İnce Mi Teli Akort Problemi

Selamlar. Gitarımın ince mi teli koptu. Tek tek satılan tellerden bir tane alıp taktım. 3 gün oldu takalı ama bir türlü akort tutmuyor. Akortladıktan sonra bir kere tam bend yapmam akortun bozulması için yeterli oluyor. Bend yapmasam bile 10 dakika içinde kendi kendine bemole kadar çekiyor. Sizce sorun burguda mı yoksa telde midir? Ona göre yeni bir takım tel alıp deneyebilirim. Üzerinde ernie ball 10-46 set var. Tek olarak aldığım 010luk tel de aynı marka aynı model zaten bu seti takalı da daha bir hafta oldu. Ayrıca gitarım cort cr custom. (les paul kasa sabit köprülü)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni tel taktığımda genellikle oluyor ama 1 gün içerisinde oturuyordu. Bu sefer 3 gündür düzelmeyince işkillendim. Biraz daha bekleyeyim bakalım ne olacak.

Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın.En güncel konuya yazmak istedim problemi...

Strat gitarım var 2 hafta önce teller değişti.2 haftadır sorun yoktu ama bu gün tremolo kullanır kullanmaz ya da bir iki bend yapar yapmaz sol telinin akordu tizleşiyor.2 haftadır sorun yoktu ama şimdi biraz çaldıktan sonra böyle bir şey olmaya başladı.Sizce sorun nedir?

Burgunun vidalarını çıkarıp sıkıca yeniden taktım.Yine de sorun devam ediyor...

Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın.En güncel konuya yazmak istedim problemi...

Strat gitarım var 2 hafta önce teller değişti.2 haftadır sorun yoktu ama bu gün tremolo kullanır kullanmaz ya da bir iki bend yapar yapmaz sol telinin akordu tizleşiyor.2 haftadır sorun yoktu ama şimdi biraz çaldıktan sonra böyle bir şey olmaya başladı.Sizce sorun nedir?

tremolonun kullandıktan sonra nötr pozisyonuna döndüğünden emin misiniz?

Yaylarla ilgili bir sıkıntı olabilir köprü eski pozisyonuna gelmiyor gibi duruyor.

Evet köprü sürekli gövdeyle bitişik,köprü kalkık değil, kullandıktan sonra da aynı pozisyona geri dönüyor, dediğim gibi 2/3 haftadır bi problem yoktu.Sabah evden çıktım akşam elime aldım durum böyle oldu.

Bu arada şunu da belirtmek isterim, tremoloyu kullanır kullanmaz burgudan çıt diye ses geliyor tel akordu tizleştiği için.Her kullandığımda nerdeyse yarım ses tizleşiyor.Mantığım almadı yemin ederim.

Tavsiye veren, yanıtlayan herkese çok teşekkür ederim teli çıkarıp bırgu vidaları tekrardan iyice sıkıp eşikte sol telinin denk geldiği kısmı kurşunlayıp, teli tekrar taktım.Sorun çözüldü.Herkese teşekkürler tekrardan. 🙂

Geri