir araştırma yapiyorum su siralar ge200 oldukca hosuma gitti guncel yorumlariniz benim icin cok degerli

Merhaba ge200ü bir süre sonra sattım ve ge300e geçtim. Her ikisi de güzel cihaz. Ge200 fiyat performans olarak daha üstün. Bence üzmez tavsiye ederim. Bütçe sağlamsa ge300e alın ama tabi
çok teşekkür ederim cevabınız için gitar konusunda epey yeni ve bilgisizim floyd rose köprülü bir gitarım var şu anda ise baya kötü durumda açıkçası sürekli tel koparıyor ve floyd rose kolunu basttırdığımda özellikle kalın teller manyetiğe yapışıcak düzeyde salıyor kendini bu konular hakkında bilginiz var mı veyahut kaynak konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba ge200ü bir süre sonra sattım ve ge300e geçtim. Her ikisi de güzel cihaz. Ge200 fiyat performans olarak daha üstün. Bence üzmez tavsiye ederim. Bütçe sağlamsa ge300e alın ama tabi
çok teşekkür ederim cevabınız için gitar konusunda epey yeni ve bilgisizim floyd rose köprülü bir gitarım var şu anda ise baya kötü durumda açıkçası sürekli tel koparıyor ve floyd rose kolunu basttırdığımda özellikle kalın teller manyetiğe yapışıcak düzeyde salıyor kendini bu konular hakkında bilginiz var mı veyahut kaynak konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba, rica ederim.

Öncelikle floys koluna bastırmamanızı öneririm. Başlangıç gitarlarında floyd rose tipi köprü sidtemi zaten pek önermem. Gitarın bakımları için instagramdan vs bu tarz işleri yapan kişilerden bilgi ve fiyat alırdım yerinizde olsam. Köprüyü falan güzelce ayarlar biraz temizlik ve yeni bir tel takarlar. Bu şekilde max performansla kullanırsınız. Bir daha bakım ihtiyacı gelene kadar bunları yapmayı ögrenirsiniz ufaktan. Ben olsam bu şekilde ilerlerdim.

Geri