Metal türü gitar önerisi

2,5 senedir gitar çalmaktayım. Sürekli blues takıldım çok metal tonlarda durmadım. Artık metal çalmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Maksimum 1700tlye bir tane gitar önerir misiniz? Jackson, ibanez, esp olursa iyi olur. Cort vb. Gitarları düşünmüyorum. Ayrıca bu gitarı sahnede de kullanabilirim. Ona göre olması iyi olur.

Hocam sarı sitede bir tane ibanez rgt40 kore yapımı neck through gitar vardı manyetikleri emg ile değistirilmiş. Ona mutlaka bir bakın derim. Fiyatı 1700 liraydı gercekten cok uygun. Evde daha fazla gitar koyacak yer kalsaydı ben alacaktım :D

Hocam 0'ı 1700 lira olan gitar 2.5 yıldır çalan adamı kesmez, ltd ec 250 veya cort evl k4 bakabilirsin. Ama onlar da 1700den fazla. İbanez rg / grg ve muadili jacksonları tavsiye etmem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 0'ı 1700 lira olan gitar 2.5 yıldır çalan adamı kesmez, ltd ec 250 veya cort evl k4 bakabilirsin. Ama onlar da 1700den fazla. İbanez rg / grg ve muadili jacksonları tavsiye etmem.
Bütçemi 2000tlye çıkarabildim fakat dediğiniz gibi çokta iyi gitarlar bulamadım. İkinci ellere yönelebilirim. İkinci elde maks 2000tlye önerebileceğiniz gitarlar nelerdir?

Schecter hellraiser c1 special buldum. Fiyatı 1700 tl. İyi midir?
İyidir hocam, yalnız kozmetigine dikkat et, istersen ilani burda paylaş inceleyelim.

Ben almak istiyor olsam bakacağım gitarlar aşağı yukarı bunlar olurdu. Ya da biraz daha biriktirip doreden son ilandakini alabilirsin baya indirimli ve guzel bir gitar hem de sıfır

İyidir hocam, yalnız kozmetigine dikkat et, istersen ilani burda paylaş inceleyelim.

Ben almak istiyor olsam bakacağım gitarlar aşağı yukarı bunlar olurdu. Ya da biraz daha biriktirip doreden son ilandakini alabilirsin baya indirimli ve guzel bir gitar hem de sıfır
Dore de bulunan gitar daha çok hoşuma gitti. Seslerine falan az çok baktım daha hoş geldi. Dediğiniz gibi biraz daha biriktirip onu alıcam sanırım.

Hocam dore'den almaya karar verdiyseniz fiyatları ve stok durumunu teyit ettirin bazen mağzadaki ile sitedeki uyuşmuyor. Ek olarak almaya karar verdiginiz gitar o ise şimdiden mağzaya gidip deneyin. Belki floyd rose hoşunuza gitmez falan, o durumda sabit koprulu baska bir gitara yönelirsiniz

Dore de bulunan gitar daha çok hoşuma gitti. Seslerine falan az çok baktım daha hoş geldi. Dediğiniz gibi biraz daha biriktirip onu alıcam sanırım.

Bahsedilen gitarı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Gerçekten klavyesi çok rahat ve 24. perdeye kadar kolaylıkla çıkıp gezinebiliyorum. Aktif olması biraz daha küçük bir dinamik aralık bırakıyor ve ton olarak çok da versatil(her yola gelen) manyetikler değiller açıkçası ama ben memnunum. Pasif manyetikli modeline de bakabilirsin ikinci el olarak finishi benim çok hoşuma gitmedi aslında ama sen seversin belki bırakacağım linkini de. Tüneldeki mağazada bir tane kaldı sanırım sıfır bakıcaksan, acele et 🙂

Shecter banshee fr passive
Shecter banshee fr passive - En Uygun Shecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 768809880

Schecter in modelleri bence gayet iyi. Jackson gitarlarin dusuk modelleri nasil bilmiyorum ama ikinci el iyi bir Jackson da olabilir.

Jacksonlarin tonu cok hosuma gider ama cok bilgim yok modelleri hakkinda. Ama schecter in demon serisine bakabilirsin. Ben schecter in en ucuz gitarini kullanmistim uzun bir sure fiyatina gore cok memnundum. Demon serisinin iyi bir seri oldugunu okumustum arastirken. Tavsiye ederim.

Bahsedilen gitarı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Gerçekten klavyesi çok rahat ve 24. perdeye kadar kolaylıkla çıkıp gezinebiliyorum. Aktif olması biraz daha küçük bir dinamik aralık bırakıyor ve ton olarak çok da versatil(her yola gelen) manyetikler değiller açıkçası ama ben memnunum. Pasif manyetikli modeline de bakabilirsin ikinci el olarak finishi benim çok hoşuma gitmedi aslında ama sen seversin belki bırakacağım linkini de. Tüneldeki mağazada bir tane kaldı sanırım sıfır bakıcaksan, acele et 🙂

Shecter banshee fr passive
Shecter banshee fr passive - En Uygun Shecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 768809880

Hocam sıfırı 3500 lira iken ikinci elde 3.000e bu ilanı mı tavsiye ediyorsunuz? Bence pek iyi bir tavsiye değil. Mağza her zaman daha iyidir, Türkiyede ikinci el ve sıfır fiyatları çok yakın oldugu icin her zaman ilk mağzadan indirimli ürün bakmak lazım, bu ilan iyi bir tavsiye degil o yüzden. Sıfırı indirimde olmasa iyi fiyat, orası kesin

2,5 senedir gitar çalmaktayım. Sürekli blues takıldım çok metal tonlarda durmadım. Artık metal çalmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Maksimum 1700tlye bir tane gitar önerir misiniz? Jackson, ibanez, esp olursa iyi olur. Cort vb. Gitarları düşünmüyorum. Ayrıca bu gitarı sahnede de kullanabilirim. Ona göre olması iyi olur.
2. el bir prs tremonti düşünebilirsiniz metalden sıkılırsanız biraz modifiye ile blues tonları da alabilirsiniz

Hocam sıfırı 3500 lira iken ikinci elde 3.000e bu ilanı mı tavsiye ediyorsunuz? Bence pek iyi bir tavsiye değil. Mağza her zaman daha iyidir, Türkiyede ikinci el ve sıfır fiyatları çok yakın oldugu icin her zaman ilk mağzadan indirimli ürün bakmak lazım, bu ilan iyi bir tavsiye degil o yüzden. Sıfırı indirimde olmasa iyi fiyat, orası kesin

Benim aldığım sıfır olan kusursuz bir kondisyonda değildi açıkçası, hatta ikinci el ilan mağazadaki kadar iyi bir kondisyonda olabilir bi şans vermeye değer bence. Ayrıca pasif manyetik istemesi durumunda başka seçenek kalmıyor, tercih edip etmemek ona kalmış ben sadece ilanı bıraktım.

Konuya göz gezdirdim. Bütçeni iyice arttırmışsın, son bir umut 4000 TL'ye çıkabilirsen ESP LTD EC-1000 şiddetle tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam bir ilanı var 4000 TL'ye. Aynı zamanda benim kendi gitarım da EC-1000. Maun gövde, ebony sap/fretboard, EMG 81/60... Metal için biçilmiş kaftan yani. Yok 4000 artık kesinlikle imkansız dersen yine ikinci elde denk getirebilirsen 3000-3500 civarına

Ibanez RGAIX6FM
Ibanez RGDIX6... (üç farklı rengi var, model kodunun sonu renklerine göre değişiyor)
Schecter Blackjack ATX C-1
Schecter Hellraiser C-1
Yine Schecter'ın C-6, Reaper ve Banshee modelleri daha önce önerilmiş sanırsam.
Epiphone 1984 Explorer
Epiphone Prophecy LP Custom EMG 81/85
Wylde Audio

gibi modelleri de düşünebilirsin.

Geri