Samson CS Mikrofon Hk.

Selamlar. Samson cs 1-2 mikrofon kullanan var mı forumda? Amfi mikrofonlamak istiyorum daha önce prodipe tt1 pro lanen almaya niyetlenmiştim ama internette stok sorunu vardı. Bu süreçte samson cs 1-2 mikrofon radarıma takıldı. Prodipe tt1 için tizleri çok fazla ön plana çıkarıyor samson daha dengeli diyen bir iki youtebera denk geldim. Forumda kullanan varsa ve deneyimlerini aktarırsa çok makbule geçer.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sm57'nin ikinci eli de pahalı geliyor. Arada uygun fiyatlılar var ama sahte mi değil mi emin olamıyorum. Piyasada çakmasının olduğu söyleniyor.

Prodipe iyidir, işinizi görür. Tercih edebilirsiniz. Sm57'nin üstleri yakalama becerisi daha iyi, daha temiz ses veriyor -aslında altlarda da aynı durum geçerli-. Prodipe bazı frekansları (altlarda da biraz daha şişiriyor mesela) abartlı verse de, fiyatını düşününce o kadar da olsun. Eq ile fazlalıkları halledersiniz. Prodipe için kesinlikle 'çok fazla öne çıkarıyor' diyemem. Son kullanıcı için doğal karşılanabilir farklar bence. İyi amfi, iyi kabin ve yüksek volume olduğu sürece işinizi görecektir;

2 sene öncesinden bir kayıt.

Dinamik mikrofon ile amfi kaydetmek istiyorsanız o amfinin sesini açmanız lazım (lambalı-transistörlü farketmeksizin). Amfinin sesini açabilme durumunuz yoksa kondenser mikrofonları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler bilgilendirmeler için. Açıkçası çok fazla volume açma şansım yok ev kullanıcısıyım ve hafta sonları biraz sesi açıp kayıt alırım diye düşündüm ama ev için abartı ses seviyelerine çıkamam. kondenser mikrofonlar vokal, dinamik olanlar da daha çok enstrüman kaydı için kullanılıyor diye genelgeçer bir bilgi sahibiydim ama dediğinize göre yanlış biliyormuşum. Peki önerebileceğiniz bütçe dostu kondenser mikrofon var mı bu işler için.

Şöyle ki, dinamik mikrofonla apartman seviyesinde kayıt alacaksanız oldukça fizzy duyulacaktır. TT1, SM57, E609, E906, MD421, i5 ile tecrübelerim bana bugüne kadar bunu gösterdi. Bu mikrofonlar 50/100 wattlık, sesleri açılmış lambalı amfileri dinlerken "çalışıyorlar". Televizyon ses seviyesi oldukça sessiz kalacaktır dinamik mikrofonlar için.

Her mikrofonla her şey kaydedilebilir, tabi bazı mikrofonlar bazı durumlar için daha uygun ancak sınırlandırmanın pek alemi yok :) Geniş diyaframlı, cardioid bir condenser ile kalburüstü kayıtlar almanız mümkün. Şahsen tecrübe edip de memnun kaldığım en uygun fiyatlı condenser Blue Spark oldu. Samson CO1 fiyatına göre yine fena sayılmaz ancak ben pek beğenemedim.

Şöyle ki, dinamik mikrofonla apartman seviyesinde kayıt alacaksanız oldukça fizzy duyulacaktır. TT1, SM57, E609, E906, MD421, i5 ile tecrübelerim bana bugüne kadar bunu gösterdi. Bu mikrofonlar 50/100 wattlık, sesleri açılmış lambalı amfileri dinlerken "çalışıyorlar". Televizyon ses seviyesi oldukça sessiz kalacaktır dinamik mikrofonlar için.

Her mikrofonla her şey kaydedilebilir, tabi bazı mikrofonlar bazı durumlar için daha uygun ancak sınırlandırmanın pek alemi yok :) Geniş diyaframlı, cardioid bir condenser ile kalburüstü kayıtlar almanız mümkün. Şahsen tecrübe edip de memnun kaldığım en uygun fiyatlı condenser Blue Spark oldu. Samson CO1 fiyatına göre yine fena sayılmaz ancak ben pek beğenemedim.
Çok teşekkürler.

Dinamik mikrofon için yüksek ses tavsiye ettim ancak kısık sesle kayıt alacak olsanız bile, ev ortamı da müsait değilse kondenser başa bela olabilir. Ben yıllar yıllar önce kısık sesle kayıt alırken yine memnun kalıyordum Prodipe'tan hatta -ilk mikrofonumdu, sonra sm57 almıştım-. Kondenser düşük seslere daha duyarlı olsa da, ben tercihimi dinamik mikrofonlardan yana kullanırdım gitar kaydı için. Odadan yansıyan sound daha çok geliyor kondenser mikrofona. Cardioid polar pattern kurtarmayabilir. Uygun akustik ortam tavsiye ediyorum ben kondenser için. Oda mikrofonlamasını ayrıca yapıp ayar çekmek iyi olabilir -ama ev kullanıcısı için uygun reverb kullanımı yeterli tabii :)-
Geçen bu forumda Rode'un güzel bi mikrofonu satılıktı, incelemesini izledim, çok hoşuma gitti, bir bakın bulursunuz.

Aslında ben gitarı ses kartına bağlayıp bias amplitube vs uğraşmaktan ya da amfinin emulated outputundan bağlanıp yine bias tarzı programlardan kabin simülasyonu vs ayarlamaktan çok sıkıldım. Aynı zamanda aldığım ton da hiçbir zaman amfimin verdiği ton kadar sıcak olmadığı için mikrofon olaylarına girmek istedim. Görünüşe göre onun da bir ton ıvır zıvırı var. İyice kararsız kaldım.

Geri