Asio4All yüzünden gitar çalamıyorum!

Merhaba daha öncede başlık açtım fakat maalesef sorunumu çözemedim diye tekrar farklı bir başlıkla açıyorum. Ses kartım Esi Audio u22xt driverları güncel. Önceleri hiçbir şey yoktu normaldi bias ile gitar calıyordum,kayıt alıyordum vs.Daha sonra ne olduysa bir anda bir ayarı bozdum sanırım ve hiçbir şekilde ses alamamaya başladım ses kartımda sıkıntı yok bundan eminim bu yazılımsal bir sıkıntı. Açmaya çalıştığımda asio dan değişik amblemler çıkyıor altta :D Fotoğrafları pdf olarak toplu bir şekilde bırakıyorum,yardımcı olabilene çok teşekkürlerimi iletirim şimdiden hatta Adana'da ise bir kahve ısmarlarım o derece canımı sıkıyor bu olay teşekkürler :D

Dosyalar

• 119339__jpg2pdf.pdf
    143.3 KB · Gösterim: 154
Asio4All, kendi driverı içinde ASIO desteği sunmayan (genellikle on board ses kartlarından) kartlardan bir tık daha iyi performans alabilmek maksatlı kullanılan bir şey. Ses kartının kendi driverları dururken neden kullanıyorsunuz ki?

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Seskartının driver'ını tekrar kurmayı denedinmi? birde farklı usb-port denenebilir.
Denemiştim ama tekrar denerim.Forklu portu da deneyeceğim şimdi.
Asio4All, kendi driverı içinde ASIO desteği sunmayan (genellikle on board ses kartlarından) kartlardan bir tık daha iyi performans alabilmek maksatlı kullanılan bir şey. Ses kartının kendi driverları dururken neden kullanıyorsunuz ki?
Dediğim gibi bu işlerde hiç bilgim yok neredeyse o yüzden videolardakine göre hareket ettim deneyeceğim şimdi :)

Seskartının kendi içinde bir asio driver yokmu? atıyorum esiasio falan gibi.
U22XT Panel diye kendi driver ı var sanırsam onu kurmuştum en başta şimdi asio'yu kaldırdım bilgisayardan bias ayarlardan "audio driver type" da 3 seçeneğim var.Windows Audio ve Direct Sound da Hoparlör (u22xt) olarak gözüküyor fakat bir tepki alamıyorum seçtiğimde.Bir de ASIO var seçenek olarak burda ASIO 2.0-ESI U22XT USB yazıyor seçtiğimde ise "Device didn't start correctly" yazıyor.

Bu U22XT Panel muhtemelen sistem driver'ı içeriyor. İnstall ederken bazı seskartları "install ettikten sonra kartı bağla" gibi şeyler isteyebiliyor, kitapçık veya yüklerken böyle birşey istiyormu diye kontrol ederek tekrar yüklemeyi deneyin.

Bu U22XT Panel muhtemelen sistem driver'ı içeriyor. İnstall ederken bazı seskartları "install ettikten sonra kartı bağla" gibi şeyler isteyebiliyor, kitapçık veya yüklerken böyle birşey istiyormu diye kontrol ederek tekrar yüklemeyi deneyin.
Evet kitapçıkta driver i yükledikten sonra kartı bağlatmıştı bana fakat ne işe yarıyor pek anlamış değilim açıkçası :)

Son aklıma driver'ı silip, seskartını takınca windows'un driver'ı bulması geldi...3-4 sene önce bir arkadaşın roland seskartı böyle delirtmişti, son çare window'sunu yenilemiştik (yeni sürüm yani, 7'den 10'a gibi) ve sorunsuz çalışmıştı.
onuda bi deneyim olmadı ses kartının şirketi ile bi iletişime geçip son çare sistemi yenilemek,teşekkürler :)

Geri